موفق‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا

در اوایل ماه اکتبر، فیلم Blade Runner 2049 با تحسین گسترده ای از منتقدان منتشر شد. این فیلم دنباله‌ای بر فیلم بلید رانر (۱۹۸۲) به شمار می‌رود و هریسون فورد یکبار دیگر به ایفای نقش ریک دکارد می‌پردازد. این فیلم دیدگاه متفاوت و متمایزی از آینده را به ما ارائه می‌دهد که این موضوع یکی از تکنیک‌هایی است که سازندگان آن تصور می‌کردند می‌تواند مفید باشد و دیدگاه افراد را نسبت به آینده تغییر دهد.

خوشبختانه آینده‌ای که در Blade Runner نمایان شده است از واقعیت کمی دور است و  اتفاقات درون آن تمام و کمال درست نیستند. پس در نظر داشته باشید که Blade Runner 2049  یک فیلم تخیلی است. اما هدف سازندگان این فیلم روشن‌سازی آینده و بالابردن توقع افراد نسبت به تکنولوژی است.
از دید ما همه‌ افراد و کاربران وب، بایستی اطلاعاتی کافی در مورد پیشرفت‌های اینترنت و البته خطرات مربوط به آن‌ها داشته باشند. تنها با آگاهی است که کاربران می‌توانند آماده‌ هر گونه تغییری باشند و خود را با شرایط مختلف سازگار سازند.
پیشرفت‌های مختلف در زمینه‌ سایبری در طی چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و این جهش به گونه ای بوده است که کاربران آن‌ها را لمس کرده‌اند و با آن‌ها خو گرفته اند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با چند نمونه از موفق‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا که در حال حاضر قابل استفاده هستند، آشنا سازیم.
یادگیری ماشین
یکی از تکنیک‌های بی نظیر در تکنولوژی های امروز، ماشین یادگیری است. در هسته‌ی اصلی آن، یادگیری ماشین محصولی از تکنولوژی هوش مصنوعی است که کامپیوترها را قادر می سازد تا بر اساس داده‌ها و بازخورد‌ها یاد بگیرند و سازگار شوند.
یادگیری ماشین یکی از عناصر اساسی تشخیص در آنتی ویروس های لابراتوار کسپرسکی است. ما این رویکرد را HuMachine نامیده‌ایم: با ترکیب داده‌های بزرگ، یادگیری ماشین و تخصص تحلیلگران تحقیقاتی ما، در لابراتوار کسپرسکی پروتکل‌های تشخیص تهدیدات و سیستم‌های نظارتی را برای عملکرد بهتر آنتی ویروس و محصولات امنیتی ایجاد کرده‌اند.
یادگیری ماشین تکنولوژی خاصی است زیرا کامپیوترها را قادر می‌سازد برای مشکلات آینده برنامه‌ریزی کند و با ارائه‌ی راه‌حل‌های جامع و دقیق برای بهبود آن‌ها تلاش کند. حمله‎ بزرگ DDoS سال گذشته را در نظر بگیرید که طی چند ساعت تمام دستگاه های متصل به اینترنت را دچار اختلال کرد و آن‌ها را از کار انداخت.ماشین یادگیری در  Dyn توانست به خوبی شدت حمله را کاهش دهد، به دلیل اینکه الگوریتم‌های Dyn بهبود یافته بودند، حمله‌ Mirai نتوانست ادامه پیدا کند و متوقف شد.
طبق یافته‌ها، بیشتر دستگاه های اینترنت اشیاء هستند که مورد حمله قرار می گیرند و راه حل برای محافظت در برابر این حملات، تنها حفاظت از شبکه و بالا بردن قدرت تشخیص و شناسایی آن است. HuMachine و ابزار تشخیص در لابراتوار کسپرسکی مشابه همین کار را انجام میدهد.
این تکنولوژی با اسکن فایل‌ها، نرم‌افزارهای مخرب، بدافزارها، ویروس‌ها و سایر تهدیدات را با یکدیگر مقایسه و بدین ترتیب بخش‌هایی که از کدهای مخرب استفاده می‌کنند را شناسایی و آن‌ها را مسدود می‌سازد.
اینترنت اشیاء
اینترنت اشیاء یا همان (IoT) یکی از موفق ترین تکنولوژی‌های عصر حاضر است . هرچند که IoT تا به حال نتوانسته بین تمام کاربران مورد استفاده قرار بگیرد اما این تکنولوژی به زودی نقش کلیدی در زندگی کاربران پیدا می کند و کاربران را به خود وابسته می کند. در حال حاضر بسیار از دستگاه هایی که روزانه از آن ها استفاده می کنیم به اینترنت متصل هستند و این دستگاه ها زندگی شخصی ما را تحت تاثیر خود قرار داده اند.
اگر بخواهیم IoT را ساده تر توصیف کنیم اینگونه آن را بیان می کنیم: وسیله ای است که به ما کمک می کند تا بتوانیم کارآمدتر، ایمن تر و مطمئن تر زندگی کنیم.
شایان ذکر است که با توجه به کارآمد بودن این دستگاه ها، آن‌ها قدرت کمتری دارند و این نقص آن‌ها محسوب می‌شود. اینترنت اشیاء به کرات با مسائل مربوط به حریم شخصی همراه است و هکرها این موضوع را نادیده نمی‌گیرند و اغلب از آن برای اهداف خبیثانه‌ی خود استفاده می‌کنند. (همانند حمله Dyn که شاید شناخته شده‌ترین حمله ی مربوطه باشد اما مسلم است که تنها نمونه نبوده و نخواهد بود). تحقیقات اخیر ما نشان می‌دهد که حملات DDoS بیشترین تاثیر را بر روی کسب و کارها دارند.
تامین امنیت، نگهداری و بهبود عملکرد اینترنت اشیاء یک چالش بسیار بزرگ است که تنها زمان آن را حل خواهد کرد.
اتومبیل های بدون راننده
ماشین‌های بدون راننده در رابطه با تکنولوژی اینترنت اشیاء، پیشرفتی چشمگیر و قابل تحسین داشته‌اند که در آن گسترش اینترنت و مورد استفاده قرار گرفتن ماشین یادگیری به چشم می‌خورد. تکامل ماشین های بدون راننده یکی از چالش برانگیزترین تکنولوژی ها است که با راه حلی جدید و کارآمد توانسته است در وقت و هزینه‌ی انسان‌ها صرفه جویی کند و آن‌ها را به تکنولوژی فوق العاده ای مجهز نماید.
ماشین‌های بدون راننده، فناوری مربوط به آینده نیستند و هم‌اکنون نیز وجود دارند. ماشین بدون راننده یا اصطلاحا یک ماشین  self-driving این‌گونه تعریف می‌شود: هر اتومبیلی که دارای قدرت کنترل سرعت، ترمز گیری و هدایت خود بدون تعامل راننده و یا با تعامل راننده باشد را خودروی self-driving می‌گویند.
اما به نظر شما این تکنولوژی چگونه می تواند امنیت داشته باشد و به آن ها اعتماد کرد؟ امنیت در این تکنولوژی حرف اول را می‌زند زیرا که در این ماشین ها دیگر صحبت از امنیت داده مطرح نیست و ماشین است که در اولویت است و موضوع کمی متفاوت است.
چطور می‌توان احتمال تصادف را با این تکنولوژی به حداقل رساند؟ آیا سرنشینان داخل این ماشین ها می توانند امنیت داشته باشند؟ شاید با گذشت زمان امنیت این ماشین ها نیز ثابت شوند.
پیش‌بینی‌های شگفت انگیز دیگر
همانطور که در جریان هستید لابراتوار کسپرسکی 20 سالگی فعالیت خود را جشن گرفته است.  به عنوان بخشی از یادبود ما، یک پروژه ی جدید به نام Earth 2050، که پروژه‌ای چندرسانه‌ای است را ایجاد کردیم که در آن آینده نگرها و محققان باتجربه‌ی کسپرسکی، آینده را تا سال 2050 پیش بینی کرده‌اند.
این وب سایت عظیم در حال حاضر توانسته است ده‌ها پیش بینی در مورد چگونگی پیشرفت تکنولوژی و تغییر زندگی ما در سی سال آینده را به خود اختصاص دهد و کاربران را از آینده ی تکنولوژی ها مطلع سازد. 

منبع:ایتنا از کسپرسکی آنلاین

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08