کارکنان خط مقدم،کانون توجهات مدیران

شیوع کروناویروس باعث شده تا کارگران خط مقدم در کانون توجهات قرار گیرند. این واقعیت این امکان را برای فروشندگان تکنولوژی فراهم آورده تا ابزارهایی را ارائه کنند که بتوانند راندمان این کارکنان را بالا ببرند.

بنا بر یک تحقیق پیمایشی انجام شده بر روی 464 مسئول اجرائی که توسط سرویس‌های دانشگاه هاروارد در امور تحلیل کسب و کارو شرکت تکنولوژی ThoughtSpot منتشر شد، 72درصداز شرکتهایی که کارکنان خط مقدمشان را به ابزارهای تکنولوژی مجهز کرده‌اند«حداقل در حد متوسط» شاهد افزایش بهره‌وری بوده‌اند.
 سه طبقه‌بندی اصلی که پذیرندگان آغازین (نخستین کسانی که فناوری را به خاطر مزایای خوبی که دارد می‌پذیرند) انتظار آن را دارند که کارکنان خط مقدمشان در طی دو سال آینده از آنها استفاده نمایند عبارتند از:

 • ابزارهای ارتباط برقرار کردن و همکاری (55%)
 • ابزارهای تحلیلی سلف‌سرویس (54%) 
 • ابزارهای هوش مصنوعی (41%)

از هر 10 پاسخ‌دهنده 3 نفرشان به مشکلاتی اشاره کرده‌اند که نشات گرفته از فقدان مهارت‌ها در کارکنان خط مقدم در استفاده از بینشهای تکنولوژی‌محور هستند. در حال حاضر 46% از کسب و کارها می‌گویند که در حال ایجاد مهارت‌های تکنولوژی در میان کارکنان خط مقدمشان هستند.
شرکتهایی از جمله مایکروسافت (از طریق یک باندل نرم‌افزاری اختصاصی برای خط‌مقدمی‌ها ) و گوگل(با Chrome Enterprise و  Google Cloud) تطبیق دادن راهکارهای تکنولوژی با نیازهای کارکنان خط مقدم را آغاز کرده‌اند.
اوائل سال جاری میلادی، مایکروسافت مجموعه‌ای از قابلیت‌ها را به بسته 365 خود افزود، که برای کارگران امکان دسترسی به یک سیستم "واکی‌تاکی‌مانند گنجانده شده در Microsoft Teams" و "ویژگیهای مدیریت دسترسی تسهیل‌شده و ردگیری بی‌درنگ تکالیف" ،را فراهم می‌آورد.

شرکت Retailers Mattress و IKEA از جمله نخستین شرکتهایی هستند که استفاده از این قابلیتهای جدید را آغاز کرده‌اند.
آموزش موفقیت‌آمیز استفاده از ابزارهای تکنولوژی به کارکنان باعث خواهد شد که حجم قابل توجهی از نیروی کار تقویت‌شده در اختیار مدیران قرار بگیرد، مشروط بر اینکه زیرساخت دیتای مناسبی برای سرویس دهی به تکنولوژیهایی مانند یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی وجود داشته باشد.
موفقیت بهره‌گیری از ابزارهای تکنولوژی به دسترسی‌پذیری سرویسهای دیجیتال بستگی خواهد داشت که در حال حاضر، با توجه به شیفت پیدا کردن کار و زندگی به محیط آنلاین، تحت فشار سطوح غیرمنتظره‌ای از ترافیک قرار گرفته‌اند.

منبع:ایتنا به نقل از  سیودایو

  نظرات

  بحران پساکرونا
  اقتصاد
  بحران پساکرونا
  فکر می‌کنم که شرایط بسیار خطرناک است و نگران هستم که چه مدلی قرار است در میان کشورها مورد استفاده قرار بگیرد.
    2020-06-01 09:37:32
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  فناوریهای برتر
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  آندراس کارسای معتقد است:نتایج آزمایش بسیار دلگرم‌کننده بودند و پژوهشگران آنها را در قالب یک مطالعهٔ جدید که امروز در مجلهٔ «پیشرفت علوم» منتشر شد به انجام رساندند.
    2020-05-30 11:52:53
  نسخه میراث استیو جابز
  فناوریهای برتر
  نسخه میراث استیو جابز
  پیش‌بینی می‌شود این محصول در پایان ۲۰۲۰ میلادی یا اوایل ۲۰۲۱ عرضه شود اما هنوز مشخص نیست چالش های به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا روی زمان عرضه آن تاثیر می‌گذارد یا خیر.
    2020-05-28 10:49:00
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  شرکت ها و برندها
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه هواوی، این شرکت را مجبور به انتقال کل زنجیره تامین‌ خودش به داخل چین خواهد کرد و در نتیجه مشاغل بسیار زیادی را به خارج از آمریکا انتقال خواهد داد.
    2020-05-26 15:03:51
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  فناوریهای برتر
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  در حقیقت DGX A100 از جمله سوپرکامپیوترهای هوش مصنوعی محسوب می‌شود که امید می رود،سال‌ها تحقیقات دانشمندان را در یک ماه یا حتی چند روز انجام بدهد.
    2020-05-24 10:18:00
  درسی برای فردا
  جامعه
  درسی برای فردا
  ناسا احتمال می‌دهد که پولی که برای پشتیبانی از این مطالعات پرداخت شده است در دهه‌های آینده بازخواهد گشت.
    2020-05-23 09:03:00
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  اینترنت
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که بر اساس افشاگری‌های ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا، سیا و اف بی آی از جمله بزرگترین راهزنان دنیای مجازی محسوب می‌شوند
    2020-05-21 07:30:00
  هواوی در مسیر توسعه
  شرکت ها و برندها
  هواوی در مسیر توسعه
  جدا از اطلاعاتی که از چیپ‌ست کایرین 1000 منتشر شده، گفته می‌شود چیپ‌ست پرچمدار بعدی هواوی نیز کایرین 1100 نام دارد که برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شده است
    2020-05-20 08:46:00
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  اینترنت
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  طبق این فهرست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه گذشته میلادی ۲۵.۲۴ مگابیت برثانیه بوده است.براین اساس ایران در رده ۷۱ فهرست سرعت ماهانه اینترنت موبایل کشورهای جهان قرار دارد.
    2020-05-19 06:03:00
  آی پد ارزان می شود
  بازاریابی و بازارسازی
  آی پد ارزان می شود
  اپل تا به حال در زمینه اجرای برنامه‌های واقعیت افزوده و بازی‌های پیچیده در برابر رقبای خود ضعف داشته و نتوانسته سهمی از بازارهای در حال رونق مذکور را به دست آورد.
    2020-05-18 13:52:00
  پایان یک عصر
  شخصیت ها
  پایان یک عصر
  سرگی برین و لری پیچ موسسان گوگل از شم تجاری وی برای پیشرفت گوگل به خوبی استفاده کردند.
    2020-05-12 06:22:00