تغییرات بنیادین در خانه ها

مدیرعامل کمپانی Airbnb که عمده فعالیت آن در زمینه خانه های اشتراکی و محل های اقامت ارزان قیمت برای مسافرین است هفته گذشته در مصاحبه ای با وب سایت Fast Company اعلام کرد این شرکت قصد دارد در پروژه ای که با عنوان Backyard (حیاط خلوت) نامیده می شود انقلابی در زمینه طراحی خانه ها ایجاد کند. به گفته او پروژه حیاط خلوت از همان دریچه ای به موضوع ساخت و طراحی خانه ها نگاه خواهد کرد که Airbnb بر اساس آن شکل گرفت.

اگر منظور مدیرعامل Airbnb ساختن خانه هایی با نگرش اشتراکی بودن از ابتدا باشد می بایست شاهد انعطاف پذیری بسیار زیادی در طراحی هر خانه باشیم که بتواند در طول زمان خواسته های افرادی که ساکن آنها می شوند را برطرف کند. اصلی ترین چالش در این مسیر ساخت فضاهایی با قابلیت تغییر اندازه است تا هر گروه از افراد بتوانند بر اساس نیازهای خود فضای داخلی خانه را تقسیم بندی کنند. در کنار این مورد، باید به امکانات یک خانه مدرن نیز اشاره کرد که استفاده تجهیزات هوشمند و سیستم یکپارچه اینترنت اشیاء را ضروری جلوه می دهد.

جو گبیا، مدیرعامل Airbnb، در مصاحبه خود همچنین به این نکته اشاره کرده است که پروژه حیاط خلوت به معنی ساخت خانه نیست، بلکه هدف آن ایجاد تغییرات بنیادین در خانه هاست: "خانه ها ساختارهای پیچیده ای هستند و ما قصد داریم دیدگاهی فراگیرتر به آنها داشته باشیم. قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم".

پروژه Backyard در حال حاضر در زیرمجموعه بخش تحقیق و توسعه Airbnb با نام سامارا قرار دارد و معماران، طراحان و مهندسین زیادی در حال کار بر روی ارائه نمونه های اولیه آن هستند. به گفته جو گبیا اولین واحدهای تجاری پروژه Backyard در سال 2019 آماده بهره برداری خواهند شد اما هنوز نمی توان درباره هزینه های ساخت هر خانه و در نتیجه قیمتی که افراد برای استفاده از آنها می پردازند به وضوح صحبت کرد.

منبع:وب سایت سخت افزار

  نظرات

  فضای مجازی و چشم انداز آینده
  رسانه های اجتماعی
  فضای مجازی و چشم انداز آینده
  اگر چین را ببینیم و مقیاس شرکت‌هایی که در آن راه‌اندازی می‌شوند، خدماتی که آنجا ارائه می‌شود و سرمایه‌ای که آنجا وجود دارد را با دقت بررسی کنیم، خواهیم دید که مختصات لازم برای ایجاد یک پدیده را دارد.
    2019-04-24 07:04:31
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  ژاپن از سایر کشورها می‌خواهد که گرد هم آیند و یک چارچوب مدون و مشخص برای حاکمیت داده تدوین کنند تا در اثر این محدودسازی‌ها، آسیبی به حریم خصوصی، امنیت و توسعه وارد نشود
    2019-04-23 06:51:13
  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05