فیس بوک وشاید جنجالی دیگر

 
 
ساخت نرم‌افزار تشخیص چهره برای کارمندان فیس ‌بوک
 

فیس‌بوک گزارش می‌دهد که نرم‌افزار تکمیل نشده تشخیص چهره فیس‌بوک می‌تواند کارمندان و دوستانشان که این قابلیت را فعال کرده‌اند تشخیص بدهد.
 کمپانی فیس‌بوک که به دلیل نگرانی‌های مرتبط با "حریم خصوصی" مورد انتقاد بوده است، به تازگی اعلام کرده است که نرم‌افزار داخلی ویژه‌ای ایجاد کرده است که به کارمندان اجازه می‌دهد که همکاران و دوستانی را که این فناوری را فعال کرده‌اند شناسایی کند.
البته این نرم‌افزار هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است.
گزارش‌های بیزینس اینسایدر نشان از آن دارد که این نرم‌افزار بین سال‌های 2015 و 2016 توسعه یافته، اما از آن زمان تاکنون به‌صورت ناتمام رها شده است.
گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهند که یکی از نسخه‌های این نرم افزار می‌توانست در صورت کافی بودن اطلاعات، همه افراد در این شبکه اجتماعی را شناسایی کند
فیس‌بوک نیز وجود چنین نرم‌افزاری را تائید کرد، اما ادعای تشخص هر فرد واقع در این شبکه اجتماعی را انکار کرد.

 تشخیص چهره فیس بوک

یکی از سخنگویان فیس‌بوک در این رابطه اعلام کرده است که: «تیم ما برای یادگیری در رابطه با فناوری‌های جدید، دائما نرم‌افزارهایی را می‌سازد که به‌صورت داخلی از آنها استفاده کند. نرم‌افزار ذکرشده در اینجا تنها برای کارمندان فیس‌بوک در دسترس بود و می‌توانست تنها کارمندان و دوستانی که تشخیص چهره را فعال کرده‌اند شناسایی کند.
بیزینس اینسایدر گزارش می‌دهد که این نرم‌افزار در مراحل اولیه تولید خود قرار داست.
گفته شده کارمندان می‌توانستند دوربین تلفن همراه خود را به سمت فرد دیگری بگیرند و نام و تصویر پروفایل فیس‌بوک آنها را بعد از چند ثانیه روی صفحه‌نمایش دستگاه خود ببینند.
این نرم‌افزار یکی از قابلیت‌های جدیدی است که می‌تواند آتش افرادی که نگران حریم خصوصی اشخاص جامعه هستند را بیش‌ از پیش تند کند.
البته فیس‌بوک پیش‌ از این نیز به دلیل استفاده از قابلیت تگ کردن افراد در عکس‌های شخصی فرد دیگر، مورد بازخواست قرارگرفته بود. با این‌ حال باید دید پاسخ این کمپانی به این انتقادهای تند چه خواهد بود.

منبع:ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet

  نظرات

  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  نرم افزارها
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.
    2020-01-02 09:42:00
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  معرفی کتاب
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  در این کتاب عملکرد دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در جهت استفاده از فضای سایبری به منظور تأثیرگذاری بر افکار عمومی کاربران ایرانی اینترنت مورد بررسی قرار گرفته است.
    2020-01-02 09:08:36
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  رسانه های اجتماعی
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.
    2020-01-01 10:17:54
  انگلیس و چالش هوآوی
  شرکت ها و برندها
  انگلیس و چالش هوآوی
  گزارش های مختلف از انگلیس نشان می دهد مقامات امنیتی به نخست وزیر کشور چراغ سبز داده اند تا از تجهیزات هواوی در شبکه۵G این کشور استفاده کند.
    2019-12-31 10:17:02
  چشمان شهر
  دانش روز
  چشمان شهر
  بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی که از تبعات خطرناک همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می‌گویند از اینکه دولت چین فرصتی برای بحث و تبادل نظر در این زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خرسند هستند. آورده خرسند هستند.
    2019-12-27 09:32:02
  بزرگترین اینترانت جهان
  اینترنت
  بزرگترین اینترانت جهان
  قرار است وزیر ارتباطات روسیه گزارشی درباره نتایج آزمایش ها جهت بررسی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تهیه کند.
    2019-12-25 09:00:48
  ادعای سنگین اپل
  شرکت ها و برندها
  ادعای سنگین اپل
  برای شرکت در این طرح فرد ابتدا باید گزارشی مختصر و مفید از مشکلی که در سیستم پیدا کرده است، به همراه نمونه کار، بنویسد و برای شرکت ارسال کند.
    2019-12-24 09:50:52
  اینترنت دراستخدام چین
  اینترنت
  اینترنت دراستخدام چین
  قرار است این قوانین از یکم مارس اجرایی شوند. این درحالی است که براساس قوانین جدید مدیریت حساب های کاربری، فرایندهای ثبت نام، کنترل محتوا و شایعات نیز سختگیرانه تر می شود.
    2019-12-23 11:28:11
  پاشنه آشیل آمازون
  شرکت ها و برندها
  پاشنه آشیل آمازون
  این مجموعه که طی یک دهه اخیر به یکی از مهم‌ترین شرکت‌ها تبدیل شده، در ده سال آینده به مهم‌ترین شرکت جهان مبدل خواهد شد.
    2019-12-16 09:13:29
  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56