درخواست سهامداران وچالش آمازون

سهامداران شرکت بزرگ فناوری آمازون از مسوولان این شرکت خواستند تا مشخص شدن تکلیف تعرض به حریم شخصی فناوری تشخیص چهره از فروش آن به سازمان‌های دولتی خودداری کنند. گروهی از سهامداران شرکت آمازون خواستار توقف فروش فناوری تشخیص چهره به سازمان‌های دولتی شده‌اند تا بررسی شود که میزان نقض حقوق مدنی شهروندان توسط این فناوری چقدر است. این درخواست توسط پنج گروه اصلی سهامدار مطرح شده است که مجموعا ۳۲/ ۱ میلیارد دلار سهام آمازون را در اختیار دارند. در این تصمیم، سهامداران در مورد استفاده فعلی از فناوری تشخیص چهره آمازون موسوم به «R ekognition» ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها همچنین گفته‌اند که شواهد اندکی در دست دارند که آمازون به‌طور موثر استفاده از این فناوری را برای حفظ حریم خصوصی و حقوق مدنی محدود می‌کند.

علاوه بر این، این سهامداران اشاره به درخواست مایکروسافت از دولت برای تنظیم قوانین در مورد تکنولوژی تشخیص چهره دارند که مدعی شده است این نوع فناوری می‌تواند منجر به نقض حقوق بنیادی افراد شود. مایکروسافت سال گذشته مجموعه‌ای از اصولی را که این شرکت برای توسعه کار خود در زمینه تکنولوژی تشخیص چهره طراحی کرده بود، معرفی کرد و سپس گوگل اعلام کرد که فناوری خود را تا زمانی که سیاست‌های درست و پیامدهای استفاده از این فناوری شناسایی اعلام نشود، عرضه نخواهد کرد.

 فناوری آمازون مدتی است که موجب نگرانی شده است و گروه‌های فعال حقوق مدنی، کارمندان و سرمایه‌گذاران از این شرکت خواسته‌اند تا از ارائه این تکنولوژی به سازمان‌های دولتی امتناع کند. سال گذشته گزارش‌ها نشان داد که فناوری تشخیص چهره آمازون در دسترس پلیس آمریکا قرار گذاشته شده است. سهامداران در درخواست خود آورده‌اند: سهامداران درخواست می‌کنند که هیات‌مدیره، فروش تکنولوژی تشخیص چهره را به سازمان‌های دولتی ممنوع کند، مگر اینکه هیات‌مدیره پس از ارزیابی با استفاده از شواهد مستقل، نتیجه‌گیری کند که این تکنولوژی باعث نقض حقوق مدنی و حقوق‌بشر نمی‌شود.

آنها همچنین توصیه کردند که هیات‌مدیره در کنار کارشناسان و مدافعان حقوق مدنی بررسی کند که این نوع فناوری چگونه می‌تواند همراه با حفظ حریم خصوصی فعالیت کند و اینکه چگونه می‌تواند بر افراد رنگین‌پوست، مهاجران و فعالان تاثیر بگذارد. آمازون باید این خطرات بالقوه را کاهش دهد. بیانیه آنها همچنین تذکر داده است که این فناوری به دولت‌های سرکوبگر فروخته نشود. سهامداران به دنبال رای‌گیری و تصویب یک قطعنامه در نشست تابستان سهامداران آمازون هستند.

منبع:دنیای اقتصاد

  نظرات

  نگاه خریداران!
  بازاریابی و بازارسازی
  نگاه خریداران!
  در حالی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال افزایش قابلیت‌های تکنولوژیکی محصولات خود برای بازاریابی بیشتر هستند،خریداران اما نگاه متفاوتی دارند.
    2019-02-22 07:40:00
  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00