واتس‌اپ تان را خلوت کنید

تمامی فایل‌های گیف و تصاویر و ویدیوهای رندمی که دوستانتان برایتان در نرم‌افزار واتس‌اپ ارسال می‌کنند بدون این که اطلاع داشته باشید در همراه هوشمندتان ذخیره می‌شود و حافظه داخلی‌تان را پر می‌کند.

علاوه بر این مرور تمامی این فایل‌های ارسال شده در هنگام پاک کردن آن‌ها از حافظه تلفن بسیار سخت و زمان‌گیر است. بااین‌حال واتس‌اپ به‌تازگی قابلیت مدیریت حافظه جدیدی را ارائه کرده است که می‌تواند این مشکل را تا حد زیادی حل کند. این سرویس پیام‌رسان اخیرا قابلیت مدیریت حافظه ویژه خود را به‌صورت جهانی عرضه کرده است و که کاربران با استفاده از آن می‌توانند فایل‌ها را شناسایی، انتخاب و در صورت تمایل به‌صورت یکجا حذف کنند.
ابزار جدید واتس‌اپ به صورتی کاملا ماهرانه فایل‌های حجیمی که چندین بار فروارد شده‌اند را در یک گروه قرار می‌دهد و به‌این‌ترتیب شما می‌توانید با انتخاب چندین آیتم به‌صورت یکجا، آن‌ها را با سرعت هرچه‌تمام‌تر از همراه هوشمند خود حذف کرده و حافظه داخلی آن را آزاد کنید.
این ویژگی جدید همچنین فایل‌ها را بر اساس حجم آن‌ها به‌صورت بیشترین به کمترین مرتب‌سازی می‌کند و کاربر از این طریق می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام‌یک از آن‌ها را اول‌ازهمه حذف کند. این ابزار به‌منظور پایین آوردن امکان حذف ناخواسته فایل‌های ضروری پیش‌نمایشی از فایل‌هایی که ذخیره کرده‌اید را برایتان نشان می‌دهد. 
البته شما می‌توانید راه راحت‌تری را انتخاب کرده و تنظیمات ذخیره خودکار فایل‌ها در واتس‌اپ را از طریق ورود به بخش تنظیمات و خاموش کردن گزینه “Save to Camera Roll”  یا “Media visibility”  غیرفعال کنید. بااین‌حال اگر شما ترجیح می‌دهید که این قابلیت روشن باشد و تنها می‌خواهید فایل‌های به‌دردنخور را هر از چند گاهی از دستگاهتان پاک کنید می‌توانید از این ابزار جدید استفاده کنید.

منبع:ایتنا به نقل از  engadget
 

  نظرات

  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  بازاریابی و بازارسازی
  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  کنفرانس CES 2020 حدود 170 هزار شرکت کننده داشت که بسیاری از آنها از خارج از آمریکا بودند. البته انتظار میزبانی از این تعداد مهمان در سال 2022 وجود ندارد اما همچنان می‌توان به صدور مجوز برای شرکت خارجی‌ها در این مراسم امیدوار بود.
    2021-05-07 11:20:00
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  فرهنگ و هنر
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  درباره اظهارنظر برخی متخصصان هوش مصنوعی درخصوص پیشی گرفتن زبان انگلیسی از فارسی در خلق اثر ادبی توسط ربات‌ها،این مسئله به خاطر ماهیت و شکل زبان فارسی نیست بلکه برای آن است که انگلیسی‌زبان‌ها از فارسی‌زبان‌ها در تکنولوژی جلوترند.
    2021-05-02 15:23:00
  تار عنکبوت رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  تار عنکبوت رونمایی شد
  نمایشگاه جهانی رادار در نانجینگ چین با حضور ۵۰ مهمان بین‌المللی از ۳۰ کشور برگزار شده و ۴۰۰ شرکت فعال در زمینه تولید رادار و تجهیزات الکترونیک در آن مشارکت دارند.
    2021-04-27 12:04:09
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  شرکت ها و برندها
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  گوگل برای این مهاجرت قدم هایی را تعریف کرده است اما باید در نظر داشت که دستگاه‌های وای.فای می‌بایست در این فرایند مجددا نام گذاری شده و دسترسی‌های ادمین نیز باید ریست شود.
    2021-04-26 10:53:31