خودتان رئیس خودتان باشید

امروزه با توسعه فناوری و اینترنت، مشاغل آزادکاری مانند ترجمه، طراحی سایت، برنامه نویسی، عکاسی و غیره جزو محبوب ترین شغل ها محسوب می شوند. از این رو موفقیت در این مشاغل مستلزم رعایت نکاتی است که در این مطلب در مورد آن بحث می شود.

مشاغل آزادکاری در حال حاضر یکی از محبوب ترین و از نظر عموم جزو پردرآمد ترین کسب و کارها در جهان امروزی است. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که شغل دورکاری و آنلاین را انتخاب کردید پیشنهاد می کنیم این شش نکته را همیشه در خاطر داشته باشید و به آن عمل کنید تا موفقیت در شغلتان حتمی شود.

یک تصمیم بگیرید و پای آن بایستید

 اولین گام برای موفقیت در مشاغل آزادکاری این است که از همان ابتدا یک تصمیم جدی بگیرید و هدف معینی را برای خودتان مشخص کنید سپس پای هدف و تصمیمتان بایستید. این موضوع بسیار حائز اهمیت است زیرا  مراحل اولیه کار همیشه سخت است. پس از تعیین هدف تامدتی(حداقل 2 ماه) تمرکز خود را روی جذب مشتری و بازاریابی بزارید. هر فردی که به شغل های آزادکاری روی می آورد بدون داشتن:

تمرکز، عزم و استقامت

خیلی زود عقب نشینی می کند و از این حرفه کنار می رود.

گفتنی است 50 درصد افرادی که به آزادکاری مشغول هستند تصور می کنند بازار شغل های آزادکاری در مقایسه با 3 سال قبل بسیار تغییر کرده و 63 درصد بیان می کنند دید عموم نسبت به شغل ها مثبت و رضایت بخش است و همچنین 60 درصد افراد معتقدند این حرفه هر ساله با توجه به پیشرفت تکنولوژی طرفداران بیشتری پیدا می کند و اکثر افراد به آن روی می آورند. جالب است بدانید اگر با اشخاص دارای شغل آزادکاری صحبت کنید متوجه می شوید که همه آن ها می گویند که میزان درآمدشان از سال گذشته تاکنون افزایش یافته یا مطمئن هستند که این درآمد تا سال آینده دو برابر می شود. شعار همه افرادی که آزادکاری را انتخاب می کنند این است که معتقدند داشتن مشتری های مختلف خیلی مطمئن تر و بهتر از یک کارفرما است.

توانایی خود را بشناسید

همیشه این سه سوال را قبل از شروع هر کاری از خودتان بپرسید. چه توانایی ها و مهارت های در خود می بینید؟، از عهده چه کاری برمی آیم؟ و اینکه چه مهارت هایی باید بیشتر کسب کنم؟ پاسخ این سوالات بسیار مهم هستند. خوبی مشاغل آزادکاری این است که بی حد و مرز هستند از این رو سعی کنید مهارت های زیادی را یاد بگیرید. 

لازم است بدانید مهارت هایی نظیر نوشتن مطالب، ویرایش، طراحی وب سایت، مدیریت پروژه، تجزیه تحلیل داده ها، حسابداری، بازاریابی دیجیتالی، آموزش آنلاین، بازاریابی رسانه های اجتماعی، برنامه نویسی جاوا و اندروید جزو مهارت های مهم و ضروری هستند که هر فرد قبل از ورود به دنیای کسب و کار آزاد باید آن ها فرا بگیرد.

مهارت های مذکور جزو مهم ترین و پردرخواست ترین مهارت ها هستند .اگر تصور می کنید هیچ کدوم از این توانایی ها را ندارید پیشنهاد می کنیم هرچه زودتر اقدام به یادگیری آن ها کنید تا خودتان رئیس خودتان باشید.

سایت های "فری لنسر" مناسب را انتخاب کنید

یکی از پدیده های رو به رشد در بازار کار جهان، آزاد کاری آنلاین است. اگر به این نوع شغل ها علاقه دارید می توانید به سایت های فریلنسر « Freelancer» هم سری بزنید. این سایت ها پروژه های کاری را در اختیارتان می گذارند و شما با توجه به مهارت و تخصصتان پروژه را انتخاب می کنید و از راه دور آن را انجام و تحویل می دهید. امروزه وب سایت های فریلنسر بیشماری وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید و پروژه های مختلفی را تحویل بگیرید و درآمد قابل توجهی کسب کنید. کار کردن برای خود خوبی های بسیار زیادی دارد یکی از مزایای مهم این نوع شغل ها این است که از شر رفت و آمد های بیهوده و طولانی رها شوید و زمان دست خودتان است.

برای موفق شدن در این زمینه اول از همه بهتر است که سایت های مناسب این کارها را پیدا کنید. در ادامه چند وب سایتی که می توانید به آن ها اعتماد کنید و پروژه تحویل بگیرید را معرفی می کنیم.

Upwork, Peopleperhour, Freelancer, Fiverr و 99designs

از وب سایت های برجسته برای انجام دورکاری هستند. پس توانایی هایتان را بشناسید و در این وب سایت ها ثبت نام کنید.

تخصصتان را همه جا تبلیغ کنید

بازاریابی مهارت ها و توانایی ها نکته مهمی است که در مشاغل آزادکاری باید آن را رعایت کنید. برخی افراد ممکن است در برخی زمینه ها مهارت ها و تخصص های فوق العاده ای داشته باشند اما کسی آن ها را نمی شناسد. پیشنهاد ما به این گروه از افراد این است که بازاریابی شخصی را شروع کنند . در واقع می توانید با کمک رسانه های اجتماعی مانند

فیس بوک، لینکدین و وب سایت های شخصی

تخصص و مهارت خود را تبلیغ کنید.

رسانه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای جذب در بازار است. از این طریق می توانید مشتریان زیادی برای خود پیدا کنید.

اعتماد مشتری را جلب کنید

میزان موفقیت شما در این حوزه کاری بستگی به میزان شهرتی دارد که در طول سال های متوالی کسب کرده اید. پس سعی کنید تا آنجایی که می توانید نظر و اعتماد مشتری ها را به خودتان جلب کنید زیرا نظر دهی مشتری در مورد شما می تواند بسیار در آینده شغلی تان تاثیرگذار باشد.

این را همیشه به خاطر بسپارید که

توانایی ،خلاقیت، قدرت ذهنی و فیزیکی بالا

از لزوماتی است که در شغل های آزادکاری بکار می آیند.

ارتباط برقرار کردن را فراموش نکنید

نیمی از موفقیت شما در مشاغل آزادکاری به ارتباطات بستگی دارد. هنگامی که بتوانید ارتباط خوبی از طریق راه های ارتباطی مختلف با مشتریان برقرار کنید، اعتماد متقابلی بین شما و مشتری ایجاد می شود. اگر این کانال های ارتباطی را جدی نگیرید و از دست بدهید مطمئن باشید مشتریان خود را نیز از دست خواهید داد.

منبع:رسانه کلیک

  نظرات

  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08
  ده شغل پردرآمد سال2019
  تازه های کسب و کار
  ده شغل پردرآمد سال2019
  کار در صنعت تکنولوژی به خاطر ماهیت به‌روز و پویای آن، اغلب برای بسیاری از کارجویان جذاب و جالب توجه است.از طرفی این مشاغل رو به پیشرفت و البته پردرآمدنیز می باشند.
    2019-05-11 22:40:00
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  پروژه‌ای از سوی مرکز آمار و وزارت ارتباطات برای اندازه گیری حجم بازار فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور در دست انجام است.
    2019-05-06 10:48:24
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  جامعه
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  حذف اپلیکیشن ها و کسب و کارهای ایرانی از بازارهای گوگل و اپل و نیز مسدودسازی صفحات کاربری ایرانیان در اینستاگرام و توئیتر نمونه بارزاقدامات آمریکا در مقابله با ایران در عرصه فضای مجازی است .
    2019-04-30 11:49:39