چینی ها، مسئله ای که اپل وسامسونگ را زمین گیر کرده است حل کرده اند

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های iPhone 8 که حالا تقریبا از وجود آن مطمئن شده‌ایم، صفحه نمایش با حاشیه بسیار اندک است. اما کاهش بیش از اندازه حاشیه‌های نمایش‌گر و حذف دکمه هوم، اپل را با یک چالش جدید روبرو می‌کند که همان محل قرار گیری سنسور اثر انگشت است.

یکی از مهم‌ترین خبرها درباره تغییرات آیفون ۸ نسبت به نسل‌های قبلی، حذف کلید هوم و کاهش چشم‌گیر حاشیه‌های نمایش‌گر است که بنابراین، اپل باید به فکر محلی جدید برای تاچ‌ آی‌دی باشد. محتمل‌ترین گزینه برای حل این مشکل که اگر واقعی می‌شد، آیفون را دوباره به دوران فناوری‌های انقلابی‌اش باز می‌گرداند، استفاده از سنسور اسکنر اثر انگشت تعبیه شده در صفحه نمایش گوشی بود. اما به نظر می‌رسد اپل فعلا از استفاده از این فناوری منصرف شده است.

افشاگر معروف دنیای محصولات اپل، مینگ چی کو فاش کرد که در یادداشتی به سرمایه گذاران که به دست اپل اینسایدر رسیده است، کوپرتینویی‌ها اعلام کردند که برنامه خود برای قرار دادن تا‌چ آی‌دی در نمایش‌گر برای آیفون ۸ را لغو کرده‌اند. البته کو اعلام نکرد که آیا اپل به طور کل از توسعه این فناوری منصرف شده است یا خیر، اما ظاهرا قرار نیست شاهد حضور سنسور تاچ‌ آی‌دی تعبیه شده در زیر نمایش‌گر آیفون ۸ باشیم.

اما پس از شنیدن این خبر، پرسشی که ذهن ما را مشغول می‌کند این است که بالاخره اپل چه بلایی بر سر تاچ آی‌دی می‌آورد؟ برخی شایعات از حضور این سنسور در کلید هوم در کنار گوشی (مانند گوشی‌های سونی) خبر می‌دهند و برخی رندرها از وجود سنسور اثر انگشت در پشت گوشی و زیر لوگوی اپل حکایت دارند. حتی اعلام شد که ممکن است فناوری اسکن سه بعدی چهره جایگزین اسکن اثر انگشت شود، اما مطمئن نیستیم که اپل به همین زودی این فناوری را رها و نوع دیگری را جایگزین آن کند، به ویژه در این زمان که به تازگی تاچ آی‌دی را در مک‌بوک پرو هم به کار گرفته است.

در روزهای گذشته در خبرها اعلام شد که سامسونگ هم استفاده از این فناوری را به زمان معرفی گلکسی نوت ۹ موکول کرده است. در همین حین که شرکت‌های بزرگ در حال تصمیم گیری بر استفاده یا عدم استفاده از سنسور اسکن اثر انگشت در زیر صفحه نمایش بودند، یک کمپانی چینی با نام Vivo این ایده را در گوشی Xplay 7 خود عملی کرده است که تا پیش از معرفی گلکسی نوت ۹ سامسونگ راهی بازار خواهد شد.

منبع:جی اس ام

  نظرات

  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00