کارکنان خط مقدم،کانون توجهات مدیران

شیوع کروناویروس باعث شده تا کارگران خط مقدم در کانون توجهات قرار گیرند. این واقعیت این امکان را برای فروشندگان تکنولوژی فراهم آورده تا ابزارهایی را ارائه کنند که بتوانند راندمان این کارکنان را بالا ببرند.

بنا بر یک تحقیق پیمایشی انجام شده بر روی 464 مسئول اجرائی که توسط سرویس‌های دانشگاه هاروارد در امور تحلیل کسب و کارو شرکت تکنولوژی ThoughtSpot منتشر شد، 72درصداز شرکتهایی که کارکنان خط مقدمشان را به ابزارهای تکنولوژی مجهز کرده‌اند«حداقل در حد متوسط» شاهد افزایش بهره‌وری بوده‌اند.
 سه طبقه‌بندی اصلی که پذیرندگان آغازین (نخستین کسانی که فناوری را به خاطر مزایای خوبی که دارد می‌پذیرند) انتظار آن را دارند که کارکنان خط مقدمشان در طی دو سال آینده از آنها استفاده نمایند عبارتند از:

 • ابزارهای ارتباط برقرار کردن و همکاری (55%)
 • ابزارهای تحلیلی سلف‌سرویس (54%) 
 • ابزارهای هوش مصنوعی (41%)

از هر 10 پاسخ‌دهنده 3 نفرشان به مشکلاتی اشاره کرده‌اند که نشات گرفته از فقدان مهارت‌ها در کارکنان خط مقدم در استفاده از بینشهای تکنولوژی‌محور هستند. در حال حاضر 46% از کسب و کارها می‌گویند که در حال ایجاد مهارت‌های تکنولوژی در میان کارکنان خط مقدمشان هستند.
شرکتهایی از جمله مایکروسافت (از طریق یک باندل نرم‌افزاری اختصاصی برای خط‌مقدمی‌ها ) و گوگل(با Chrome Enterprise و  Google Cloud) تطبیق دادن راهکارهای تکنولوژی با نیازهای کارکنان خط مقدم را آغاز کرده‌اند.
اوائل سال جاری میلادی، مایکروسافت مجموعه‌ای از قابلیت‌ها را به بسته 365 خود افزود، که برای کارگران امکان دسترسی به یک سیستم "واکی‌تاکی‌مانند گنجانده شده در Microsoft Teams" و "ویژگیهای مدیریت دسترسی تسهیل‌شده و ردگیری بی‌درنگ تکالیف" ،را فراهم می‌آورد.

شرکت Retailers Mattress و IKEA از جمله نخستین شرکتهایی هستند که استفاده از این قابلیتهای جدید را آغاز کرده‌اند.
آموزش موفقیت‌آمیز استفاده از ابزارهای تکنولوژی به کارکنان باعث خواهد شد که حجم قابل توجهی از نیروی کار تقویت‌شده در اختیار مدیران قرار بگیرد، مشروط بر اینکه زیرساخت دیتای مناسبی برای سرویس دهی به تکنولوژیهایی مانند یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی وجود داشته باشد.
موفقیت بهره‌گیری از ابزارهای تکنولوژی به دسترسی‌پذیری سرویسهای دیجیتال بستگی خواهد داشت که در حال حاضر، با توجه به شیفت پیدا کردن کار و زندگی به محیط آنلاین، تحت فشار سطوح غیرمنتظره‌ای از ترافیک قرار گرفته‌اند.

منبع:ایتنا به نقل از  سیودایو

  نظرات

  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  بازاریابی و بازارسازی
  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  وانگ چنگ‌لو؛ رئیس دپارتمان نرم‌افزاری هواوی:امروزه ما برای پیشی گرفتن در زمینه ساخت اکوسیستم مبتنی بر تلفن‌همراه و حوزه صنعت ارتباطات به فرصتی فوق‌العاده دست یافته‌ایم وچشم‌اندازهای بسیار بزرگی پیش روی ما قرار دارند.”
    2020-09-14 12:15:05
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  تازه های فناوری
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  این پوست مصنوعی با استفاده از یک لایه الکترونیکی نازک تولید شده است. این لایه مجهز به سنسورهای سنجش فشار، پوشش‌های واکنش‌دهنده به دما و یک سلول حافظه شبه مغز است.
    2020-09-07 10:54:54
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  شرکت ها و برندها
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  این فناوری جدید نه‌تنها موجب برتری سامسونگ نسبت به سایر رقبای خود در این صنعت می‌شود بلکه "مانع اصلی توسعه" در مقیاس‌گذاری رم را نیز برطرف می‌کند
    2020-09-06 13:14:51
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  تازه های کسب و کار
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  ما برای تشویق کسب و کارها و استارتاپ‌ها به جهت ورود به حوزه خدمات و محتوای آموزشی، اعطای وام را در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین اختصاص فضای کاری مشترک نیز برای رشد و شکوفایی شرکت‌های نوپا در دستور کار قرار گرفته است.
    2020-09-04 11:23:36
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  فناوریهای برتر
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  باتوسعه پروژه‌هایی که با مفهوم اینترنت بدون مرز توسط اسپیس ایکس، آمازون و گوگل طراحی شده و نیز سرویس‌های جدید نسل‌های آینده تلفن همراه، دیگرامکان "رگولاتوری" روی اینترنت وجود نخواهد داشت.
    2020-09-01 15:13:53
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  فناوریهای برتر
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  آمریکا مدعی ساخت اینترنت کوانتومی و تبدیل شدن به یک ابرقدرت فنی است. بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا نیزدر سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری خواهد داشت.
    2020-08-26 09:54:00
  دانشمندان علیه دانشمندان
  دانش روز
  دانشمندان علیه دانشمندان
  همین نگرانی‌ها ۲۳۰ دانشمند از ۴۰ کشور جهان را بر آن داشت که بیانیه‌ای مشترک در مورد تبعات انسانی و زیست محیطی توسعه این تکنولوژی منتشر کنند.
    2020-08-24 10:17:23
  نسل جدید نمایشگرها
  نوآوری
  نسل جدید نمایشگرها
  این نمایشگرها را می‌توان در بخش‌های تجاری مختلف مانند پنجره‌های بزرگ مغازه‌ها یا نمای خارجی ساختمان و همچنین نمایشگاه‌ها استفاده کرد.
    2020-08-23 11:09:18