" بازاریابی" از نگاه اساتیدایرانی دردانشگاه‌های برتر جهان

 

کتاب گفت‌و‌گو با اساتید ایرانی بازاریابی در جهان نوشته‌ احمد آخوندی، محسن جاویدموید، محمدرضا حسنزاده جوانیان و سید احسان گلپرور از سوی انتشارات بازاریابی چاپ و منتشر شد.

مديريت بازاريابي يكي از رشته‌هايي است كه نه تنها در ايران بلكه، در تمامي كشورهاي جهان مورد توجه بسياري از دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان به تحصيلات دانشگاهي قرار مي‌گيرد. تقريباً مي‌توان گفت در تمامي كشورهاي پيشرفته‌ي جهان اين رشته، به‌عنوان شاخه‌اي مهم و تأثيرگذار در سرنوشت اعضاي جامعه شناخته مي‌شود. به همين دليل است كه دانشگاههاي طراز اول دنيا همواره سعي دارند با ارائه‌ي كاملترين و جذابترين دوره‌ها، بهترين دانش‌پژوهان و متقاضيان را جذب كنند و با پرورش آنها، مديراني اثربخش را تحويل بازار كار دهند.

در كشور خودمان، مديريت بازاريابي جزو رشته‌هاي جذاب براي متقاضيان تحصيلات دانشگاهي به حساب مي‌آيد و شاهد هستيم كه همواره بين اولين انتخابهاي داوطلبين كنكور در مقاطع تحصيلي مختلف قرار دارد. حتي زماني كه صحبت از تحصيلات تكميلي به حساب مي‌آيد، بخش قابل‌توجهي از فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي مهندسي ترجيح مي‌دهند مسير خود را تغيير دهند و گام در مسير بازاريابي و فروش بگذارند. در اين بين، افرادي نيز هستند كه پا را فراتر گذاشته و براي تكميل تحصيلات خود به دانشگاههاي خارج از كشور عزيمت مي‌كنند. بعضي از اين افراد پس از بازگشت به كشور به اساتيد و مديراني تبديل مي‌شوند كه آموخته‌هايشان براي نسل جوان ارزشمند و مغتنم است. افرادي نيز هستند كه در دانشگاههاي خارج از كشور مشغول تدريس مي‌شوند و براي پرورش دانشجويان و علاقه‌مندان به يادگيري مي‌كوشند. اين افراد، موضوع و شاكله‌ي اصلي اين كتاب را تشكيل مي‌دهند.

این کتاب حاوی گفتگوهایی است با اساتید ایرانی در رشته‌های مرتبط با بازاریابی و فروش که در دانشگاه‌های برتر جهان تدریس می‌کنند. گفتگو با 11 استاد ایرانی را در این کتاب می خوانید که در دانشگاه‌های دنور، می‌سی‌سی‌پی، کارولینای شمالی، لیورپول، استراتکلاید، و ... تدریس می‌کنند. اين گفت‌وگوها در قالب مصاحبه‌هايي در شماره‌هاي مختلف دوماهنامه‌ي "توسعه مهندسي بازار" منتشر مي‌شود.

علاقه‌مندان برای خرید کتاب می‌توانند با شماره‌های 66408251(021) و 66408271 (021) در تهران تماس حاصل کنند.

منبع:همشهری آنلاین

  نظرات

  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  دانش روز
  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  گوگل به منظور جلوگیری از اشغال حجم زیادی از ظرفیت حافظه گوشی شما، به صورت اتوماتیک و خودکار تاریخچه محدوده‌های دانلود شده توسط شما را پس از گذشت ۳۰ روز ( یک ماه ) حذف می‌کند.
    2018-05-25 15:31:00
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00