مراقب سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر باشید

طی یک دهه گذشته، 39 هزار و 921 کسب‌وکار موفق شده‌اند در لیست Inc, 5000 قرار بگیرند. این لیست توسط مؤسسه اینک ارائه می‌شود و در واقع رتبه‌بندی شرکت‌های خصوصی آمریکایی است که با سرعت زیادی در حال رشد هستند.

در دهمین سالگرد پیدایش این لیست، این مؤسسه تصمیم گرفت تا از برخی از مدیران موفق این شرکت‌ها دلیل موفقیت‌شان را جویا شود. از همین رو 25 مؤسس و پایه‌گذار از بین 142 شرکت بسیار موفق این لیست که تاکنون موفق شده‌اند 10 بار یا بیشتر در این لیست حضور دادشته باشند، انتخاب شدند و از آن‌ها سئوال شد که چگونه توانسته‌اند رشد جهشی خود را در طی این سال‌ها حفظ کنند و هم‌چنان به رشد سریع‌شان ادامه دهند. آن‌چه در زیر می‌خوانید بخشی از توصیه‌ها و نصیحت‌های این مدیران در خصوص رسیدن به موفقیت است.

 • در خصوص نحوه هدایت شرکت

نینا واکا، مؤسسس، مدیرعامل و رییس هیأت مدیره گروه پیناکل (رتبه 542 در لیست Inc. 5000)

"بهتر است وقت خود را برای جذب چندین مشتری که قرار است از یک در وارد و از در دیگر خارج شوند تلف نکنید. هوشمندانه رشد کنید. مطمئن باشید که همه چیز را درباره مشتری خود می‌دانید پس می‌توانید از آن به‌عنوان یک مورد آزمایشی استفاده کنید. اگر به‌این شکل عمل کنید، آن‌گاه آماده جذب مشتری بعدی و سپس بعدی خواهید بود."

تام گیمبل، مؤسس و مدیرعامل LaSalle Network (رتبه 4449 در لیست Inc. 5000)

"تنها دو راه برای رشد پیوسته درآمد وجود دارد. مؤسس یا مدیرعامل خودش باید یکی از عوامل فروش باشد یا فردی که مسئول ملزومات کسب درآمد و سوددهی است باید به مؤسس شرکت فوق‌العاده نزدیک باشد."

نمودار کسب درآمد LaSalle Network در مقیاس میلیون

کارا ترات، مؤسس و مدیرعامل Quantum Health (رتبه 4445 در لیست Inc. 5000)

"باید در اطراف رشد و پیشرفت مرزبندی کنید. یکی از سیاست‌های شرکت ما این بود که هیچ مشتری نباید بیشتر از 20 درصد کسب‌وکار باشد."

تام ویلانته، یکی از پایه‌گذاران، مدیرعامل و رییس هیأت مدیره YapStone (رتبه 2541 در لیست Inc. 5000)

"اگر قرار است مجموعه شما از نظر جغرافیایی به‌شدت توسعه پیدا کند، این کار را با یک مشتری خیلی بزرگ انجام دهید. در غیراین‌صورت، رشد چندانی نخواهید داشت."

استیون ثورن، مؤسس و مدیرعامل Pacific Dental Services (رتبه 4072 در لیست Inc. 5000)

"ساختار می‌تواند استراتژی را مغلوب کند. نیرو و قدرت‌تان را روی ساختار هر کسب‌وکاری که دارید متمرکز کنید تا بتوانید آن‌را وسعت دهید. استراتژی شما با زمان تغییر می‌کند زیرا بازار به‌سرعت در حال تغییر است. اما اگر ساختار درستی داشته باشید، این ساختار شامل سرمایه، تشکیلات، فرآیندها و IT می‌شود، می‌توانید در زمانی‌که نیاز به تغییر استراتژی دارید خودتان را نجات دهید."

نمودار کسب درآمد Pacific Dental Services در مقیاس میلیون

در خصوص نحوه اداره و هدایت افراد گروه

فلینت لین، مؤسس و مدیرعامل Billtrust (رتبه 4099 در لیست Inc. 5000)

"وقتی 40 نفر نیروی کار اجرایی دارید، اگر باز هم به‌دنبال نیروی جدید باشید نمی‌توانند همان بازدهی را حتی با 400 نیروی کار داشته باشند."

کارا ترات، مؤسس و مدیرعامل Quantum Health (رتبه 4445 در لیست Inc. 5000)

"من برای این‌که کار داشته باشم هیچ‌گاه هر کاری را قبول نمی‌کنم. آن‌را انجام می‌دهم تا یاد بگیرم و بفهمم چه چزهایی نیاز است. من همواره به این فکر می‌کنم که ساده‌ترین راه موجود برای مغلوب کردن دیگران چیست."

نمودار کسب درآمد Quantum Health در مقیاس میلیون

کری اسمیت، مؤسس و مدیرعامل Big Ass Solutions (رتبه 3096 در لیست Inc. 5000)

"مهم‌ترین موهبت ما نداشتن پول بود. این کار باعث می‌شود تا همواره یاد بگیرید و به‌فکر پیشرفت باشید. اگر کسی را ببینم که از او خوشم بیاید بدون درنظر گرفتن این مسئله که به‌وی احتیاج داریم یا نه استخدام‌اش می‌کنم."

نمودار کسب درآمد Big Ass Solutions در مقیاس میلیون

نینا واکا، مؤسسس، مدیرعامل و رییس هیأت مدیره گروه پیناکل (رتبه 542 در لیست Inc. 5000)

"فقط دنبال رشد و پیشرفت خودتان نباشید، روی کمک به دیگران تمرکز کنید. آیا اجازه می‌دهید سایرین به‌عنوان کارآفرین وارد شرکت شما بشوند؟"

تام گیمبل، مؤسس و مدیرعامل LaSalle Network (رتبه 4449 در لیست Inc. 5000)

"وقتی کسی هر چقدر هم خوب باشد ولی از نظر فرهنگی با بقیه متفاوت باشد وی را اخراج می‌کنیم. من حتی بهترین فروشنده‌ام را اخراج کردم. بیش از حد مغرور شده بود و به‌دیگران احترام نمی‌گذاشت. پس اخراج شد."

پورنا ویر، یکی از پایه‌گذاران و رییس گروه مشاوره‌ای V-Soft (رتبه 2929 در لیست Inc. 5000)

"معتقدم نه تنها شرکت، بلکه من‌‍ هم باید همواره در حال پیشرفت باشم. سعی می‌کنم از مشاورانی که خارج از مجموعه هستند استفاده کنم."

در خصوص مدیریت پول و سرمایه

فلینت لین، مؤسس و مدیرعامل Billtrust (رتبه 4099 در لیست Inc. 5000)

"در انتخاب شریک تجاری، مراقب سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر باشید. این کار مانند ازدواج است، اگر به آن‌ها احترام نمی‌گذارید یا فکر می‌کنید هیچ ارزشی به مجموعه شما اضافه نمی‌کنند نباید ازدواج کنید."

جیم لافلر، مؤسس و مدیرعامل شرکت‌های Loffler (رتبه 4576 در لیست Inc. 5000)

"کاری که در حال حاضر انجام می‌دهید تغییر خواهد کرد. چیزهایی که این روزها بیشترین سود را برای‌تان به‌همراه دارند قرار نیست طی 5 یا 10 سال آینده هم همین سودآوری را داشته باشند. پس همیشه باید حواس‌تان جمع باشد."

نمودار کسب درآمد شرکت‌های Loffler در مقیاس میلیون

کارا ترات، مؤسس و مدیرعامل Quantum Health (رتبه 4445 در لیست Inc. 5000)

"باید روند جریان نقدینگی خود را پیدا کنید. وقتی روی یک کسب‌وکار جدید سرمایه‌گذاری می‌کنید چقدر طول می‌کشد تا هزینه‌های شما برگردد؟ به‌هر عددی که فکر می‌کنید دو برابرش کنید."

بیل روک، یکی از پایه‌گذاران و مدیرعامل Torch Technologies (رتبه 3487 در لیست Inc. 5000)

"بهترین افراد ممکن را پیدا کنید و به آن‌ها نمایندگی بدهید در غیر این‌صورت از بین می‌روید."

لاله وایت، مؤسس و مدیرعامل Xifin (رتبه 3817 در لیست Inc. 5000)

"برای انتخاب VC یا شرکت مالی خصوصی دقت زیادی به‌خرج دهید. مطمئن شوید که آن‌ها از نظر ساختاری و فلسفی همان چیزی هستند که برای رسیدن به اهداف‌تان نیاز دارید. ما جزء کارشناسان بازار هستیم به‌همین دلیل نیازی به مشاوره محصول نداشتیم، اما بیشتر از هر چیزی یه یک سرمایه بزرگ نیاز داشتیم."

نمودار کسب درآمد شرکت‌های Xifin در مقیاس میلیون

جیمی هیلر، مؤسس و مدیرعامل Hiller Plumbing, Heating, Cooking & Electrical (رتبه 4314 در لیست Inc. 5000)

"از بدهکار بودن بدم می‌آید. اگر بدهی نداشته باشید واقعا آسوده‌خاطر هستید. اگر روزی مجبور شوم شرکت‌ام را جمع کنم بدهی زیادی نخواهم نداشت."

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  "شیائومی" ،قهرمانی رها ، نامنظم و بیش فعال
  شرکت ها و برندها
  "شیائومی" ،قهرمانی رها ، نامنظم و بیش فعال
  بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی هنوز به دنبال ایالت «اوتار پرادش» (ایالتی در هندوستان) روی نقشه بودند، این شرکت به بزرگ‌ترین شرکت عرضه‌کننده موبایل هوشمند در بازار هندوستان تبدیل شد.
    2018-06-16 12:40:00
  نیاز اینترنتی،چالش کسب و کارهای مدرن
  تازه های کسب و کار
  نیاز اینترنتی،چالش کسب و کارهای مدرن
  هر کسب‌وکار به یک پهنای‌باند مشخص نیاز دارد؛ نه بیشتر و نه کمتر. مدیران آنکسب‌وکار باید بتوانند این میزان پهنای‌باند مناسب را محاسبه و تقاضا بدهند تا به دردسر نیافتند. اما چگونه این پهنای‌باند مورد نیاز را برای هر کسب‌وکار محاسبه کنیم؟
    2018-06-15 16:00:00
  ترمیم شبکه جاده ای انگلستان زیر چترفناوری نوین
  دانش روز
  ترمیم شبکه جاده ای انگلستان زیر چترفناوری نوین
  پروفسور «مارک میودونیک» (Mark Miodownik)، استاد «کالج دانشگاهی لندن» (UCL) گفت: شبکه جاده‌ای انگلستان، به خاطر ناتمام ماندن تعمیرات، در حال تخریب است و مقامات محلی، برای ادامه کار، بودجه و نیروی انسانی کافی ندارند.
    2018-06-15 07:36:00
  اینستاگرام ، تحت تاثیر سیاست‌های شرکت مادر، درحال پیشروی است
  تازه های کسب و کار
  اینستاگرام ، تحت تاثیر سیاست‌های شرکت مادر، درحال پیشروی است
  صاحبان کسب و کار در صنعت پوشاک می‌توانند با ارسال تصاویری از البسه و پوشاک تولیدی خود به تبلیغ آن و قیمت‌گذاری دقیق برروی تصاویر پرداخته و کاربران نیز با لمس قیمت و لباس مذکور، مستقیما می‌توانند آن را به‌صورت اینترنتی خریداری کنند.
    2018-06-14 15:13:50
  قهرمان جام‌جهانی فوتبال 2018
  فرادانش
  قهرمان جام‌جهانی فوتبال 2018
  گلدمن‌ ساچزپیش‌بینی کرده است که تیم‌های ملی فرانسه، برزیل، پرتغال و آلمان در نیمه نهایی این مسابقات حضور دارند و بزریل و آلمان نیز در دیدار نهایی این بازی‌ها مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.
    2018-06-13 15:05:35
  رکورد شکنی جدید "علی بابا"
  اقتصاد
  رکورد شکنی جدید "علی بابا"
  بزرگ‌ترین پلتفرم آنلاین نقل‌وانتقال مالی در چین، 14 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را از سوی یک کمپانی خصوصی جذب کرد.
    2018-06-11 07:04:00
  6عادت ،6 درس
  شخصیت ها
  6عادت ،6 درس
  برنامه‌نویسانی که خود را با فناوری‌های جدیدتر سازگار می‌کنند، می‌توانند در کنار همتایان جدید خود کار کنند، در غیر این صورت آن‌ها نیز همانند فناوری که با آن کار می‌کنند، منسوخ و قدیمی می‌شوند.
    2018-06-10 16:58:00
  هوش مصنوعی در آستانه جهش
  تازه های فناوری
  هوش مصنوعی در آستانه جهش
  فناوری هوش مصنوعی به دلیل پردازش‌های سریع و مختلف، نیاز به محل ذخیره سازی با ظرفیت بسیار بالا دارد و از سوی دیگر سرعت ذخیره سازی نیز برای توسعه این فناوری بسیار با اهمیت است.
    2018-06-07 07:38:00