راه اندازی مرکز پژوهشی فناوری های همگرا در دانشگاه خوارزمی

 دکتر محمدعلی سبحان اللهی در مراسم شصت و هفتمین جشن دانش آموختگی دانشگاه خوارزمی که روز پنجشنبه(۲۳ شهریور) در این دانشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: یکی از نیازهای بشر، هویت است، انسان بی‌هویت انسان ناقصی است.

سبحان اللهی افزود: همه نیازها در هویت نهفته است، برای نشان دادن خود در اجتماع و آسودگی روح و زندگی با آرامش به هویت نیاز داریم.
وی ادامه داد: دانشگاه محل تحصیل، یکی از شاخص‌های این هویت است؛ چون در این محیط ما علم می‌آموزیم و شخصیت خود را شکل می‌دهیم و برای آینده زندگی آماده می‌شویم.
رئیس دانشگاه خوارزمی خاطرنشان کرد: هرچه این مورد هویتی ما قوی باشد این بخش از هویت ما هم تقویت خواهد شد.
وی افزود: وقتی می‌گوییم در این دانشگاه مشغولیم، اگر از اعتبار بالایی برخوردار باشد همه به آن می‌بالیم به همین خاطر ما از همان ابتدا این موضوع را مد نظر قرار دادیم.
سبحان اللهی با بیان اینکه دانشگاه خوارزمی، اولین دانشگاه رسمی کشور ماست، گفت: البته بعد از جندی شاپور که چندین هزار سال قبل در خوزستان فعالیت می‌کرد و دانشگاه ربع رشیدی تبریز که ۷۰۰ سال قبل آغاز به کار کرد.
رئیس دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: این دانشگاه با این قدمت نیروی انسانی کشور را در بخش‌های مختلف تامین کرده است حال وظیفه ما احیای عظمت این دانشگاه است.
سبحان اللهی ادامه داد: بر اساس عملکردی که دنبال کردیم آمدیم در فعالیت‌های خود دانشگاه را  به روز نگه داریم و از نسل اول و دوم و سوم خود را به نسل چهارم وارد کنیم.
وی در ادامه توضیح داد: دانشگاه نسل اول فقط آموزش ارائه می‌کند،  نسل دوم پژوهش در کنار آموزش قرار می‌گیرد و  نسل سوم پژوهش و آموزش را براساس نیاز جامعه تعریف می‌کند و به عنوان دانشگاه کارآفرین مطرح می‌شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: ما برای اینکه از این مقطع خارج شویم عملکرد دانشگاه را در جهت آموزش، پژوهش و روابط بین‌الملل تعریف کردیم.
وی افزود: در بخش آموزش رشته‌های جدید و میان رشته‌ای برای ما مطرح بود کارگاه‌های مهارت و دانش‌افزایی را برای هیئت‌های علمی ارائه کردیم تا با روش‌های جدید تدریس شود و در بخش پژوهش ارتباط  کارگروه ارتباط با صنعت در دانشگاه ایجاد شد.
وی با بیان اینکه امروز خوارزمی افتخار می‌کند که با اکثر دستگاه‌های اجرایی تفاهم‌نامه امضا کرده است، گفت: مرکز پژوهشی جدید همچون نفت، آب و فناوری‌های همگرا راه‌اندازی شده است.
سبحان اللهی در پایان تصریح کرد: بخش بین‌الملل را نیز به سطح مدیریت ارتقا داده‌ایم، دانشگاه خوارزمی تلاش زیادی می‌کند تا با دانشگاه‌های جهان ارتباط مناسبی داشته باشد و در این راستا به عنوان هماهنگ کننده دانشگاه‌های اتریش انتخاب شده‌ایم.

منبع:http://www.isna.ir

  نظرات

  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  جامعه
  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  تکنولوژی شهر هوشمند اجازه می‌دهد تا مقامات یک شهر با جامعه و زیرساخت‌های شهری و نظارت بر آنچه اتفاق می‌افتد و آنچه در حال تحول است، تعامل مستقیم پیدا کنند.
    2018-12-13 18:46:00
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00