کیف پول آفلاین ،امتیاز سامسونگ درگلکسی اس ۱۰

سامسونگ به تازگی پتنت (امتیاز) جدیدی را برای نرم افزار مخصوص استخراج ارزهای دیجیتال به ثبت رسانده است تا به کاربران امکان ذخیره سازی ارزهای مجازی استخراج شده را بدهد.

 این روزها که تب و تاب ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده به شدت داغ شده است، حالا تازه ترین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که سامسونگ نیز قصد دارد با ورود به این حوزه نرم افزار و برنامه کاربردی جدیدی را توسعه و ارائه دهد تا بدان وسیله کاربران بتوانند به ذخیره سازی دارایی ها و ارزهای دیجیتال رمزپایه به صورت آفلاین بپردازند.

به نظر می رسد که این غول تکنولوژی کره ای می خواهد این نرم افزار جدید را احتمالا با عرضه گلکسی اس ۱۰ (Galaxy S۱۰) برای کاربران عرضه کند.

خدمات ارز دیجیتال سامسونگ دو قسمت دارد که بخش اول آن تحت عنوان Cold Wallet یا کیف پول آفلاین به کاربران این امکان را می دهد تا بوسیله کلیدهای امنیتی خصوصی و عمومی بتوانند به ذخیره و نگهداری دارایی و سرمایه های دیجیتال خود بپردازند. بخش دومی که در این سرویس ارز دیجیتال وجود دارد، کیف پولی مجازی است که همچون سایر کیف پول های مجازی در جهان به کاربران اجازه مشاهده موجودی و تاریخچه تراکنش ها را می دهد.

ارزهای دیجیتال رمزپایه به صورت کلی در دو نوع کیف پول موسوم به سرد (cold wallet ) و گرم (Hot wallet) ذخیره می شود که به گفته تحلیلگران، کیف پول کلدوالت امنیت سایبری بیشتری دارد چراکه اطلاعات مربوطه را به صورت آفلاین ذخیره سازی می کند و دسترسی هکرها و مجرمان سایبری از راه دور به اطلاعات کیف پول‌های آفلاین در حقیقت ناممکن خواهد بود و برای نفوذ به آنها باید به سخت افزار اصلی دستگاه دسترسی داشت.

این اپلیکیشن کیف پول اختصاصی سامسونگ به کاربران اجازه می‌دهد تا کیف پول‌های کنونی خود را از سرویس‌های دیگری همچون Metamask و TrustWallet به کلدوالت سامسونگ منتقل کنند. کاربران قادر خواهند بود با ایجاد حساب‌های کاربری در این اپلیکیشن به ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال همچون بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین کش و سایر ارزهای مجازی بپردازند. این حساب‌های کاربری در اپلیکیشن بیت کوین سامسونگ در شبکه بلاک چین به صورت کاملا ناشناس و نامعلوم ذخیره می شود و حتی خود سامسونگ نیز هیچ گونه دسترسی به اطلاعات و ارزهای دیجیتالی کاربران نخواهد داشت.

منبع:ایسنا

  نظرات

  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00