تغییرات بنیادین در خانه ها

مدیرعامل کمپانی Airbnb که عمده فعالیت آن در زمینه خانه های اشتراکی و محل های اقامت ارزان قیمت برای مسافرین است هفته گذشته در مصاحبه ای با وب سایت Fast Company اعلام کرد این شرکت قصد دارد در پروژه ای که با عنوان Backyard (حیاط خلوت) نامیده می شود انقلابی در زمینه طراحی خانه ها ایجاد کند. به گفته او پروژه حیاط خلوت از همان دریچه ای به موضوع ساخت و طراحی خانه ها نگاه خواهد کرد که Airbnb بر اساس آن شکل گرفت.

اگر منظور مدیرعامل Airbnb ساختن خانه هایی با نگرش اشتراکی بودن از ابتدا باشد می بایست شاهد انعطاف پذیری بسیار زیادی در طراحی هر خانه باشیم که بتواند در طول زمان خواسته های افرادی که ساکن آنها می شوند را برطرف کند. اصلی ترین چالش در این مسیر ساخت فضاهایی با قابلیت تغییر اندازه است تا هر گروه از افراد بتوانند بر اساس نیازهای خود فضای داخلی خانه را تقسیم بندی کنند. در کنار این مورد، باید به امکانات یک خانه مدرن نیز اشاره کرد که استفاده تجهیزات هوشمند و سیستم یکپارچه اینترنت اشیاء را ضروری جلوه می دهد.

جو گبیا، مدیرعامل Airbnb، در مصاحبه خود همچنین به این نکته اشاره کرده است که پروژه حیاط خلوت به معنی ساخت خانه نیست، بلکه هدف آن ایجاد تغییرات بنیادین در خانه هاست: "خانه ها ساختارهای پیچیده ای هستند و ما قصد داریم دیدگاهی فراگیرتر به آنها داشته باشیم. قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم".

پروژه Backyard در حال حاضر در زیرمجموعه بخش تحقیق و توسعه Airbnb با نام سامارا قرار دارد و معماران، طراحان و مهندسین زیادی در حال کار بر روی ارائه نمونه های اولیه آن هستند. به گفته جو گبیا اولین واحدهای تجاری پروژه Backyard در سال 2019 آماده بهره برداری خواهند شد اما هنوز نمی توان درباره هزینه های ساخت هر خانه و در نتیجه قیمتی که افراد برای استفاده از آنها می پردازند به وضوح صحبت کرد.

منبع:وب سایت سخت افزار

  نظرات

  نگاه خریداران!
  بازاریابی و بازارسازی
  نگاه خریداران!
  در حالی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال افزایش قابلیت‌های تکنولوژیکی محصولات خود برای بازاریابی بیشتر هستند،خریداران اما نگاه متفاوتی دارند.
    2019-02-22 07:40:00
  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00