فیس بوک وشاید جنجالی دیگر

 
 
ساخت نرم‌افزار تشخیص چهره برای کارمندان فیس ‌بوک
 

فیس‌بوک گزارش می‌دهد که نرم‌افزار تکمیل نشده تشخیص چهره فیس‌بوک می‌تواند کارمندان و دوستانشان که این قابلیت را فعال کرده‌اند تشخیص بدهد.
 کمپانی فیس‌بوک که به دلیل نگرانی‌های مرتبط با "حریم خصوصی" مورد انتقاد بوده است، به تازگی اعلام کرده است که نرم‌افزار داخلی ویژه‌ای ایجاد کرده است که به کارمندان اجازه می‌دهد که همکاران و دوستانی را که این فناوری را فعال کرده‌اند شناسایی کند.
البته این نرم‌افزار هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است.
گزارش‌های بیزینس اینسایدر نشان از آن دارد که این نرم‌افزار بین سال‌های 2015 و 2016 توسعه یافته، اما از آن زمان تاکنون به‌صورت ناتمام رها شده است.
گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهند که یکی از نسخه‌های این نرم افزار می‌توانست در صورت کافی بودن اطلاعات، همه افراد در این شبکه اجتماعی را شناسایی کند
فیس‌بوک نیز وجود چنین نرم‌افزاری را تائید کرد، اما ادعای تشخص هر فرد واقع در این شبکه اجتماعی را انکار کرد.

 تشخیص چهره فیس بوک

یکی از سخنگویان فیس‌بوک در این رابطه اعلام کرده است که: «تیم ما برای یادگیری در رابطه با فناوری‌های جدید، دائما نرم‌افزارهایی را می‌سازد که به‌صورت داخلی از آنها استفاده کند. نرم‌افزار ذکرشده در اینجا تنها برای کارمندان فیس‌بوک در دسترس بود و می‌توانست تنها کارمندان و دوستانی که تشخیص چهره را فعال کرده‌اند شناسایی کند.
بیزینس اینسایدر گزارش می‌دهد که این نرم‌افزار در مراحل اولیه تولید خود قرار داست.
گفته شده کارمندان می‌توانستند دوربین تلفن همراه خود را به سمت فرد دیگری بگیرند و نام و تصویر پروفایل فیس‌بوک آنها را بعد از چند ثانیه روی صفحه‌نمایش دستگاه خود ببینند.
این نرم‌افزار یکی از قابلیت‌های جدیدی است که می‌تواند آتش افرادی که نگران حریم خصوصی اشخاص جامعه هستند را بیش‌ از پیش تند کند.
البته فیس‌بوک پیش‌ از این نیز به دلیل استفاده از قابلیت تگ کردن افراد در عکس‌های شخصی فرد دیگر، مورد بازخواست قرارگرفته بود. با این‌ حال باید دید پاسخ این کمپانی به این انتقادهای تند چه خواهد بود.

منبع:ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45
  اینتل درالمپیک 2020
  تازه های فناوری
  اینتل درالمپیک 2020
  اینتل زمان زیادی برای کار بر روی واقعیت مجازی گذاشته و نتایج آن در ماه جولای سال 2020 ،همزمان با آغاز بازی‌های المپیک دیده خواهد شد.
    2019-09-27 13:07:35