سامسونگ دیگرلاف نمی زند

سامسونگ از اولین رم LPDDR5 16 گیگابایتی موبایلی خود که با کمک فناوری لیتوگرافی فرابنفش ساخته شده است رونمایی کرد.این شرکت همیشه استاد لاف زدن درباره تراشه‌های حافظه خود بوده است اما این بار به نظر می‌رسد که سامسونگواقعاً با سازه جدید خود تحول بزرگی در این صنعت ایجاد کرده است.

این کمپانی کره‌ای تولید انبوه اولین تراشه‌های رم موبایل 16 گیگابایتی LPDDR5 را با کمک فناوری لیتوگرافی ماورا بنفش به انجام رسانده است.
این فناوری جدید نه‌تنها موجب برتری سامسونگ نسبت به سایر رقبای خود در این صنعت می‌شود بلکه "مانع اصلی توسعه" در مقیاس‌گذاری رم را نیز برطرف می‌کند و بر همین اساس موجب می‌شود که این صنعت در آینده‌ای نه‌چندان دور جای رشد بسیار زیادی داشته باشد.
این فناوری همچنین به‌زودی به دستاوردهای ویژه‌ای در دنیای واقعی تبدیل خواهد شد. پهنای باند 6.4 گیگابایت بر ثانیه 16 درصد سریع‌تر از تراشه‌های 12 گیگابایتی است و این در حالی است که بسته 16 گیگابایتی تراشه‌ها 30 درصد نازک‌تر هستند. همین امر موجب تولید همراه‌های هوشمند ظریف‌تر با باز شدن جای بیشتر برای اجزای دیگری نظیر دوربین با باتری‌ها می‌شود.
سامسونگ اعلام کرده است که این تراشه به دلیل فناوری بسیار جدید خود مناسب به کار رفتن در تلفن‌های همراه کلاس پرچم‌دار است و حتی حاضر است این تراشه‌ها را به رقبای خود نیز بفروشد. به‌این‌ترتیب احتمال این‌که همراه هوشمند شما فضای بیشتری برای نرم‌افزارهای در حال اجرا و تسک های موردنیاز داشته باشد بسیار زیاد است.
بااین‌حال سامسونگ همچنین امیدوار است که رم‌های LPDDR5 را برای فناوری‌های درون خودرو نیز عرضه کند. به‌این‌ترتیب می‌توان امیدوار بود که صنعت خودروسازی در آینده‌ای نزدیک شاهد خودروهای سریع‌تر با سیستم سرگرمی درون خودرویی قوی‌تر باشد.

منبع:ایتنابه نقل از  engadget

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12