سامسونگ دیگرلاف نمی زند

سامسونگ از اولین رم LPDDR5 16 گیگابایتی موبایلی خود که با کمک فناوری لیتوگرافی فرابنفش ساخته شده است رونمایی کرد.این شرکت همیشه استاد لاف زدن درباره تراشه‌های حافظه خود بوده است اما این بار به نظر می‌رسد که سامسونگواقعاً با سازه جدید خود تحول بزرگی در این صنعت ایجاد کرده است.

این کمپانی کره‌ای تولید انبوه اولین تراشه‌های رم موبایل 16 گیگابایتی LPDDR5 را با کمک فناوری لیتوگرافی ماورا بنفش به انجام رسانده است.
این فناوری جدید نه‌تنها موجب برتری سامسونگ نسبت به سایر رقبای خود در این صنعت می‌شود بلکه "مانع اصلی توسعه" در مقیاس‌گذاری رم را نیز برطرف می‌کند و بر همین اساس موجب می‌شود که این صنعت در آینده‌ای نه‌چندان دور جای رشد بسیار زیادی داشته باشد.
این فناوری همچنین به‌زودی به دستاوردهای ویژه‌ای در دنیای واقعی تبدیل خواهد شد. پهنای باند 6.4 گیگابایت بر ثانیه 16 درصد سریع‌تر از تراشه‌های 12 گیگابایتی است و این در حالی است که بسته 16 گیگابایتی تراشه‌ها 30 درصد نازک‌تر هستند. همین امر موجب تولید همراه‌های هوشمند ظریف‌تر با باز شدن جای بیشتر برای اجزای دیگری نظیر دوربین با باتری‌ها می‌شود.
سامسونگ اعلام کرده است که این تراشه به دلیل فناوری بسیار جدید خود مناسب به کار رفتن در تلفن‌های همراه کلاس پرچم‌دار است و حتی حاضر است این تراشه‌ها را به رقبای خود نیز بفروشد. به‌این‌ترتیب احتمال این‌که همراه هوشمند شما فضای بیشتری برای نرم‌افزارهای در حال اجرا و تسک های موردنیاز داشته باشد بسیار زیاد است.
بااین‌حال سامسونگ همچنین امیدوار است که رم‌های LPDDR5 را برای فناوری‌های درون خودرو نیز عرضه کند. به‌این‌ترتیب می‌توان امیدوار بود که صنعت خودروسازی در آینده‌ای نزدیک شاهد خودروهای سریع‌تر با سیستم سرگرمی درون خودرویی قوی‌تر باشد.

منبع:ایتنابه نقل از  engadget

  نظرات

  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  بازاریابی و بازارسازی
  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  وانگ چنگ‌لو؛ رئیس دپارتمان نرم‌افزاری هواوی:امروزه ما برای پیشی گرفتن در زمینه ساخت اکوسیستم مبتنی بر تلفن‌همراه و حوزه صنعت ارتباطات به فرصتی فوق‌العاده دست یافته‌ایم وچشم‌اندازهای بسیار بزرگی پیش روی ما قرار دارند.”
    2020-09-14 12:15:05
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  تازه های فناوری
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  این پوست مصنوعی با استفاده از یک لایه الکترونیکی نازک تولید شده است. این لایه مجهز به سنسورهای سنجش فشار، پوشش‌های واکنش‌دهنده به دما و یک سلول حافظه شبه مغز است.
    2020-09-07 10:54:54
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  شرکت ها و برندها
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  این فناوری جدید نه‌تنها موجب برتری سامسونگ نسبت به سایر رقبای خود در این صنعت می‌شود بلکه "مانع اصلی توسعه" در مقیاس‌گذاری رم را نیز برطرف می‌کند
    2020-09-06 13:14:51
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  تازه های کسب و کار
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  ما برای تشویق کسب و کارها و استارتاپ‌ها به جهت ورود به حوزه خدمات و محتوای آموزشی، اعطای وام را در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین اختصاص فضای کاری مشترک نیز برای رشد و شکوفایی شرکت‌های نوپا در دستور کار قرار گرفته است.
    2020-09-04 11:23:36
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  فناوریهای برتر
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  باتوسعه پروژه‌هایی که با مفهوم اینترنت بدون مرز توسط اسپیس ایکس، آمازون و گوگل طراحی شده و نیز سرویس‌های جدید نسل‌های آینده تلفن همراه، دیگرامکان "رگولاتوری" روی اینترنت وجود نخواهد داشت.
    2020-09-01 15:13:53
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  فناوریهای برتر
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  آمریکا مدعی ساخت اینترنت کوانتومی و تبدیل شدن به یک ابرقدرت فنی است. بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا نیزدر سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری خواهد داشت.
    2020-08-26 09:54:00
  دانشمندان علیه دانشمندان
  دانش روز
  دانشمندان علیه دانشمندان
  همین نگرانی‌ها ۲۳۰ دانشمند از ۴۰ کشور جهان را بر آن داشت که بیانیه‌ای مشترک در مورد تبعات انسانی و زیست محیطی توسعه این تکنولوژی منتشر کنند.
    2020-08-24 10:17:23
  نسل جدید نمایشگرها
  نوآوری
  نسل جدید نمایشگرها
  این نمایشگرها را می‌توان در بخش‌های تجاری مختلف مانند پنجره‌های بزرگ مغازه‌ها یا نمای خارجی ساختمان و همچنین نمایشگاه‌ها استفاده کرد.
    2020-08-23 11:09:18