سرمایه گذاری سنگین انگلستان در دنیای فناوری

 

انگلستان روش جدیدی را برای برتری در زمینه فناوری در پیش گرفته است و آن سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بزرگ این حوزه است.این دولت تصمیم دارد به منظور افزایش جایگاه خود در دنیای فناوری سرمایه عطیمی را به سمت استارتاپ‌های امیدوار کننده و کمپانی‌های فناوری بزرگ روانه کند.
منابع فایننشال تایمز اظهار داشته‌اند که انگلستان در تلاش است تا با سرمایه‌گذاری 522 میلیون دلاری روی استارتاپ هایی که مراحل آخر رشد خود را می‌گذرانند، به یکی از قدرت‌های بزرگ فناوری دنیا تبدیل بشود.
این اقدام دولت انگلستان در تئوری به آن دسته از کمپانی‌های امیدوارکننده که می‌توانند جایگاه این کشور را به عنوان یک قدرت مهم فناوری در دنیا افزایش بدهند، اما هنوز از منبع مالی مناسب و کافی برای ورود به بازار رقابتی جهانی برخوردار نیستند، کمک شایانی خواهد کرد.
میزان سرمایه‌گذاری دولت انگلستان روی کمپانی‌های استارت آپ مختلف متفاوت خواهد بود و رقم در نظر گرفته شده برای کمک به آنها ممکن است به ده‌ها میلیون دلار برسد. با این حال گفته‌ها حاکی از این است که سرمایه آورده دولت این کشور با سرمایه‌گذاری‌های خصوصی هم خوانی خواهد داشت.
همچنین دولت انگلستان تصمیم دارد تا روی تعداد محدودی از شرکت بزرگ فناوری نیز سرمایه‌گذاری کند.
این طرح دولت انگلیس که  The Future Fund یا صندوق آینده نام گرفته است به احتمال بسیار زیاد همراه با جدیدترین بودجه این کشوررونمایی خواهد شد.
البته هنوز مشخص نیست که موج اول این سرمایه‌گذاری‌ها شامل چه کمپانی‌هایی می گردد.
به نظر کارشناسان، سرمایه‌گذاری‌هایی از این دست سوال‌هایی را به وجود می‌آورد. برای مثال آیا مکانیسمی برای جلوگیری از استثنا قائل شدن به نفع برخی از کمپانی‌ها وحود دارد؟ آیا شهروندان از این که در این سرمایه‌گذاری پر ریسک به صورت غیرمستقیم دخیل می‌شوند، خوشحال خواهند بود؟
با این حال تصمیم‌هایی از این دست می‌تواند اشخاصی که درباره فروش کمپانی‌های فناوری انگلیسی به دلیل محدودیت‌های مالی حاصل از شیوع کرونا به کشورهای دیگر نگران بودند را اندکی آرام کند.

منبع:ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08