مخاطرات اتصال به اینترنت شبکه ۴G

وهشگران فعال در دانشگاه نیویورک در ابوظبی و همچنین دانشگاه بوخوم پس از انجام تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدند که اتصال به اینترنت شبکه ۴G یا LTE می‌تواند خطر آسیب‌پذیری گوشی‌های هوشمند متصل به این نوع اینترنت را به میزان قابل‌ملاحظه‌ای افزایش دهد، به‌گونه‌ای که مجرمان سایبری قادر خواهند بود کنترل گوشی هوشمند قربانی مورد نظر را تحت‌اختیار و فرمان خود بگیرند، تاریخچه جست‌وجوهای اینترنتی وی در صفحات وب را به‌دست بیاورند، به هویت کاربران اینترنتی دستگاه موردنظر دسترسی پیدا کنند، صفحات مجازی و سایت‌های مورد مشاهده آنها را تحت‌تعقیب و پیگیری قرار دهند و درصورت نیاز، اطلاعات آنها و دستگاه متصل به اینترنت‌شان را به تیم‌های جاسوسی، هکرها و مجرمان سایبری تحویل می‌دهند تا از آنها به منظور نیل به اهداف شوم خود سوءاستفاده کنند.

این پژوهشگران در ادامه گزارش خود عنوان کرده‌اند که مجرمان سایبری با سوءاستفاده از قابلیت‌ها و خدمات شبکه اینترنت ۴G می‌توانند به ارتباطات قربانیان دسترسی یافته، تماس و پیامک‌های رد و بدل شده آنها را جاسوسی کرده و موقعیت جغرافیایی‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند. با استفاده از خدمات شبکه اینترنت ۴G امکان استفاده از برنامه‌های کاربردی و محصولات مبتنی بر اینترنت با سهولت و کیفیت بهتری فراهم خواهد شد؛ به‌طوری که با بهره‌مندی از پهنای باند چندین‌برابر اینترنت نسل‌های دیگر، چند کاربر می‌توانند به‌طور همزمان از حساب اینترنت یک خط استفاده کنند. درواقع ۴G چهارمین نسل شبکه‌ تلفن همراه است که در نقاط تحت‌پوشش امکان تبادل داده با سرعت‌های بالا را می‌دهد.

این نسل که در سال‌های اخیر در دنیا جایگزین نسل سوم شده، مهیا‌کننده‌ سرعت و پهنای باند بسیار بالا برای دسترسی به اینترنت و انتقال دیتاست که علاوه بر گوشی تلفن همراه می‌توان با استفاده از مودم‌های نسل ۴ سرعت آن را در لپ‌تاپ‌های دارای مودم وایرلس USB، گوشی‌های هوشمند و ... نیز مورد استفاده قرار داد. این خدمات که در بازار با نام LTE یا Long Term Evolution شناخته می‌شود، از فناوری‌های استاندارد GSM است و برای دسترسی به اینترنت پرسرعت قابل حمل استفاده می‌شود.

منبع:ایسنا 

  نظرات

  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00
  اینترنت دو تکه شده است
  فضای مجازی
  اینترنت دو تکه شده است
  در چین استفاده از گوگل به یک درصد نیز نمی‌رسد و این در حالی است که در اروپا ۹۵ درصد و در آمریکا ۸۷ درصد از کاربران از گوگل استفاده می‌کنند.
    2019-03-11 09:24:04
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  دانش روز
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  این روش، یکی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است که با فریب دادن کاربران موردنظر ،اطلاعات محرمانه و خصوصی آنهاتوسط خودشان در اختیارعامل نفوذی قرار می گیرد.
    2019-03-09 16:06:00
  چالش مرموز
  خانواده
  چالش مرموز
  بهتر است پیش از هرگونه پیش داوری، خطرات موجود در فضای مجازی را بدرستی ارزیابی کرده و درباره خطراتی که هنوز تأیید نشده است اظهارنظر نکنیم.
    2019-03-05 10:15:00
  والدین به هوش باشند
  خانواده
  والدین به هوش باشند
  هرازگاهی شنیده می‌شود که چالش‌هایی محیط شبکه‌های اجتماعی را پر کرده و افرادی که در این شبکه‌ها قرار دارند را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما زمانی که این چالش‌ها افراد کم سن و سال را هدف بگیرد باید کمی نگران باشیم.
    2019-03-03 07:20:00