مخاطرات اتصال به اینترنت شبکه ۴G

وهشگران فعال در دانشگاه نیویورک در ابوظبی و همچنین دانشگاه بوخوم پس از انجام تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدند که اتصال به اینترنت شبکه ۴G یا LTE می‌تواند خطر آسیب‌پذیری گوشی‌های هوشمند متصل به این نوع اینترنت را به میزان قابل‌ملاحظه‌ای افزایش دهد، به‌گونه‌ای که مجرمان سایبری قادر خواهند بود کنترل گوشی هوشمند قربانی مورد نظر را تحت‌اختیار و فرمان خود بگیرند، تاریخچه جست‌وجوهای اینترنتی وی در صفحات وب را به‌دست بیاورند، به هویت کاربران اینترنتی دستگاه موردنظر دسترسی پیدا کنند، صفحات مجازی و سایت‌های مورد مشاهده آنها را تحت‌تعقیب و پیگیری قرار دهند و درصورت نیاز، اطلاعات آنها و دستگاه متصل به اینترنت‌شان را به تیم‌های جاسوسی، هکرها و مجرمان سایبری تحویل می‌دهند تا از آنها به منظور نیل به اهداف شوم خود سوءاستفاده کنند.

این پژوهشگران در ادامه گزارش خود عنوان کرده‌اند که مجرمان سایبری با سوءاستفاده از قابلیت‌ها و خدمات شبکه اینترنت ۴G می‌توانند به ارتباطات قربانیان دسترسی یافته، تماس و پیامک‌های رد و بدل شده آنها را جاسوسی کرده و موقعیت جغرافیایی‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند. با استفاده از خدمات شبکه اینترنت ۴G امکان استفاده از برنامه‌های کاربردی و محصولات مبتنی بر اینترنت با سهولت و کیفیت بهتری فراهم خواهد شد؛ به‌طوری که با بهره‌مندی از پهنای باند چندین‌برابر اینترنت نسل‌های دیگر، چند کاربر می‌توانند به‌طور همزمان از حساب اینترنت یک خط استفاده کنند. درواقع ۴G چهارمین نسل شبکه‌ تلفن همراه است که در نقاط تحت‌پوشش امکان تبادل داده با سرعت‌های بالا را می‌دهد.

این نسل که در سال‌های اخیر در دنیا جایگزین نسل سوم شده، مهیا‌کننده‌ سرعت و پهنای باند بسیار بالا برای دسترسی به اینترنت و انتقال دیتاست که علاوه بر گوشی تلفن همراه می‌توان با استفاده از مودم‌های نسل ۴ سرعت آن را در لپ‌تاپ‌های دارای مودم وایرلس USB، گوشی‌های هوشمند و ... نیز مورد استفاده قرار داد. این خدمات که در بازار با نام LTE یا Long Term Evolution شناخته می‌شود، از فناوری‌های استاندارد GSM است و برای دسترسی به اینترنت پرسرعت قابل حمل استفاده می‌شود.

منبع:ایسنا 

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00
  گام بلند دولت، به سوی فناوری
  جامعه
  گام بلند دولت، به سوی فناوری
  آیین‌نامه اجرایی ایجاد نظام استانداردسازی تبادل اطلاعات بین دستگاهی در آخرین جلسه‌ شورای‌ عالی فضای مجازی بررسی و تصویب شد
    2018-12-22 09:27:25
  نگران پاک شدن ایمیل‌ها نباشید
  دانش روز
  نگران پاک شدن ایمیل‌ها نباشید
  ما روزانه ایمیل‌های مختلفی دریافت می‌کنیم که ممکن است به اشتباه یک ایمیل مهم را بدون توجه پاک کنیم و پس از گذشت مدت زمانی متوجه شویم چه ایمیل مهمی را پاک کرده‌ایم.
    2018-12-21 10:25:00