تغییرات بنیادین در خانه ها

مدیرعامل کمپانی Airbnb که عمده فعالیت آن در زمینه خانه های اشتراکی و محل های اقامت ارزان قیمت برای مسافرین است هفته گذشته در مصاحبه ای با وب سایت Fast Company اعلام کرد این شرکت قصد دارد در پروژه ای که با عنوان Backyard (حیاط خلوت) نامیده می شود انقلابی در زمینه طراحی خانه ها ایجاد کند. به گفته او پروژه حیاط خلوت از همان دریچه ای به موضوع ساخت و طراحی خانه ها نگاه خواهد کرد که Airbnb بر اساس آن شکل گرفت.

اگر منظور مدیرعامل Airbnb ساختن خانه هایی با نگرش اشتراکی بودن از ابتدا باشد می بایست شاهد انعطاف پذیری بسیار زیادی در طراحی هر خانه باشیم که بتواند در طول زمان خواسته های افرادی که ساکن آنها می شوند را برطرف کند. اصلی ترین چالش در این مسیر ساخت فضاهایی با قابلیت تغییر اندازه است تا هر گروه از افراد بتوانند بر اساس نیازهای خود فضای داخلی خانه را تقسیم بندی کنند. در کنار این مورد، باید به امکانات یک خانه مدرن نیز اشاره کرد که استفاده تجهیزات هوشمند و سیستم یکپارچه اینترنت اشیاء را ضروری جلوه می دهد.

جو گبیا، مدیرعامل Airbnb، در مصاحبه خود همچنین به این نکته اشاره کرده است که پروژه حیاط خلوت به معنی ساخت خانه نیست، بلکه هدف آن ایجاد تغییرات بنیادین در خانه هاست: "خانه ها ساختارهای پیچیده ای هستند و ما قصد داریم دیدگاهی فراگیرتر به آنها داشته باشیم. قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم".

پروژه Backyard در حال حاضر در زیرمجموعه بخش تحقیق و توسعه Airbnb با نام سامارا قرار دارد و معماران، طراحان و مهندسین زیادی در حال کار بر روی ارائه نمونه های اولیه آن هستند. به گفته جو گبیا اولین واحدهای تجاری پروژه Backyard در سال 2019 آماده بهره برداری خواهند شد اما هنوز نمی توان درباره هزینه های ساخت هر خانه و در نتیجه قیمتی که افراد برای استفاده از آنها می پردازند به وضوح صحبت کرد.

منبع:وب سایت سخت افزار

  نظرات

  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  جامعه
  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  تکنولوژی شهر هوشمند اجازه می‌دهد تا مقامات یک شهر با جامعه و زیرساخت‌های شهری و نظارت بر آنچه اتفاق می‌افتد و آنچه در حال تحول است، تعامل مستقیم پیدا کنند.
    2018-12-13 18:46:00
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00