ابتکار شیائومی در تولید دوربین گوشی‌های هوشمند

شرکت شیائومی برای اولین بار لنزی را تولید کرده که مانند لنز دوربین های حرفه ای باز و بسته و جمع می شود. این لنز دارای یک دیافراگم عریض هم هست.

 لنز حرفه‌ای شیائومی بر روی بدنه گوشی‌های تولیدی این شرکت نصب شده و در زمانی که از آن استفاده نمی‌شود جمع شده و در زمان استفاده باز می‌شود.

مهم‌ترین مزیت طراحی چنین لنزی امکان زوم اپتیکال عمقی و بی‌سابقه است، بدون آنکه نیازی به افزودن بر قطر گوشی‌های هوشمند باشد و محصول نهایی طراحی زمخت و نامناسبی پیدا کند.

این تحول در تولید دوربین گوشی‌های هوشمند زمینه را برای افزایش دقت آنها فراهم می‌کند و به خصوص دقت ویدئوها و عکس هایی که مربوط به سوژه‌هایی با شتاب و تحرک زیاد هستند را افزایش می‌دهد.

این نوع دوربین حرفه‌ای جایگزینی برای دوربین گوشی‌های جدیدتر است. در گوشی‌های جدید معمولا از چند لنز برای افزایش دقت تصاویر استفاده می‌شود که ظاهر گوشی را تا حدی زشت می‌کنند. لنز جدید ابداعی شیائومی می‌تواند جایگزینی برای این نوع دوربین‌ها باشد. هنوز مشخص نیست شیائومی چه زمانی قصد دارد از این دوربین جدید در تولیدات خود استفاده کند.

منبع:مشرق به نقل از نیواطلس

  نظرات

  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  بازاریابی و بازارسازی
  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  کنفرانس CES 2020 حدود 170 هزار شرکت کننده داشت که بسیاری از آنها از خارج از آمریکا بودند. البته انتظار میزبانی از این تعداد مهمان در سال 2022 وجود ندارد اما همچنان می‌توان به صدور مجوز برای شرکت خارجی‌ها در این مراسم امیدوار بود.
    2021-05-07 11:20:00
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  فرهنگ و هنر
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  درباره اظهارنظر برخی متخصصان هوش مصنوعی درخصوص پیشی گرفتن زبان انگلیسی از فارسی در خلق اثر ادبی توسط ربات‌ها،این مسئله به خاطر ماهیت و شکل زبان فارسی نیست بلکه برای آن است که انگلیسی‌زبان‌ها از فارسی‌زبان‌ها در تکنولوژی جلوترند.
    2021-05-02 15:23:00
  تار عنکبوت رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  تار عنکبوت رونمایی شد
  نمایشگاه جهانی رادار در نانجینگ چین با حضور ۵۰ مهمان بین‌المللی از ۳۰ کشور برگزار شده و ۴۰۰ شرکت فعال در زمینه تولید رادار و تجهیزات الکترونیک در آن مشارکت دارند.
    2021-04-27 12:04:09
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  شرکت ها و برندها
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  گوگل برای این مهاجرت قدم هایی را تعریف کرده است اما باید در نظر داشت که دستگاه‌های وای.فای می‌بایست در این فرایند مجددا نام گذاری شده و دسترسی‌های ادمین نیز باید ریست شود.
    2021-04-26 10:53:31