تغییرات بنیادین در خانه ها

مدیرعامل کمپانی Airbnb که عمده فعالیت آن در زمینه خانه های اشتراکی و محل های اقامت ارزان قیمت برای مسافرین است هفته گذشته در مصاحبه ای با وب سایت Fast Company اعلام کرد این شرکت قصد دارد در پروژه ای که با عنوان Backyard (حیاط خلوت) نامیده می شود انقلابی در زمینه طراحی خانه ها ایجاد کند. به گفته او پروژه حیاط خلوت از همان دریچه ای به موضوع ساخت و طراحی خانه ها نگاه خواهد کرد که Airbnb بر اساس آن شکل گرفت.

اگر منظور مدیرعامل Airbnb ساختن خانه هایی با نگرش اشتراکی بودن از ابتدا باشد می بایست شاهد انعطاف پذیری بسیار زیادی در طراحی هر خانه باشیم که بتواند در طول زمان خواسته های افرادی که ساکن آنها می شوند را برطرف کند. اصلی ترین چالش در این مسیر ساخت فضاهایی با قابلیت تغییر اندازه است تا هر گروه از افراد بتوانند بر اساس نیازهای خود فضای داخلی خانه را تقسیم بندی کنند. در کنار این مورد، باید به امکانات یک خانه مدرن نیز اشاره کرد که استفاده تجهیزات هوشمند و سیستم یکپارچه اینترنت اشیاء را ضروری جلوه می دهد.

جو گبیا، مدیرعامل Airbnb، در مصاحبه خود همچنین به این نکته اشاره کرده است که پروژه حیاط خلوت به معنی ساخت خانه نیست، بلکه هدف آن ایجاد تغییرات بنیادین در خانه هاست: "خانه ها ساختارهای پیچیده ای هستند و ما قصد داریم دیدگاهی فراگیرتر به آنها داشته باشیم. قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم".

پروژه Backyard در حال حاضر در زیرمجموعه بخش تحقیق و توسعه Airbnb با نام سامارا قرار دارد و معماران، طراحان و مهندسین زیادی در حال کار بر روی ارائه نمونه های اولیه آن هستند. به گفته جو گبیا اولین واحدهای تجاری پروژه Backyard در سال 2019 آماده بهره برداری خواهند شد اما هنوز نمی توان درباره هزینه های ساخت هر خانه و در نتیجه قیمتی که افراد برای استفاده از آنها می پردازند به وضوح صحبت کرد.

منبع:وب سایت سخت افزار

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08