محدودیت‌های دنیای مدرن را به فرصتی برای بهبود سطح زندگی‌ بدل کنیم

کتاب صوتی چه نقشی می‌تواند در مدیریت زمان‌های مرده‌ی ما ایفا کند؟ آیا تا به حال ساعت‌هایی را که در رفت و آمد از دست می‌دهید فکر کرده‌اید؟ اگر می‌توانستید این زمان‌ها یا ساعات مشابه را به یادگیری اختصاص دهید زندگی‌تان دچار چه تحول عظیمی می‌شد؟

کافکا می‌گوید:«کتاب مانند تبری است که دریای یخ‌زده درون ذهن ما را می‌شکافد.» و قطعا به همین دلیل است که مردم کشورهای توسعه‌یافته جهان سرانه مطالعه بالاتری نسبت به کشورهای توسعه نیافته دارند. آن‌ها آموخته‌اند که دانش مردم یک کشور مهمترین عامل رشد پایدار و رفاه نسل‌های بعد خواهد بود. ایران اما از جمله کشورهایی است که علی‌رغم فرهنگ ادبی غنی گذشتگانش از سرانه مطالعه پایین رنج می‌برد. همه ما بهانه‌ها و دلایل مختلفی برای مطالعه نکردن داریم اما آیا در دنیای مدرن امروزی همچنان این بهانه‌ها مورد قبول خواهند بود؟

اینکه از زمان ناکافی یا ناتوانی در حمل کتاب گله کنیم دلایل محکمه پسندی نیستند. بسیاری از ما همین متن را بر روی گوشی‌های هوشمند خود می‌خوانیم و این بدین معنی است که مطالعه دیگر محدودیت‌های گذشته را ندارد. امروز تنها با یک کلیک می‌توانید به راحتی به کتاب‌های الکترونیکی و دانلود کتاب‌ صوتی بسیاری با موضوعات مختلف دسترسی پیدا کنید.

این‌ها بدین معنی نیست که کتاب چاپی دیگر جایگاهی در زندگی ما ندارد بلکه به معنی استفاده بهینه از زمان‌های مرده است. ما به وسیله ابزارهای مدرن می‌توانیم در هر لحظه و هر مکان به دانش خود بیافزاییم و محدودیت‌های دنیای مدرن را به فرصتی برای پیشرفت و بهبود سطح زندگی‌مان بدل کنیم. در چنین شرایطی شاید بسیاری از ما ترجیح بدهیم که به جای استفاده از چشمانمان، لحظاتی به آن‌ها استراحت بدهیم و از گوش‌هایمان برای یادگیری استفاده کنیم که قطعا لذت و تجربه جدیدی را به ما هدیه می‌کنند. کتاب صوتی ما را قادر می‌کند تا حجم بیشتری از مطالب را در زمان کمتری بیاموزیم و بشنویم، ظرفیت شنیداری ما را بالا می‌برد و کتاب‌هایی را که همواره در لیست آرزوهای ما قرار دارند و شاید هیچگاه فرصت مطالعه‌شان را نداشته باشیم در گوشمان زمزمه می‌کند.

اپلیکیشنهای کتاب صوتی ، لذت ناب شنیدن واژه‌ها را در دنیای پر هیاهوی امروز به ما می‌بخشد. این اپلیکیشنها به شما قابلیت استفاده از هزاران ساعت کتاب‌های صوتی در زمینه‌های مختلفی از جمله مدیریت و کسب و کار، رمان ایرانی و خارجی، روانشناسی و خودیاری، کودک و نوجوان، فلسفه، جامعه شناسی و تاریخ را می‌دهد که در نوع خود بی‌نظیر است.

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  دانش روز
  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  گوگل به منظور جلوگیری از اشغال حجم زیادی از ظرفیت حافظه گوشی شما، به صورت اتوماتیک و خودکار تاریخچه محدوده‌های دانلود شده توسط شما را پس از گذشت ۳۰ روز ( یک ماه ) حذف می‌کند.
    2018-05-25 15:31:00
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00