تسهیلگری مایکروسافت برای جامعه معلولان

 

افرادی که دارای معلولیت هستند به طور معمول خود را در یک نبرد سخت با دنیای اطرافشان تصور میکنند و این موضوع برایشان آزار دهنده است. با توجه به جمعیت زیاد معلولان در سراسر دنیا، اقداماتی در راستای مقابله با مشکلات این افراد صورت گرفته تا شرایط را برایشان بهبود بخشد.

اکنون نیز مایکروسافت با همکاری کمپانی Tobii، که بهترین محصولات ردیابی چشم را برای بازی ها ارائه میکند؛ دست به اقداماتی برای بهبود شرایط معلولان زده اند. مایکروسافت برای دسترسی بیشتر معلولان به ویندوز به سمت تکنولوژی ردیابی چشم رفت. این تکنولوژی برای افرادی که دچار اختلال حرکتی هستند بسیار کار آمد خواهد بود چراکه به کمک چشم میتوانند موس و کیبرد را کنترل کنند. مایکروسافت برای ارائه ی این تکنولوژی به قطعات سخت افزاری خاصی از شرکت Tobii نیاز داشت و با همکاری این شرکت توانست پیش نمایشی از تکنولوژی جدید خود تهیه کند.

این ایده توسط Hackthon در سال 2014، زمانی که Steve Gleason بازیکن سابق فوتبال آمریکایی در اثر بیماری ALS دچار معلولیت شد؛ مطرح گشت. این تصمیم مایکروسافت قابل تحسین است و خدمت بزرگی به جامعه ی معلولان خواهد بود؛ همچنین زندگی این افراد را بهبود می بخشد.

منبع:https://www.sakhtafzarmag.com

  نظرات

  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  اینترنت
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  تاخیر پایین‌تر و ظرفیت بالاتر به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند به قدری سریع با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند که خودمختاری کامل آن‌ها میسر می‌شود.
    2018-02-13 12:01:00
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  رسانه های اجتماعی
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  فیس بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال ۲۰۱۲ تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از ۸۴۵ میلیون به بیش از ۲ میلیارد و ۱۳ میلیون کاربر افزایش داده است.
    2018-02-13 07:41:00