راه اندازی مرکز پژوهشی فناوری های همگرا در دانشگاه خوارزمی

 دکتر محمدعلی سبحان اللهی در مراسم شصت و هفتمین جشن دانش آموختگی دانشگاه خوارزمی که روز پنجشنبه(۲۳ شهریور) در این دانشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: یکی از نیازهای بشر، هویت است، انسان بی‌هویت انسان ناقصی است.

سبحان اللهی افزود: همه نیازها در هویت نهفته است، برای نشان دادن خود در اجتماع و آسودگی روح و زندگی با آرامش به هویت نیاز داریم.
وی ادامه داد: دانشگاه محل تحصیل، یکی از شاخص‌های این هویت است؛ چون در این محیط ما علم می‌آموزیم و شخصیت خود را شکل می‌دهیم و برای آینده زندگی آماده می‌شویم.
رئیس دانشگاه خوارزمی خاطرنشان کرد: هرچه این مورد هویتی ما قوی باشد این بخش از هویت ما هم تقویت خواهد شد.
وی افزود: وقتی می‌گوییم در این دانشگاه مشغولیم، اگر از اعتبار بالایی برخوردار باشد همه به آن می‌بالیم به همین خاطر ما از همان ابتدا این موضوع را مد نظر قرار دادیم.
سبحان اللهی با بیان اینکه دانشگاه خوارزمی، اولین دانشگاه رسمی کشور ماست، گفت: البته بعد از جندی شاپور که چندین هزار سال قبل در خوزستان فعالیت می‌کرد و دانشگاه ربع رشیدی تبریز که ۷۰۰ سال قبل آغاز به کار کرد.
رئیس دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: این دانشگاه با این قدمت نیروی انسانی کشور را در بخش‌های مختلف تامین کرده است حال وظیفه ما احیای عظمت این دانشگاه است.
سبحان اللهی ادامه داد: بر اساس عملکردی که دنبال کردیم آمدیم در فعالیت‌های خود دانشگاه را  به روز نگه داریم و از نسل اول و دوم و سوم خود را به نسل چهارم وارد کنیم.
وی در ادامه توضیح داد: دانشگاه نسل اول فقط آموزش ارائه می‌کند،  نسل دوم پژوهش در کنار آموزش قرار می‌گیرد و  نسل سوم پژوهش و آموزش را براساس نیاز جامعه تعریف می‌کند و به عنوان دانشگاه کارآفرین مطرح می‌شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: ما برای اینکه از این مقطع خارج شویم عملکرد دانشگاه را در جهت آموزش، پژوهش و روابط بین‌الملل تعریف کردیم.
وی افزود: در بخش آموزش رشته‌های جدید و میان رشته‌ای برای ما مطرح بود کارگاه‌های مهارت و دانش‌افزایی را برای هیئت‌های علمی ارائه کردیم تا با روش‌های جدید تدریس شود و در بخش پژوهش ارتباط  کارگروه ارتباط با صنعت در دانشگاه ایجاد شد.
وی با بیان اینکه امروز خوارزمی افتخار می‌کند که با اکثر دستگاه‌های اجرایی تفاهم‌نامه امضا کرده است، گفت: مرکز پژوهشی جدید همچون نفت، آب و فناوری‌های همگرا راه‌اندازی شده است.
سبحان اللهی در پایان تصریح کرد: بخش بین‌الملل را نیز به سطح مدیریت ارتقا داده‌ایم، دانشگاه خوارزمی تلاش زیادی می‌کند تا با دانشگاه‌های جهان ارتباط مناسبی داشته باشد و در این راستا به عنوان هماهنگ کننده دانشگاه‌های اتریش انتخاب شده‌ایم.

منبع:http://www.isna.ir

  نظرات

  "شیائومی" ،قهرمانی رها ، نامنظم و بیش فعال
  شرکت ها و برندها
  "شیائومی" ،قهرمانی رها ، نامنظم و بیش فعال
  بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی هنوز به دنبال ایالت «اوتار پرادش» (ایالتی در هندوستان) روی نقشه بودند، این شرکت به بزرگ‌ترین شرکت عرضه‌کننده موبایل هوشمند در بازار هندوستان تبدیل شد.
    2018-06-16 12:40:00
  نیاز اینترنتی،چالش کسب و کارهای مدرن
  تازه های کسب و کار
  نیاز اینترنتی،چالش کسب و کارهای مدرن
  هر کسب‌وکار به یک پهنای‌باند مشخص نیاز دارد؛ نه بیشتر و نه کمتر. مدیران آنکسب‌وکار باید بتوانند این میزان پهنای‌باند مناسب را محاسبه و تقاضا بدهند تا به دردسر نیافتند. اما چگونه این پهنای‌باند مورد نیاز را برای هر کسب‌وکار محاسبه کنیم؟
    2018-06-15 16:00:00
  ترمیم شبکه جاده ای انگلستان زیر چترفناوری نوین
  دانش روز
  ترمیم شبکه جاده ای انگلستان زیر چترفناوری نوین
  پروفسور «مارک میودونیک» (Mark Miodownik)، استاد «کالج دانشگاهی لندن» (UCL) گفت: شبکه جاده‌ای انگلستان، به خاطر ناتمام ماندن تعمیرات، در حال تخریب است و مقامات محلی، برای ادامه کار، بودجه و نیروی انسانی کافی ندارند.
    2018-06-15 07:36:00
  اینستاگرام ، تحت تاثیر سیاست‌های شرکت مادر، درحال پیشروی است
  تازه های کسب و کار
  اینستاگرام ، تحت تاثیر سیاست‌های شرکت مادر، درحال پیشروی است
  صاحبان کسب و کار در صنعت پوشاک می‌توانند با ارسال تصاویری از البسه و پوشاک تولیدی خود به تبلیغ آن و قیمت‌گذاری دقیق برروی تصاویر پرداخته و کاربران نیز با لمس قیمت و لباس مذکور، مستقیما می‌توانند آن را به‌صورت اینترنتی خریداری کنند.
    2018-06-14 15:13:50
  قهرمان جام‌جهانی فوتبال 2018
  فرادانش
  قهرمان جام‌جهانی فوتبال 2018
  گلدمن‌ ساچزپیش‌بینی کرده است که تیم‌های ملی فرانسه، برزیل، پرتغال و آلمان در نیمه نهایی این مسابقات حضور دارند و بزریل و آلمان نیز در دیدار نهایی این بازی‌ها مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.
    2018-06-13 15:05:35
  رکورد شکنی جدید "علی بابا"
  اقتصاد
  رکورد شکنی جدید "علی بابا"
  بزرگ‌ترین پلتفرم آنلاین نقل‌وانتقال مالی در چین، 14 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را از سوی یک کمپانی خصوصی جذب کرد.
    2018-06-11 07:04:00
  6عادت ،6 درس
  شخصیت ها
  6عادت ،6 درس
  برنامه‌نویسانی که خود را با فناوری‌های جدیدتر سازگار می‌کنند، می‌توانند در کنار همتایان جدید خود کار کنند، در غیر این صورت آن‌ها نیز همانند فناوری که با آن کار می‌کنند، منسوخ و قدیمی می‌شوند.
    2018-06-10 16:58:00
  هوش مصنوعی در آستانه جهش
  تازه های فناوری
  هوش مصنوعی در آستانه جهش
  فناوری هوش مصنوعی به دلیل پردازش‌های سریع و مختلف، نیاز به محل ذخیره سازی با ظرفیت بسیار بالا دارد و از سوی دیگر سرعت ذخیره سازی نیز برای توسعه این فناوری بسیار با اهمیت است.
    2018-06-07 07:38:00