فیس بوک وشاید جنجالی دیگر

 
 
ساخت نرم‌افزار تشخیص چهره برای کارمندان فیس ‌بوک
 

فیس‌بوک گزارش می‌دهد که نرم‌افزار تکمیل نشده تشخیص چهره فیس‌بوک می‌تواند کارمندان و دوستانشان که این قابلیت را فعال کرده‌اند تشخیص بدهد.
 کمپانی فیس‌بوک که به دلیل نگرانی‌های مرتبط با "حریم خصوصی" مورد انتقاد بوده است، به تازگی اعلام کرده است که نرم‌افزار داخلی ویژه‌ای ایجاد کرده است که به کارمندان اجازه می‌دهد که همکاران و دوستانی را که این فناوری را فعال کرده‌اند شناسایی کند.
البته این نرم‌افزار هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است.
گزارش‌های بیزینس اینسایدر نشان از آن دارد که این نرم‌افزار بین سال‌های 2015 و 2016 توسعه یافته، اما از آن زمان تاکنون به‌صورت ناتمام رها شده است.
گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهند که یکی از نسخه‌های این نرم افزار می‌توانست در صورت کافی بودن اطلاعات، همه افراد در این شبکه اجتماعی را شناسایی کند
فیس‌بوک نیز وجود چنین نرم‌افزاری را تائید کرد، اما ادعای تشخص هر فرد واقع در این شبکه اجتماعی را انکار کرد.

 تشخیص چهره فیس بوک

یکی از سخنگویان فیس‌بوک در این رابطه اعلام کرده است که: «تیم ما برای یادگیری در رابطه با فناوری‌های جدید، دائما نرم‌افزارهایی را می‌سازد که به‌صورت داخلی از آنها استفاده کند. نرم‌افزار ذکرشده در اینجا تنها برای کارمندان فیس‌بوک در دسترس بود و می‌توانست تنها کارمندان و دوستانی که تشخیص چهره را فعال کرده‌اند شناسایی کند.
بیزینس اینسایدر گزارش می‌دهد که این نرم‌افزار در مراحل اولیه تولید خود قرار داست.
گفته شده کارمندان می‌توانستند دوربین تلفن همراه خود را به سمت فرد دیگری بگیرند و نام و تصویر پروفایل فیس‌بوک آنها را بعد از چند ثانیه روی صفحه‌نمایش دستگاه خود ببینند.
این نرم‌افزار یکی از قابلیت‌های جدیدی است که می‌تواند آتش افرادی که نگران حریم خصوصی اشخاص جامعه هستند را بیش‌ از پیش تند کند.
البته فیس‌بوک پیش‌ از این نیز به دلیل استفاده از قابلیت تگ کردن افراد در عکس‌های شخصی فرد دیگر، مورد بازخواست قرارگرفته بود. با این‌ حال باید دید پاسخ این کمپانی به این انتقادهای تند چه خواهد بود.

منبع:ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet

  نظرات

  شنیدنی های 2020
  فناوریهای برتر
  شنیدنی های 2020
  فناوری‌های برتر سال ۲۰۲۰ را که انتظار می‌رود تأثیر به سزایی در حل مسائل و مشکلات مهم مربوط به کار و زندگی افراد داشته باشند معرفی شد.
    2020-04-04 09:26:59
  تفریحات کرونایی
  بازی و سرگرمی
  تفریحات کرونایی
  کاربرانی که گوشی هوشمندشان قابلیت پشتیبانی از واقعیت افزوده را دارد امکان بهره بردن از این امکان را خواهند داشت.
    2020-04-02 12:23:15
  دیدارهای کرونایی
  تازه های فناوری
  دیدارهای کرونایی
  این تغییر در زمانی به اجرا در می‌آید که تعداد زیادی از جمعیت اروپا و آمریکا به خاطر شیوع کرونا ویروس در خانه محبوس شده‌اند.
    2020-03-31 09:00:16
  فناوری"داده ها"،تهدید یافرصت
  فناوریهای برتر
  فناوری"داده ها"،تهدید یافرصت
  برخی از کشورها و سازمان‌ها بر این باور هستند که استفاده از این فناوری ها به دلیل خطراتی که دارد باید ممنوع شود.در حالی که این دو فناوری می‌تواند کمک زیادی به بشر بکند.
    2020-03-29 13:31:28
  ایده جدید اپل
  نوآوری
  ایده جدید اپل
  البته هنوز مشخص نیست اپل این فناوری را به آیفون محدود می‌کند یا قصد دارد آن را در مورد دیگر تولیدات خود مانند نمایشگرهای لپ تاپ ها، تبلت‌ها و غیره به کار گیرد.
    2020-03-27 10:04:39
  LiFi،راهگشای اتصال عصر دیجیتال
  فناوریهای برتر
  LiFi،راهگشای اتصال عصر دیجیتال
  گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های آینده از این روش‌های اتصال چندگانه برخوردار خواهند بود و به کاربران این امکان را می‌دهند تا در بین شبکه‌های LiFi، WiFi و 5Gجابجا شوند تا از بهترین سیگنال موجود در آن زمان استفاده کنند.
    2020-03-24 12:09:44
  بیل گیتس در مسیر آینده
  شخصیت ها
  بیل گیتس در مسیر آینده
  بیل ما را مشتاق به حل جدی‌ترین چالش‌های جامعه‌ی کنونی می‌کرد. شرکت مایکروسافت و همچنین جهان با وجود او جای بهتری خواهد بود.
    2020-03-17 10:52:09
  ادعای فیس بوک در دنیای عکاسی
  تازه های فناوری
  ادعای فیس بوک در دنیای عکاسی
  فیس‌بوک می‌گوید که همچنین در صدد است تا از این تکنولوژی‌ها برای تولید برآوردهای عمق باکیفیتی از ویدئوهای تهیه شده با استفاده از اسمارتفون‌ها و تبلت‌ها استفاده کند.
    2020-03-05 09:53:34
  شالوده لرزان نوکیا
  شرکت ها و برندها
  شالوده لرزان نوکیا
  در صورت صحت شایعات اخیر، صنعت ارتباطات احتمالا در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد یکی از بزرگ‌ترین همکاری‌های دهه جاری خواهد بود.
    2020-03-03 10:45:23
  راز فیلم های رازآلود
  شرکت ها و برندها
  راز فیلم های رازآلود
  رایان جانسون:هر فیلم‌سازی که در فیلم‌هایش یک شخصیت منفی داشته باشد و قرار باشد که این شخصیت مخفی بماند، به خاطر این افشاگری قصد کشتن مرا خواهد کرد.
    2020-02-29 08:33:04
  اوج گیری اینترنت
  اینترنت
  اوج گیری اینترنت
  شرکت های HAPS موبایل، لون، آئرو ویرونمنت، ایرباس دینفس اند اسپیس، بهارتی آیرتل لیمیتد، چاینا تله کام، دویچ تله کام، اریکسون، اینتل ست، نوکیا، سافت بنک و تلفونیکا در این اتحادیه شرکت کرده اند.
    2020-02-24 10:15:42