تسهیلگری مایکروسافت برای جامعه معلولان

 

افرادی که دارای معلولیت هستند به طور معمول خود را در یک نبرد سخت با دنیای اطرافشان تصور میکنند و این موضوع برایشان آزار دهنده است. با توجه به جمعیت زیاد معلولان در سراسر دنیا، اقداماتی در راستای مقابله با مشکلات این افراد صورت گرفته تا شرایط را برایشان بهبود بخشد.

اکنون نیز مایکروسافت با همکاری کمپانی Tobii، که بهترین محصولات ردیابی چشم را برای بازی ها ارائه میکند؛ دست به اقداماتی برای بهبود شرایط معلولان زده اند. مایکروسافت برای دسترسی بیشتر معلولان به ویندوز به سمت تکنولوژی ردیابی چشم رفت. این تکنولوژی برای افرادی که دچار اختلال حرکتی هستند بسیار کار آمد خواهد بود چراکه به کمک چشم میتوانند موس و کیبرد را کنترل کنند. مایکروسافت برای ارائه ی این تکنولوژی به قطعات سخت افزاری خاصی از شرکت Tobii نیاز داشت و با همکاری این شرکت توانست پیش نمایشی از تکنولوژی جدید خود تهیه کند.

این ایده توسط Hackthon در سال 2014، زمانی که Steve Gleason بازیکن سابق فوتبال آمریکایی در اثر بیماری ALS دچار معلولیت شد؛ مطرح گشت. این تصمیم مایکروسافت قابل تحسین است و خدمت بزرگی به جامعه ی معلولان خواهد بود؛ همچنین زندگی این افراد را بهبود می بخشد.

منبع:https://www.sakhtafzarmag.com

  نظرات

  انسان‌های هک شدنی
  فرادانش
  انسان‌های هک شدنی
  «جاناتان باتس» مدیر مرکز «سکیور سلوشنز» در کنفرانس سالانه «بلک هت» به‌صورت مستقیم نشان داد که چطور بدن یک بیمار می‌تواند هک شود و او را تا آستانه مرگ پیش ببرد.
    2018-08-17 18:17:00
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  رایانش ابری
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  اشنائی وضعیت خدمات ابری از آن جهت حائز اهمیت است که به شما (خریدار ایرانی که تصمیم می‌گیرید از شرکت‌های داخلی سرویس‌های مشابهی را خریداری کنید)، دید روشنی از نحوه سرویس‌دهی و تعهداتی را که شرکت‌ باید به آن پایبند باشد، ارائه می‌کند.
    2018-08-08 07:24:49