انویدیا DGX A100 رونمایی شد

کمپانی انویدیا نسل سوم پیشرفته‌ترین سیستم هوش مصنوعی جهان را به همراه تراشه جدید خود به نام انویدیا DGX A100 رونمایی کرد.

  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
این سیستم هم‌اکنون در دسترس است و اولین سفارش‌های آن در حال حاضر به آزمایشگاه ملی آرگون متعلق به وزارت انرژی ایالات‌متحده (DOE) عرضه شده است و قرار است تا در این مرکز از قدرت هوش مصنوعی و محاسباتی آن برای درک بهتر و مبارزه علیه کووید-19  استفاده شود.
جنسن هوانگ به‌عنوان بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی انویدیا در رابطه با نحوه استفاده از DGX A100 برای توسعه هوش مصنوعی توضیح داد و گفت:« انویدیا DGX A100 ابزار نهایی برای پیشبرد هوش مصنوعی است. 
انویدیا  DGX اولین سیستم هوش مصنوعی است که برای یادگیری ماشینی end-to-end  از تجزیه‌وتحلیل داده‌ها گرفته تا آموزش واستنتاج ساخته شده است. و باوجود جهش عملکردی عظیم DGX جدید، مهندسان یادگیری ماشینی می‌توانند از اندازه تصاعدی در حال رشد مدل‌ها و داده‌های هوش مصنوعی پیشی بگیرند.
در سیستم‌های انویدیا DGX A100 هشت پردازنده گرافیکی A100 Tensor Core به‌منظور ارائه 320 گیگابایت حافظه که می‌تواند برای آموزش دهی بزرگ‌ترین مجموعه داده‌های هوش مصنوعی به کار رود، استفاده شده است. همچنین در این سیستم از جدیدترین اتصالات پرسرعت انویدیا Mellanox HDR نیز به کارگرفته شده است.
 منبع:ایتنا بهنقلازcnet

  نظرات

  معمای هستی
  دانش روز
  معمای هستی
  هر شب که به آسمان می نگریم و ستارگان بی‌شمار را در آن می‌بینیم ،بزرگی هستی را حس می‌کنیم و از خودمان می‌پرسیم در این عظمت آیا جایی برای دیگری هم هست؟
    2021-01-27 10:18:00
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51