اپل و نوآوری 2022

به گزارش ETNews، اپل در حال پیشبرد برنامه‌های خود برای افزایش قابل توجه دامنه‌ی بزرگنمایی اپتیکال آیفون با استفاده از فناوری لنز پریسکوپی است.این شرکت برنامه دارد تا سال ۲۰۲۲ به منظور افزایش چشم‌گیر بزرگنمایی دوربین‌های آیفون از دوربین‌های پریسکوپی استفاده کند.

گزارش ETNews با استناد به منابع صنعتی که با توسعه‌ی دوربین‌های آیفون آشنا هستند، می‌گوید اپل در حال حاضر به دنبال یک راه حل مناسب برای دوربین پریسکوپ تاشو برای آیفون است و صحبت‌هایی را با تامین کنندگان آغاز کرده است. 

این غول فناوری از سال ۲۰۱۴ حق اختراعات مربوط به سیستم‌های لنز پریسکوپ را به نام خودثبت کرده است. گزارش شده است که اهالی کوپرتینو با مشکلات زیادی در زمینه‌ی توسعه‌ی سیستم دوربین پریسکوپ خود روبرو شده‌اند ،چراکه این فناوری به خاطر حق ثبت اختراع دیگر پتنت‌ها دچار مشکل است. به طور خاص تصور می‌شود که فناوری  ball-type actuator برای اکثر طرح‌های دوربین پریسکوپ الزامی باشد، اما اکنون سامسونگ الکترونیک صاحب این فناوری است.

بسیاری از حق ثبت اختراعات دوربین‌های چندگانه و دوربین‌های پریسکوپ از جمله ball-type actuator در اختیار شرکت Corephotonics مستقر در اسرائیل است، که در سال ۲۰۱۹ توسط سامسونگ خریداری شد. در نتیجه گفته می‌شود که سامسونگ اکنون دارای حق ثبت اختراع اصلی مربوط به پریسکوپ است. دوربین پریسکوپی سامسونگ این امکان را به آن داده است که آن را در دستگاه‌هایی مانند گلکسی اس ۲۰ اولترا پیاده سازی کند.

گزارش دیجی تایمز که توسط  The Next Web نیز مشاهده شده، این موضوع را تایید می‌کند و می‌گوید که اپل به دنبال بهبود قابلیت‌های بزرگنمایی آیفون‌های بعدی خود با فناوری دوربین پریسکوپی است. این گزارش می‌افزاید که اپل به جای توسعه‌ی داخلی آن به دنبال توافق با سامسونگ برای تهیه‌ی این فناوری برای آیفون‌های آینده است. افرادی که با ETNews صحبت کرده‌اند، احتمال همکاری اپل با سامسونگ الکترونیک را در این زمینه بسیار کم دانسته‌اند. برخی معتقدند سامسونگ برای حفظ مزیت رقابتی با تلفن‌های کوپرتینویی‌ها، از در اختیار قرار دادن این فناوری به اپل خودداری خواهند کرد.

در کنار پیش‌بینی‌های درستی که در رابطه با آیفون ۱۲ پرو مکس برای استفاده از فناوری تثبیت کننده‌ی تصویر شده بود، اوایل سال جاری میلادی تحلیلگر مسائل اپل گفته بود که حداقل یک مدل آیفون در سال ۲۰۲۲ از لنز پریسکوپ برخوردار خواهد بود. با این حال او اشاره‌ای به سامسونگ نکرده است و بیان داشته که شرکت‌های Semco و Sunny  قطعات را تامین می‌کنند.

لنز‌های پریسکوپ محدوده بزرگنمایی اپتیکال بسیار بیشتری را ارائه می‌دهند. بزرگنمایی اپتیکال با فاصله بین لنز و سنسور تصویر تعیین می‌شود، اما محدودیت در میزان بزرگنمایی نوری با ساختار ماژول دوربین فعلی وجود دارد، چراکه باعث افزایش ضخامت دستگاه می‌شود. سیستم لنز‌های پریسکوپ اجاز می‌دهد تا سنسورهای بیشتری به صورت افقی قرار گیرند، قبل از اینکه نور را با استفاده از آینه در جهت صحیح قرار دهد و این عمل بدون افزایش ضخامت در دوربین اتفاق می‌افتد.

این فناوری قبلا راه خود را به دوربین گوشی‌های هوشمند باز کرده است. به عنوان مثال هواوی با استفاده از مکانیزمی مشابه در P 30 Pro قادر بود تا بزرگنمایی ۵ برابری اپتیکال را ارائه دهد. در حال حاضر در میان آیفون‌های اپل، گوشی ۱۲ پرو مکس بیشترین بزرگنمایی را با ۲.۵ برابر ارائه می‌دهد.

 منبع :https://www.shahrekhabar.comبه نقل ازmacrumors
 

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08