راه اندازی مرکز پژوهشی فناوری های همگرا در دانشگاه خوارزمی

 دکتر محمدعلی سبحان اللهی در مراسم شصت و هفتمین جشن دانش آموختگی دانشگاه خوارزمی که روز پنجشنبه(۲۳ شهریور) در این دانشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: یکی از نیازهای بشر، هویت است، انسان بی‌هویت انسان ناقصی است.

سبحان اللهی افزود: همه نیازها در هویت نهفته است، برای نشان دادن خود در اجتماع و آسودگی روح و زندگی با آرامش به هویت نیاز داریم.
وی ادامه داد: دانشگاه محل تحصیل، یکی از شاخص‌های این هویت است؛ چون در این محیط ما علم می‌آموزیم و شخصیت خود را شکل می‌دهیم و برای آینده زندگی آماده می‌شویم.
رئیس دانشگاه خوارزمی خاطرنشان کرد: هرچه این مورد هویتی ما قوی باشد این بخش از هویت ما هم تقویت خواهد شد.
وی افزود: وقتی می‌گوییم در این دانشگاه مشغولیم، اگر از اعتبار بالایی برخوردار باشد همه به آن می‌بالیم به همین خاطر ما از همان ابتدا این موضوع را مد نظر قرار دادیم.
سبحان اللهی با بیان اینکه دانشگاه خوارزمی، اولین دانشگاه رسمی کشور ماست، گفت: البته بعد از جندی شاپور که چندین هزار سال قبل در خوزستان فعالیت می‌کرد و دانشگاه ربع رشیدی تبریز که ۷۰۰ سال قبل آغاز به کار کرد.
رئیس دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: این دانشگاه با این قدمت نیروی انسانی کشور را در بخش‌های مختلف تامین کرده است حال وظیفه ما احیای عظمت این دانشگاه است.
سبحان اللهی ادامه داد: بر اساس عملکردی که دنبال کردیم آمدیم در فعالیت‌های خود دانشگاه را  به روز نگه داریم و از نسل اول و دوم و سوم خود را به نسل چهارم وارد کنیم.
وی در ادامه توضیح داد: دانشگاه نسل اول فقط آموزش ارائه می‌کند،  نسل دوم پژوهش در کنار آموزش قرار می‌گیرد و  نسل سوم پژوهش و آموزش را براساس نیاز جامعه تعریف می‌کند و به عنوان دانشگاه کارآفرین مطرح می‌شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: ما برای اینکه از این مقطع خارج شویم عملکرد دانشگاه را در جهت آموزش، پژوهش و روابط بین‌الملل تعریف کردیم.
وی افزود: در بخش آموزش رشته‌های جدید و میان رشته‌ای برای ما مطرح بود کارگاه‌های مهارت و دانش‌افزایی را برای هیئت‌های علمی ارائه کردیم تا با روش‌های جدید تدریس شود و در بخش پژوهش ارتباط  کارگروه ارتباط با صنعت در دانشگاه ایجاد شد.
وی با بیان اینکه امروز خوارزمی افتخار می‌کند که با اکثر دستگاه‌های اجرایی تفاهم‌نامه امضا کرده است، گفت: مرکز پژوهشی جدید همچون نفت، آب و فناوری‌های همگرا راه‌اندازی شده است.
سبحان اللهی در پایان تصریح کرد: بخش بین‌الملل را نیز به سطح مدیریت ارتقا داده‌ایم، دانشگاه خوارزمی تلاش زیادی می‌کند تا با دانشگاه‌های جهان ارتباط مناسبی داشته باشد و در این راستا به عنوان هماهنگ کننده دانشگاه‌های اتریش انتخاب شده‌ایم.

منبع:http://www.isna.ir

  نظرات

  یوتیوب در راه ایران
  رسانه های اجتماعی
  یوتیوب در راه ایران
  در تحقیقات علمی متعدد از جمله آنچه هافینگتون پست در سال 2017 گزارش داد، مشخص شده ،در مقام مقایسه، یوتیوب سالم‌ترین پلتفرم محسوب می‌شود.
    2018-09-10 07:36:00
  لینکدین چه اطلاعاتی از من دارد؟
  جامعه
  لینکدین چه اطلاعاتی از من دارد؟
  اگر از لینکدین استفاده می‌کنید باید بدانید که این پلتفرم اطلاعات خیلی زیادی از شما دارد. اگر تمایل دارید تا بفهمید این اطلاعات شامل چه چیزهایی می‌شود این مطلب را مطالعه کنید.
    2018-09-09 17:33:00
  از پیام‌رسان‌های داخلی چه خبر؟
  جامعه
  از پیام‌رسان‌های داخلی چه خبر؟
  آمارهایی که مدیران و روابط‌عمومی‌های چند پیام‌رسان فعال ارائه داده اند و بررسی میزان بازدید این پیام‌رسان‌ها از طریق سایت‌های واسط بین‌المللی ...
    2018-09-06 12:15:00
  تحلیلی برفروشگاه‌های آنلاین کتاب در ایران
  بازاریابی و بازارسازی
  تحلیلی برفروشگاه‌های آنلاین کتاب در ایران
  بسیاری از مهندسان و تولیدکنندگان نرم‌افزار بیش از این‌که برای جامعه نرم‌افزار بسازند؛ بیشتر برای دل خود نرم‌افزار می‌سازند. نرم‌افزارهای آن‌ها ممکن است از نظر فنی یا معماری فوق‌العاده باشند اما ...
    2018-09-03 16:28:00
  ظرفیت های نهفته درگوگل کروم
  نرم افزارها
  ظرفیت های نهفته درگوگل کروم
  یکی از دلایل محبوبیت گوگل کروم، رابط کاربری واضح و خوش ساخت و همینطور تطبیق پذیری بالای آن است. همچنین با وجود کتابخانه‎ای غنی از افزونه‎های متنوع هر روز به توانایی‎های آن افزوده می‎شود.
    2018-08-31 11:59:00