این 10 نکته را هم ازکنراد هیلتون بنیان‌گذار هتل‌های زنجیره‌ای بین‌المللی بیاموزیم

کنراد هیلتون بنیان‌گذار هتل‌های زنجیره‌ای بین‌المللی خانواده هیلتون است، کمپانی‌ای که اکنون مالک بیش از 500 هتل در سراسر جهان است. اما برای هیلتون کارها به آسانی پیش نرفت. راهش به قله‌ی موفقیت چندان هموار نبود.

او در آستانه‌ی قرن بیستم بدون پول کارش را شروع کرد، و زحماتش و هر چه اندوخته بود را از دست داد. پس از آن، او شرکتی مولتی میلیون دلاری پایه‌گذاری کرد.
10 قانون موفقیت از کتاب بیوگرافی‌اش با نام "مهمان من باشید" را با هم می‌خوانیم. کتاب وی در سال 1957 منتشر گردید و هنوز کاربرد دارد.
1. استعداد مخصوص به خود را پیدا کن
کنراد هیلتون عمیقاً باور داشت که هر شخصی در یک کار بخصوص مهارت دارد و باید آن را کشف کند. مهارت او مدیریت هتل‌ها به سمت سودآوری بود و او این‌کار را با عبور از لحظات سخت نشان داد.
2. بزرگ باش و بزرگ بیاندیش
کنراد هیلتون اعتقاد داشت که گسترش کار تا جای ممکن و بزرگ اندیشیدن در طی مراحل کار باعث می‌شود شما و کسب‌وکارتان تا جایی که امکان دارد به موفقیت برسید و جای پای خود را محکم‌تر کنید. و چه راهی بهتر از افزودن بر تعداد هتل‌ها تا جایی که امکان دارد؟
3. صادق باش
کنراد به صداقت در همه‌ی کارها اعتقاد داشت. دروغ‌گویی کمکی به ساختن امپراتوری‌تان نمی‌کند، چه برسد به امپراتوری هتل‌های لوکس! اگر کنراد در طی زندگی‌اش از دروغ بهره می‌برد، باید پولی که دوستش به او وام داده بود را در آن کسادی بازار می‌دزدید، بجایش او از آن برای خرید اولین ملک خود در سیسکوی تگزاس استفاده کرد.
4. با اشتیاق زندگی کن
کنراد هیلتون اعتقاد داشت که شما باید زندگی خود را با شادی، استفاده از وقت، و شور و اشتیاق داشتن در همه‌ی لحظات بگذرانید. و این دقیقاً کاری‌ست که او در تمام طول زندگی‌اش انجام داد، تبدیل شدن به یکی از بزرگترین مدیرانی که تاکنون پا به عرصه نهادند در حالی‌که توسط کارمندانش دوست داشته می‌شد و مورد احترام بود.
 "بیایید در طول حیات‌مان آنقدر پرتلاش زندگی کنیم که زمان مردن حتی قبرکن هم متاسف باشد."    مارک تواین
5. اسیر دارایی‌هایت نشو
با توجه به قانون پنجم موفقیت، کنراد هیلتون چندان به مادیات گرایش و اعتقاد ندارد. همه‌ی پول‌هایش باعث دور ساختن وی از شخصیت حقیقی‌اش نشد. چون وقتی با مادیات سرگرم شوید، چیزهای خوب زندگی که با پول نمی‌توان خرید را از دست خواهید داد.
6. نگران مشکلات خود نباش
نگرانی مثل یک صندلی گهواره‌ای هست، شما را به خود مشغول می‌کند، ولی راه به جایی نمی‌برید. و نگرانی یقیناً منجر به کاهش شانس شما در حل مشکلات می‌شود. پس انرژی خود را صرف نگرانی نکنید، از آن عاقلانه استفاده کنید و با ثبات به غلبه بر موانع بپردازید، همانطور که کنراد در رکود دهه 30 انجام داد.
7. چشم به بالاتر از خودت داشته باش
این قانون برمی‌گردد به سخنی که همه‌ی افراد موفق گفته‌اند، «به داشتن یک مشاور اهمیت بدهید، و فقط زمانی به پایین‌تر از خود نگاه کنید که می‌خواهید دست‌شان را بگیرید.» این کاری‌ست که کنراد با کارمندانش انجام می‌داد. حتی یک باربر در هتل می‌تواند یک سرمایه و یک شریک باشد، و واقعیت این است که زمانی که کنراد هیلتون به کسادی خورده بود از یکی از پیش‌خدمت‌های هتل 300$ قرض کرد.
8. به گذشته‌ی خود نچسب
به عنوان یک مرد عمل، کنراد هیلتون همیشه به پیشروی به جلو و به سمت آینده باور داشت. او با قوانینش در زمان حال زندگی می‌کرد ولی درسهایی که از گذشته می‌آموخت را بکار می‌گرفت. این کار باعث می‌شد او رو به پیشرفت باشد و امپراتوری هیلتون را بنا کند.
9. تمام مسئولیت‌های خود را در این جهان به عهده بگیر
کنراد هیلتون، مثل سایر افراد موفق، باور نداشت که یک نفر باید همه چیز را در یک بشقاب نقره‌ای به وی تقدیم کند. او به کار سخت برای هر یک دلاری که بدست می‌آورد اعتقاد داشت، جای تعجب است که هیچ‌کدام از فرزندان ارشد او قوانین وی را در پیش نگرفتند.
 "شما باید مسئولیت امور شخصی خود را بعهده بگیرید. شما نمی‌توانید محیط اطراف، فصل‌ها، یا باد را تغییر دهید، ولی می‌توانید خودتان را تغییر دهید."   جیم رون
10. پیوسته و با اعتماد به نفس دعا کن
مهم نیست که مذهبی هستید یا خیر، ولی کنراد اعتقاد داشت که ماموریتی دارد، دعا به سوی قدرتی بالاتر و بطور پیوسته. شما باید امیدوار به موفقیت باشید و انتظار نتایج خوب از تلاش‌هایتان داشته باشید. کنراد هیلتون چند بار در روز دعا می‌کرد و هر هفته به کلیسا می‌رفت.

منبع:http://kasbokarnews.ir

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00