این 10 نکته را هم ازکنراد هیلتون بنیان‌گذار هتل‌های زنجیره‌ای بین‌المللی بیاموزیم

کنراد هیلتون بنیان‌گذار هتل‌های زنجیره‌ای بین‌المللی خانواده هیلتون است، کمپانی‌ای که اکنون مالک بیش از 500 هتل در سراسر جهان است. اما برای هیلتون کارها به آسانی پیش نرفت. راهش به قله‌ی موفقیت چندان هموار نبود.

او در آستانه‌ی قرن بیستم بدون پول کارش را شروع کرد، و زحماتش و هر چه اندوخته بود را از دست داد. پس از آن، او شرکتی مولتی میلیون دلاری پایه‌گذاری کرد.
10 قانون موفقیت از کتاب بیوگرافی‌اش با نام "مهمان من باشید" را با هم می‌خوانیم. کتاب وی در سال 1957 منتشر گردید و هنوز کاربرد دارد.
1. استعداد مخصوص به خود را پیدا کن
کنراد هیلتون عمیقاً باور داشت که هر شخصی در یک کار بخصوص مهارت دارد و باید آن را کشف کند. مهارت او مدیریت هتل‌ها به سمت سودآوری بود و او این‌کار را با عبور از لحظات سخت نشان داد.
2. بزرگ باش و بزرگ بیاندیش
کنراد هیلتون اعتقاد داشت که گسترش کار تا جای ممکن و بزرگ اندیشیدن در طی مراحل کار باعث می‌شود شما و کسب‌وکارتان تا جایی که امکان دارد به موفقیت برسید و جای پای خود را محکم‌تر کنید. و چه راهی بهتر از افزودن بر تعداد هتل‌ها تا جایی که امکان دارد؟
3. صادق باش
کنراد به صداقت در همه‌ی کارها اعتقاد داشت. دروغ‌گویی کمکی به ساختن امپراتوری‌تان نمی‌کند، چه برسد به امپراتوری هتل‌های لوکس! اگر کنراد در طی زندگی‌اش از دروغ بهره می‌برد، باید پولی که دوستش به او وام داده بود را در آن کسادی بازار می‌دزدید، بجایش او از آن برای خرید اولین ملک خود در سیسکوی تگزاس استفاده کرد.
4. با اشتیاق زندگی کن
کنراد هیلتون اعتقاد داشت که شما باید زندگی خود را با شادی، استفاده از وقت، و شور و اشتیاق داشتن در همه‌ی لحظات بگذرانید. و این دقیقاً کاری‌ست که او در تمام طول زندگی‌اش انجام داد، تبدیل شدن به یکی از بزرگترین مدیرانی که تاکنون پا به عرصه نهادند در حالی‌که توسط کارمندانش دوست داشته می‌شد و مورد احترام بود.
 "بیایید در طول حیات‌مان آنقدر پرتلاش زندگی کنیم که زمان مردن حتی قبرکن هم متاسف باشد."    مارک تواین
5. اسیر دارایی‌هایت نشو
با توجه به قانون پنجم موفقیت، کنراد هیلتون چندان به مادیات گرایش و اعتقاد ندارد. همه‌ی پول‌هایش باعث دور ساختن وی از شخصیت حقیقی‌اش نشد. چون وقتی با مادیات سرگرم شوید، چیزهای خوب زندگی که با پول نمی‌توان خرید را از دست خواهید داد.
6. نگران مشکلات خود نباش
نگرانی مثل یک صندلی گهواره‌ای هست، شما را به خود مشغول می‌کند، ولی راه به جایی نمی‌برید. و نگرانی یقیناً منجر به کاهش شانس شما در حل مشکلات می‌شود. پس انرژی خود را صرف نگرانی نکنید، از آن عاقلانه استفاده کنید و با ثبات به غلبه بر موانع بپردازید، همانطور که کنراد در رکود دهه 30 انجام داد.
7. چشم به بالاتر از خودت داشته باش
این قانون برمی‌گردد به سخنی که همه‌ی افراد موفق گفته‌اند، «به داشتن یک مشاور اهمیت بدهید، و فقط زمانی به پایین‌تر از خود نگاه کنید که می‌خواهید دست‌شان را بگیرید.» این کاری‌ست که کنراد با کارمندانش انجام می‌داد. حتی یک باربر در هتل می‌تواند یک سرمایه و یک شریک باشد، و واقعیت این است که زمانی که کنراد هیلتون به کسادی خورده بود از یکی از پیش‌خدمت‌های هتل 300$ قرض کرد.
8. به گذشته‌ی خود نچسب
به عنوان یک مرد عمل، کنراد هیلتون همیشه به پیشروی به جلو و به سمت آینده باور داشت. او با قوانینش در زمان حال زندگی می‌کرد ولی درسهایی که از گذشته می‌آموخت را بکار می‌گرفت. این کار باعث می‌شد او رو به پیشرفت باشد و امپراتوری هیلتون را بنا کند.
9. تمام مسئولیت‌های خود را در این جهان به عهده بگیر
کنراد هیلتون، مثل سایر افراد موفق، باور نداشت که یک نفر باید همه چیز را در یک بشقاب نقره‌ای به وی تقدیم کند. او به کار سخت برای هر یک دلاری که بدست می‌آورد اعتقاد داشت، جای تعجب است که هیچ‌کدام از فرزندان ارشد او قوانین وی را در پیش نگرفتند.
 "شما باید مسئولیت امور شخصی خود را بعهده بگیرید. شما نمی‌توانید محیط اطراف، فصل‌ها، یا باد را تغییر دهید، ولی می‌توانید خودتان را تغییر دهید."   جیم رون
10. پیوسته و با اعتماد به نفس دعا کن
مهم نیست که مذهبی هستید یا خیر، ولی کنراد اعتقاد داشت که ماموریتی دارد، دعا به سوی قدرتی بالاتر و بطور پیوسته. شما باید امیدوار به موفقیت باشید و انتظار نتایج خوب از تلاش‌هایتان داشته باشید. کنراد هیلتون چند بار در روز دعا می‌کرد و هر هفته به کلیسا می‌رفت.

منبع:http://kasbokarnews.ir

  نظرات

  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00