برقراری ارتباط مثبت وسازنده نیازمند مهارت های فردی است

ارتباط یکی از مهارت‌های ضروری زندگی همه افراد است و در واقع یکی از نخستین مهارت‌هایی است که در کودکی یاد می‌گیریم. هرچه بیشتر رشد می‌کنیم و تبدیل به یک انسان کامل می‌شویم، اهمیت و پیچیدگی مهارت‌های ارتباطی افزایش می یابند؛ این اهمیت و پیچیدگی برای راهبران مجموعه‌های بزرگ بیشتر است.

راهبران به‌طور پیوسته با افراد گوناگونی از اعضای داخلی تیم وکارمندان گرفته تا مشتریان و... در ارتباط‌اند؛ کسانی که هرکدام شخصیتی متفاوت و سبک ارتباطی خاص خود را دارند. در این میان راه‌های ارتباطی مختلفی نیز وجود دارد: جلسات، ایمیل، تماس‌های تلفنی، پیام‌های گروهی، رسانه های اجتماعی، رویدادهای مختلف و... .
در ارتباط با مهارت‌های ارتباطی موثر برای راهبران برخی نکات حائز اهمیت وجود دارد که سه مورد اهم آن عبارتنداز:

سعی در کمک به دیگران
سعی کنید انتهای صحبت هایتان با دیگران، از این جمله استفاده کنید: «چگونه می‌توانم به پیشرفت شما کمک کنم؟»؛ این جمله باعث می‌شود فرصت‌های بزرگی برای برقراری ارتباط با افراد مختلف پیدا کنید. استفاده از همین سوال ساده در انتهای مکالمات، تفاوت خیلی زیادی در توانایی برقراری ارتباط با افراد و ساخت روابط طولانی‌مدت ایجاد می‌کند. این سوال نشان می‌دهد که شما به دیگران احترام گذاشته و کمک به آنها برایتان مهم است.
اساسا ذهنیت کمک به دیگران، نه تنها ارتباطات را بهبود می‌بخشد، بلکه راه‌حل‌های خوبی نیز پیش‌ روی شما قرار می‌دهد. یک راهبر با ذهنیت کمک به افراد، به مشکلات، دیدگاه شخصی ندارد و به دنبال راه‌حلی برای بهبود شرایط می‌گردد. با این ذهنیت، همکاری در تیم بیش‌تر می‌شود و نتایج بهتر و کارآمدتری به دست می‌آید.
حضور با ثبات
مخاطبان باید بتوانند به شما اعتماد کنند و مطمئن باشند که شما به آنها کمک می‌کنید. به مخاطبان خود ثابت کنید که به‌طور پیوسته در کنار آنها خواهید بود.
برای مثال اگر ارتباط شما با اطرافیان به گونه‌ای است که یک دقیقه شاد و صمیمی و راحت هستید و دقیقه‌ای بعد سخت‌گیر و رسمی، این ارتباط سبب از میان رفتن اعتماد اطرافیان نسبت به شما می‌شود.
همیشه خود واقعی‌تان باشید
همیشه سعی کنید خود واقعی‌تان را نشان دهید و نقش بازی نکنید. تظاهر کردن، حس بدی به اطرافیانتان می‌دهد و اعتماد آنها نسبت به شما را  از بین می‌برد. وقتی شما خود واقعی‌تان هستید، مردم نیز می‌توانند به‌راحتی با شما صحبت کنند و اعتماد کنند؛ همین امر باعث می‌شود بهتر و ساده‌تر با شما ارتباط برقرار کنند. هیچ‌گاه برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، شخصیت واقعی خود را قربانی نکنید.
سخن آخر
به هر شکلی که با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید؛ چه از طریق صحبت کردن و چه با ایمیل، باید مراقب نحوه صحبت کردن خود باشید و مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید. نحوه برقراری ارتباط شما با دیگران تاثیر زیادی بر آنها دارد؛ بنابراین همیشه سعی کنید این تاثیر مثبت باشد. داشتن مهارت برقراری ارتباط طبیعتا فرصت‌های زیادی را برای شما به وجود می‌آورد.

منبع:http://kasbokarnews.ir

  نظرات

  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  دانش روز
  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  گوگل به منظور جلوگیری از اشغال حجم زیادی از ظرفیت حافظه گوشی شما، به صورت اتوماتیک و خودکار تاریخچه محدوده‌های دانلود شده توسط شما را پس از گذشت ۳۰ روز ( یک ماه ) حذف می‌کند.
    2018-05-25 15:31:00
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00