میخ آخر به تابوت فروشگاه‌های مایکروسافت زده شد

مایکروسافت شرایط بسیار خوبی در زمینه فروشگاه‌های فیزیکی خود نداشته است و با توجه به همه‌گیری کرونا، سرانجام میخ آخر به تابوت این فروشگاه‌ها کوبیده شده و تمامی آن‌ها تعطیل شده‌اند.

به صورت طبیعی انتظار می‌رفت که فروشگا‌ه‌های مایکروسافت سرانجام تعطیل شوند زیرا به هیچ عنوان موفقیت‌های سایر فروشگاه‌های فیزیکی سایر شرکت‌ها را تجربه نکرده بودند.

این اخبار در حقیقت شامل تمام شعبه‌های فروشگاه‌های این شرکت نه تنها در آمریکا بلکه در سراسر جهان می‌شود و به همین دلیل نیز تنها راه خریداری کردن محصولات مایکروسافت، استفاده از اینترنت خواهد بود.
البته این به معنای پایان کار مایکروسافت در زمینه فروشگاه‌های فیزیکی نخواهد بود بلکه در آینده‌ای نزدیک، این شرکت قرار است تا در چهار نقطه جهان، فروشگاه‌های ویژه را از نو طراحی کرده و بازگشایی کند.
این چهار نقطه جهان شامل شهرهای بزرگ لندن، نیویورک، سیدنی و رموند هستند ولی برخلاف تصور عمومی، برای فروش محصولات درنظر گرفته نخواهند شد بلکه بخشی از پروژه مایکروسافت اکسپرینس خواهند بود.
البته نکته بسیار مهم و خوشحال کننده این است که مایکروسافت اعلام کرده است که کارمندان این فروشگاه‌ها شغل خود را از دست نخواهند داد بلکه در بخش‌های دیگر این شرکت مشغول به فعالیت خواهند شد.

منبع:ایتنابه نقل از Engadget

  نظرات

  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  بازاریابی و بازارسازی
  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  کنفرانس CES 2020 حدود 170 هزار شرکت کننده داشت که بسیاری از آنها از خارج از آمریکا بودند. البته انتظار میزبانی از این تعداد مهمان در سال 2022 وجود ندارد اما همچنان می‌توان به صدور مجوز برای شرکت خارجی‌ها در این مراسم امیدوار بود.
    2021-05-07 11:20:00
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  فرهنگ و هنر
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  درباره اظهارنظر برخی متخصصان هوش مصنوعی درخصوص پیشی گرفتن زبان انگلیسی از فارسی در خلق اثر ادبی توسط ربات‌ها،این مسئله به خاطر ماهیت و شکل زبان فارسی نیست بلکه برای آن است که انگلیسی‌زبان‌ها از فارسی‌زبان‌ها در تکنولوژی جلوترند.
    2021-05-02 15:23:00
  تار عنکبوت رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  تار عنکبوت رونمایی شد
  نمایشگاه جهانی رادار در نانجینگ چین با حضور ۵۰ مهمان بین‌المللی از ۳۰ کشور برگزار شده و ۴۰۰ شرکت فعال در زمینه تولید رادار و تجهیزات الکترونیک در آن مشارکت دارند.
    2021-04-27 12:04:09
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  شرکت ها و برندها
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  گوگل برای این مهاجرت قدم هایی را تعریف کرده است اما باید در نظر داشت که دستگاه‌های وای.فای می‌بایست در این فرایند مجددا نام گذاری شده و دسترسی‌های ادمین نیز باید ریست شود.
    2021-04-26 10:53:31