واتس‌اپ تان را خلوت کنید

تمامی فایل‌های گیف و تصاویر و ویدیوهای رندمی که دوستانتان برایتان در نرم‌افزار واتس‌اپ ارسال می‌کنند بدون این که اطلاع داشته باشید در همراه هوشمندتان ذخیره می‌شود و حافظه داخلی‌تان را پر می‌کند.

علاوه بر این مرور تمامی این فایل‌های ارسال شده در هنگام پاک کردن آن‌ها از حافظه تلفن بسیار سخت و زمان‌گیر است. بااین‌حال واتس‌اپ به‌تازگی قابلیت مدیریت حافظه جدیدی را ارائه کرده است که می‌تواند این مشکل را تا حد زیادی حل کند. این سرویس پیام‌رسان اخیرا قابلیت مدیریت حافظه ویژه خود را به‌صورت جهانی عرضه کرده است و که کاربران با استفاده از آن می‌توانند فایل‌ها را شناسایی، انتخاب و در صورت تمایل به‌صورت یکجا حذف کنند.
ابزار جدید واتس‌اپ به صورتی کاملا ماهرانه فایل‌های حجیمی که چندین بار فروارد شده‌اند را در یک گروه قرار می‌دهد و به‌این‌ترتیب شما می‌توانید با انتخاب چندین آیتم به‌صورت یکجا، آن‌ها را با سرعت هرچه‌تمام‌تر از همراه هوشمند خود حذف کرده و حافظه داخلی آن را آزاد کنید.
این ویژگی جدید همچنین فایل‌ها را بر اساس حجم آن‌ها به‌صورت بیشترین به کمترین مرتب‌سازی می‌کند و کاربر از این طریق می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام‌یک از آن‌ها را اول‌ازهمه حذف کند. این ابزار به‌منظور پایین آوردن امکان حذف ناخواسته فایل‌های ضروری پیش‌نمایشی از فایل‌هایی که ذخیره کرده‌اید را برایتان نشان می‌دهد. 
البته شما می‌توانید راه راحت‌تری را انتخاب کرده و تنظیمات ذخیره خودکار فایل‌ها در واتس‌اپ را از طریق ورود به بخش تنظیمات و خاموش کردن گزینه “Save to Camera Roll”  یا “Media visibility”  غیرفعال کنید. بااین‌حال اگر شما ترجیح می‌دهید که این قابلیت روشن باشد و تنها می‌خواهید فایل‌های به‌دردنخور را هر از چند گاهی از دستگاهتان پاک کنید می‌توانید از این ابزار جدید استفاده کنید.

منبع:ایتنا به نقل از  engadget
 

  نظرات

  خانه‌های هوشمندِ پایدار وبه‌هم پیوسته
  اینترنت اشیاء و پوشیدنی
  خانه‌های هوشمندِ پایدار وبه‌هم پیوسته
  کیلومترها دورتر از سیلیکون ولی "خانه‌های هوشمند پایدار" در دستور کار شرکت‌هایی مانند خودروساز ژاپنی هوندا قرارگرفته‌اند.دو مدل از این خانه‌ها، یکی در کالیفرنیای آمریکا و دیگری در سایتامای ژاپن ساخته شده‌اند.
    2020-11-29 10:14:36
  غول های فناوری چگونه درآمد کسب می کنند
  بازاریابی و بازارسازی
  غول های فناوری چگونه درآمد کسب می کنند
  شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایالات متحده آمریکا موسوم به آگفام (آمازون، گوگل، فیس بوک، اپل و مایکروسافت) در عرصه فضای مجازی داخلی و بین المللی، الگوهای تجاری مختلفی را برای درآمدزایی، مد نظر قرار داده اند.
    2020-11-28 09:59:15
  فناوری NFC،ویژگی ها وکاربردها
  دانش روز
  فناوری NFC،ویژگی ها وکاربردها
  از جمله کاربردهای NFC می توان به تلفن های همراه، PDA ها، رایانه‌های شخصی، پایانه‌های فروش نقدی (POS)، پارکو متر، دستگاه‌های خودپرداز، انتقال داده در فواصل نزدیک بین دستگاه‌هایی نظیر دوربین‌های دیجیتال و تلفن‌های همراه و غیره اشاره کرد.
    2020-11-25 10:24:27
  تراشه‌ی اپل سیلیکون (M1)،بالاتر از انتظار اپل
  تازه های فناوری
  تراشه‌ی اپل سیلیکون (M1)،بالاتر از انتظار اپل
  معاون بخش سخت افزاراپل:در طی فرآیند توسعه‌ مشخص شد که تراشه بیش از آنچه انتظارش را داشتیم، کارایی دارد. تیم‌های توسعه پرشور و باهیجان به کار روی تراشه ادامه می دادند و دائم با فشار بیشتری به دنبال بهینه کردن هرچه بیشتر آن بودند.
    2020-11-19 09:26:11
  سرمایه گذاری استراتژیکی چین
  اقتصاد
  سرمایه گذاری استراتژیکی چین
  شبکه اینترنت نسل پنجم نقش مهمی در زمینه تثبیت سرمایه گذاری، ارتقاء بخش مصرف و افزایش نیروهای محرکه جدید در مسیر رشد و توسعه اقتصادی ایفا می کند.
    2020-11-18 10:00:57
  چالش مطلوبیت در فضای مجازی
  فضای مجازی
  چالش مطلوبیت در فضای مجازی
  شبکه ملی اطلاعات که ازالزامات قانونی در حوزه فضای مجازی کشور به شمار می رود،بستری است امن، پیشرفته و متکی به جدیدترین فناوری های نوین و بومی برای تحقق فضای مجازی براساس ارزش های والای اسلامی-ایرانی جهت رسیدن به اهداف چشم انداز ایران 1404.
    2020-11-17 10:39:01
  دوستداران عکاسی بخوانند
  تازه های فناوری
  دوستداران عکاسی بخوانند
  این ابزار جدید که به‌صورت رسمی توسط کمپانی نیکون عرضه شده است، برای شمار گسترده‌تری از دوربین‌های پیشرفته این برند مورداستفاده قرار خواهد گرفت.
    2020-11-15 09:30:44
  قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل
  شرکت ها و برندها
  قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل
  البته گمانه‌زنی در رابطه با آیفون 13 بسیار زود است اما اطلاعاتی که هم‌اکنون به دست آمده است حاکی از آن است که احتمالا فناوری تاپ آی‌دی دوباره به آیفون‌ها بازخواهد گشت و این بار این سنسور با صفحه‌نمایش ادغام خواهد شد.
    2020-11-12 09:29:27
  واتس‌اپ تان را خلوت کنید
  دانش روز
  واتس‌اپ تان را خلوت کنید
  باابزار جدید واتس‌اپ شما می‌توانید با انتخاب چندین آیتم به‌صورت یکجا، فایل‌های زاید را با سرعت هرچه‌تمام‌تر از همراه هوشمند خود حذف کرده و حافظه داخلی آن را آزاد کنید.
    2020-11-07 13:09:09