فرصت سازی غول فناوری چین در برابر تحریم آمریکا

 

غول فناوری چین یعنی شرکت هواوی که از ممنوعیت های مختلف دولت آمریکا بسیار آسیب دیده است، در حال متنوع کردن سبد محصولات خود بوده به طوری که در ماه های اخیر تمرکز بیشتری روی محصولات و لوازم جانبی صوتی داشته است.

اکنون گزارش جدیدی ادعا می کند که هواوی در واقع قصد دارد انواع اتومبیل های برقی را با نام تجاری خود تولید کند و حتی ممکن است برخی از مدل ها قبل از پایان سال جاری به بازار عرضه شوند.

ظاهراً این شرکت در حال حاضر طراحی خودروهای الکتریکی را آغاز کرده است و در حال ارتباط با تامین کنندگان قطعات می باشد.

گفته می شود ریچارد یو، رئیس گروه تجارت مصرف کنندگان هواوی که بسیار به رشد شگفت انگیز این شرکت در دنیای گوشی های هوشمند مؤثر بوده، تمرکز خود را معطوف به خودروهای برقی کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت هواوی سهم عمده بازار را هدف قرار داده است که نشان می دهد قیمت خودروهای برقی این شرکت مناسب خواهد بود.

گفته می شود هواوی در حال مذاکره با شرکت خودروسازی چانگان که یک نهاد دولتی در چین محسوب می شود و همچنین شرکت BAIC Group BluePark New Energy Technology و دیگر خودروسازان است تا از کارخانه های اتومبیل سازی آنان برای تولید خودروهای الکترونیکی استفاده کند.

منبع:خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی "جی اس ام آرنا"

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08