واقعیت مجازی همان چیزی است که ما را نجات خواهد داد؟!

روزگاری بود که از امریکا به‌عنوان سرزمین فرصت‌ها و رؤیاها یاد می‌شد و بسیاری آرزوی رسیدن به این سرزمین و خوشبخت‌ شدن را در سر داشتند. ولی از آنجا ‌که در دنیای مدرن امروز اتوماسیون و هوش مصنوعی جایگزین شغل‌های فعلی شده‌اند، این سؤال در ذهن خیلی‌ها مطرح شده است که آیا هنوز هم باید به سرزمین  رؤیاها کوچ کرد یا فرصت‌ها محدود به حافظه جمعی شده‌اند؟

جان نِوِردای جاکوبس کارآفرین مجازی و سایبر - سلبریتی این ‌گونه فکر نمی‌کند. وی به‌تازگی به ‌سمت رییس‌ جمهوری واقعیت مجازی(طی رای‌گیری در مرکز توسعه فناوری‌های واقعیت مجازی Swedish VRR) منصوب شده است و ادعا می‌کند این واقعیت مجازی است که در آینده سردمدار رشد شغلی و فرصت‌ها خواهد بود. از طرف دیگر، چون زندگی افراد به‌طور فزاینده در محیط آنلاین می‌گذرد و خیلی از کارها از این طریق انجام می‌شود، دنیای مجازی قادر است فرصت‌های اقتصادی بسیار بزرگ‌تری نسبت به دنیای واقعی فراهم کند.

ایجاد شغل‌های جدید در خط مقدم مجازی
جان نِوِردای جاکوبس مثل هر رییس جمهور دیگری با پلتفرمی خاص برای رشد فرصت‌های شغلی آمده است. برنامه وی یک پلتفرم سیاسی برای دنیای مجازی است که شامل استخدام گیمرها برای مبارزه با یک ارتش مجازی از سربازانی است که تحت فرمان هوش مصنوعی هستند. همچنین، این پلتفرم شامل استانداردهایی برای حداقل حقوق در دنیاهای مجازی، یک بازار بورس مجازی و خصوصی‌سازی سیستم‌‌های مجازی حمل ‌و نقل عمومی می‌شود.

او خوب می‌داند چگونه می‌توان فرصت‌های مجازی را به پول واقعی تبدیل کرد. وی در حقیقت گیمر، هنرپیشه، فیلم‌ساز و کارآفرینی است که هویت مجازی خود به‌نام NEVERDIE را به یکی از مشهورترین شخصیت‌های دنیای مجازی Entropia که توسط شرکت سوئدی MindArk توسعه یافته، تبدیل کرده است. او اولین نفر در تاریخ است که از سرمایه‌گذاری در بخش املاک مجازی موفق به کسب درآمد یک میلیون دلاری شد و با فروش یک ایستگاه فضایی مجازی به قیمت ۶۳۵ هزار دلار بیشتر از نیم میلیون دلار سود کرد. نِوِردای معتقد است پلتفرمی که وی برای رشد شغل ارائه می‌دهد، می‌تواند بیشتر از ۳ میلیون شغل در دنیای مجازی ایجاد کند. علاوه بر این، او می‌گوید اقتصادی که در دنیای مجازی جریان دارد، وارد دنیای واقعی خواهد شد. به‌نظرتان احمقانه می‌آید، این ‌طور نیست؟ اما بهتر است به یک مثال توجه کنید: ارزش کنونی اقتصادهای مجازی در سراسر جهان چیزی بیشتر از یک میلیارد دلار برآورد می‌شود. حال در نظر بگیرید که این رقم برابر با رشد ناخالص ملی کشورهایی مانند آروبا و گرینلند است.

فئودال‌های مجازی
فئودال‌هایی که در اواخر قرن نوزدهم میلادی زندگی می‌کردند، تنها فرصت اقتصادی موجود را در بسط و توسعه امریکا می‌دیدند. به ‌عقیده نِوِردای با انفجار دنیایمجازی فرصت‌های اقتصادی به ‌وجود می‌آید که شباهت زیادی به فرصت‌های موجود در قرن نوزدهم دارد. با اینکه انتقال از راه دور یا همان تله‌پورتیشن در حال حاضر بدون پرداخت کوچک‌ترین هزینه در دسترس گیمر‌ها است، ولی نِوِردای قصد خصوصی‌سازی این صنعت و تبدیل آن به پول را دارد. وی می‌گوید: «واقعیت مجازی می‌تواند نقش ناجی این دنیا را داشته باشد. وقتی به موفقیت‌‌هایی که طی یک دهه گذشته در عالم Entropia به‌دست آمده نگاه می‌کنیم، کاملاً واضح و مشخص است که می‌توان اقتصادی سبز و چند تریلیون دلاری از اجناس و اقلام مجازی ساخت و با استفاده از طراحی گیم‌ها، شغل‌های جدید فوق‌العاده‌ای ایجاد کرد که درنهایت با رشد، ازدیاد و طول عمر جمعیت که ناشی از پیشرفت‌های عظیم در زمینه روباتیک‌ها و AI است همگام می‌شود. در واقع، برای ساخت یک رؤیای امریکایی جدید باید دنیای جدیدی را کشف کنیم و واقعیت مجازی همان چیزی است که ما را نجات خواهد داد.»

به‌ گفته او، پولی که در دنیای مجازی خرج می‌شود به‌معنای فرصت‌هایی برای کسب درآمد توسط انسان‌های واقعی است. اما این فرصت‌ها تنها محدود به توسعه‌دهندگان گیم یا برنامه‌نویسان نمی‌شود. بلکه پیش روی تمام گیمر‌ها و سایر مشارکت‌کننده‌هایی است که به‌شدت به‌دنبال فرصت‌های کسب‌ و کاری هستند که داخل واقعیت مجازی وجود دارد.
ایده‌های جان جاکوبس فقط در حد حرف نیست. وی برای تأمین سرمایه اولیه ۱۰۰ هزار دلاری که برای راه‌اندازی یک کلوب نیاز داشت، خانه‌اش را رهن داد. با این سرمایه کلوبی به‌نام Club Neverdie راه‌اندازی کرد که در واقع یک مقصد مجازی رؤیایی در دنیای Entropia بود و تا پیش از فروش، سود حاصل از آن چیزی بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار در سال بود.

جان نِوِردای جاکوبس: دونالد ترامپ دنیای مجازی
جان یک فرد جنجالی و حاشیه‌ساز در دنیای مجازی است، درست مانند دونالد ترامپ در دنیای واقعی که از یک تاجر کسب‌ و کار به ریاست جمهوری امریکا رسید. اما  تفاوت این دو نفر در ایده‌های‌ آن‌ها است. جنجال‌های جان به عقاید وی درباره مهاجرت و ساخت دیوار در مرز امریکا و مکزیک مربوط نمی‌شود. معترضان و مخالفان وی می‌گویند خصوصی‌سازی سرویس‌های مجازی مانند انتقال از راه دور که تا پیش از این برای همه کاربران به‌صورت رایگان در دسترس بوده است، اصلاً امکان‌پذیر نیست. وی می‌خواهد از طریق فروش سهام حمل و نقل عمومی به‌نام IPO مجازی، مالکیت سیستم انتقال از راه دور را که تا پیش از این در اختیار توسعه‌دهندگان گیم بوده به گیمر‌ها انتقال دهد. سرمایه‌ای که از این طریق جمع می‌شود، صرف زیرساخت در سراسر دنیای مجازی می‌شود.

وقتی ایده شما باعث به‌ وجود آمدن اعتراض و مخالفت می‌شود، پس حتماً حقایق زیادی در رابطه با آن وجود دارد.

همه می‌دانند جان نِوِردای جاکوبس از حاشیه و جنجال فرار نمی‌کند و از آن بیمی ندارد. در اصل، این مسئله باعث می‌شود تا اطمینان بیشتری به ایده‌هایش پیدا کند. به‌ گفته وی: «من از اینکه با چنین چیز کثیفی سر و کار دارم خوشحالم. مطمئناً شنیدن صحبت‌های مخالفان کار ساده و راحتی نیست، ولی وقتی ایده شما باعث به‌ وجود آمدن اعتراض و مخالفت می‌شود، پس حتماً حقایق زیادی در رابطه با آن وجود دارد.»
از جمله هزینه‌هایی که در دنیای مجازی وجود دارد، توسعه سرویس‌هایی مانند سیستم انتقال از راه دور است. علاوه بر این، تقاضای زیادی هم برای استفاده از آن وجود دارد، پس می‌توان ارزشی به آن تخصیص داد. اگر به دنیای مجازی در این قالب نگاه کنیم، ایده‌های جان در رابطه با خصوصی‌سازی و فرصت‌های اقتصادی که ایجاد می‌کند، معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک چین به سرعت در حال افزایش است
  تازه های کسب و کار
  سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک چین به سرعت در حال افزایش است
  اشتیاق برای استفاده از بلاک چین همچنان در سال‌های آینده در مناطق مختلف جهان، بنگاه‌های تجاری و سازمان‌ها ادامه خواهد داشت تا به این ترتیب راهکارهای جدیدی در آن بررسی و کشف شود.
    2018-07-22 06:26:19
  چهره فردای جهان
  فناوریهای برتر
  چهره فردای جهان
  در یک دهه آینده پیشرفت‌های واقعیت دیجیتالی به راهکارهای شهودی و طبیعی تر برای تکنولوژی منجر می‌شود تا کیفیت زندگی ما را بالا ببرد.
    2018-07-21 06:57:16
  تغییرات آب‌وهوایی،آینده اینترنت جهان را به مخاطره انداخته است
  اینترنت
  تغییرات آب‌وهوایی،آینده اینترنت جهان را به مخاطره انداخته است
  کارشناسان هشدار دادند شهرهای ساحلی از جمله نیویورک، میامی و سیاتل احتمالا بیش از بقیه خسارت می‌بینند و البته تاثیرات تخریب زیربنای اینترنت، احتمالا سیستم ارتباطات جهانی را نیزمختل می کند.
    2018-07-18 08:22:51
  تجارت ژئوپلیتیکی،در عرصه فناوری های نوین
  اقتصاد
  تجارت ژئوپلیتیکی،در عرصه فناوری های نوین
  شرکت‌های تکنولوژی چینی که زمانی تنها می‌توانستند محصولات سیلیکون‌ولی از موتورهای جست‌وجو گرفته تا تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی را کپی و الگوبرداری کنند، حالا خودشان به پیشتازان این عرصه تبدیل شده اند.
    2018-07-16 16:38:26
  "OCP"در مسیر توسعه
  تازه های فناوری
  "OCP"در مسیر توسعه
  فروش سخت‌افزار ساخته‌شده بر اساس طراحی‎های "OCP"در سال 2017 از مرز 1.2 میلیارد دلار گذشت که نسبت به سال قبل از آن افزایش دو برابری را نشان می‎داد و انتظار می‎رود تا سال 2021 این رقم به 6 میلیارد دلار برسد.
    2018-07-15 16:56:00
  مخاطرات اتصال به اینترنت شبکه ۴G
  دانش روز
  مخاطرات اتصال به اینترنت شبکه ۴G
  اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از اینترنت پرسرعت شبکه LTE موسوم به ۴G استفاده می‌کنید، باید مراقب مجرمان سایبری و هک دورادور دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت خود باشید.
    2018-07-15 06:46:22
  قدرت‌های خارق‌العاده خود را بشناسید
  گوناگون
  قدرت‌های خارق‌العاده خود را بشناسید
  گاهی اوقات، در جامعه سعی می‌کنیم برای رسیدن به موفقیت، کارهای را که دیگران انجام می‌دهند را انجام دهیم، اما حقیقت امر این است که باید به دنبال انجام کارهایی باشیم که برای خود ما موفقیت آمیز باشند.
    2018-07-14 08:11:00
  تکنولوژی نوین را آگاهانه به خدمت بگیرید
  جامعه
  تکنولوژی نوین را آگاهانه به خدمت بگیرید
  میلیون‌ها تلویزیون متصل به اینترنت می‌توانند گرایش‌ها و سلایق بینندگان را فهمیده و سپس پیشنهادات خاص خود شامل پیشنهادات تبلیغاتی را روی صفحه اسکرین شما نمایش دهند.
    2018-07-09 06:54:00