راه اندازی مرکز پژوهشی فناوری های همگرا در دانشگاه خوارزمی

 دکتر محمدعلی سبحان اللهی در مراسم شصت و هفتمین جشن دانش آموختگی دانشگاه خوارزمی که روز پنجشنبه(۲۳ شهریور) در این دانشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: یکی از نیازهای بشر، هویت است، انسان بی‌هویت انسان ناقصی است.

سبحان اللهی افزود: همه نیازها در هویت نهفته است، برای نشان دادن خود در اجتماع و آسودگی روح و زندگی با آرامش به هویت نیاز داریم.
وی ادامه داد: دانشگاه محل تحصیل، یکی از شاخص‌های این هویت است؛ چون در این محیط ما علم می‌آموزیم و شخصیت خود را شکل می‌دهیم و برای آینده زندگی آماده می‌شویم.
رئیس دانشگاه خوارزمی خاطرنشان کرد: هرچه این مورد هویتی ما قوی باشد این بخش از هویت ما هم تقویت خواهد شد.
وی افزود: وقتی می‌گوییم در این دانشگاه مشغولیم، اگر از اعتبار بالایی برخوردار باشد همه به آن می‌بالیم به همین خاطر ما از همان ابتدا این موضوع را مد نظر قرار دادیم.
سبحان اللهی با بیان اینکه دانشگاه خوارزمی، اولین دانشگاه رسمی کشور ماست، گفت: البته بعد از جندی شاپور که چندین هزار سال قبل در خوزستان فعالیت می‌کرد و دانشگاه ربع رشیدی تبریز که ۷۰۰ سال قبل آغاز به کار کرد.
رئیس دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: این دانشگاه با این قدمت نیروی انسانی کشور را در بخش‌های مختلف تامین کرده است حال وظیفه ما احیای عظمت این دانشگاه است.
سبحان اللهی ادامه داد: بر اساس عملکردی که دنبال کردیم آمدیم در فعالیت‌های خود دانشگاه را  به روز نگه داریم و از نسل اول و دوم و سوم خود را به نسل چهارم وارد کنیم.
وی در ادامه توضیح داد: دانشگاه نسل اول فقط آموزش ارائه می‌کند،  نسل دوم پژوهش در کنار آموزش قرار می‌گیرد و  نسل سوم پژوهش و آموزش را براساس نیاز جامعه تعریف می‌کند و به عنوان دانشگاه کارآفرین مطرح می‌شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: ما برای اینکه از این مقطع خارج شویم عملکرد دانشگاه را در جهت آموزش، پژوهش و روابط بین‌الملل تعریف کردیم.
وی افزود: در بخش آموزش رشته‌های جدید و میان رشته‌ای برای ما مطرح بود کارگاه‌های مهارت و دانش‌افزایی را برای هیئت‌های علمی ارائه کردیم تا با روش‌های جدید تدریس شود و در بخش پژوهش ارتباط  کارگروه ارتباط با صنعت در دانشگاه ایجاد شد.
وی با بیان اینکه امروز خوارزمی افتخار می‌کند که با اکثر دستگاه‌های اجرایی تفاهم‌نامه امضا کرده است، گفت: مرکز پژوهشی جدید همچون نفت، آب و فناوری‌های همگرا راه‌اندازی شده است.
سبحان اللهی در پایان تصریح کرد: بخش بین‌الملل را نیز به سطح مدیریت ارتقا داده‌ایم، دانشگاه خوارزمی تلاش زیادی می‌کند تا با دانشگاه‌های جهان ارتباط مناسبی داشته باشد و در این راستا به عنوان هماهنگ کننده دانشگاه‌های اتریش انتخاب شده‌ایم.

منبع:http://www.isna.ir

  نظرات

  کوییز آف کینگز: پدیده اجتماعی
  بازی و سرگرمی
  کوییز آف کینگز: پدیده اجتماعی
  مرکز تحقیقات بازی‌‌های دیجیتال (دایرِک) از زیرمجموعه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، هر سال یک بازی محبوب و پرمخاطب در ایران را مورد بررسی قرار می‌‌دهد.
    2018-03-16 12:32:00
  بازار ارز مه آلود است
  اقتصاد
  بازار ارز مه آلود است
  بررسی یک دهه تحولات بازار ارز،طلا و مسکن نشان می دهد که این بازارها همواره در اقتصاد ایران موج ساز بوده‌اند.
    2018-03-16 07:30:00
  تعرفه 300000میلیارد تومانی!
  اقتصاد
  تعرفه 300000میلیارد تومانی!
  ین سختگیری ها به تولیدات حوزه فناوری و مخابرات محدود نمی شود و قرار است کالاهای دیگر تولیدی چینی ها را هم شامل شود.
    2018-03-15 18:26:00
  هشدار آمازون به کاربران
  گوناگون
  هشدار آمازون به کاربران
  این شرکت در صفحه رسمی خود در فضای مجازی، به تمامی کاربرانی که از پاوربانک‌هایی با برند آمازون استفاده می‌کنند، هشدار داده است.
    2018-03-15 12:15:00
  کابوس آینده فضای مجازی
  گوناگون
  کابوس آینده فضای مجازی
  این حملات بسیار خطرناک‌تر و هولناک‌تر ازحملات انسان‌ها و هکرهایی است که در فضای مجازی به حساب‌های کاربری و دستگاه‌های الکترونیکی کاربران قربانی نفوذ یافته و ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده استخراج می کنند .
    2018-03-11 12:38:00
  خبر خوش به کاربران اینستاگرام
  نوآوری
  خبر خوش به کاربران اینستاگرام
  به زودی حتی گوشی های هوشمند دارای دوربین عادی نیز می‌توانند به خاطر اعمال افکت بوکه به صورت نرم افزاری، تصاویر پرتره حرفه‌ای ثبت کنند.
    2018-03-10 07:04:00
  اگر درس نخوانی...
  کارآفرینی
  اگر درس نخوانی...
  بغضم ترکید. آن شب تا صبح نخوابیدم و از خدا خواستم به من قدرتی بدهد تا بتوانم زندگی‌ام را تغییر بدهم.
    2018-03-09 18:26:00