پلتفرمی برای خردسالان

 

در بسیاری از بخش‌های جهان، افراد ناچار به ماندن در خانه یا، حداقل، کاهش تعاملات اجتماعی چهره به چهره شده اند. با اینکه نوجوانها و بزرگسالان برای جبران این نقیصه به شبکه‌های اجتماعی هجوم آورده‌اند، ولی خردسالان، حداقل از جنبه قانونی، از شرکت در چنین مجامع آنلاینی منع شده‌اند با این حال، این گروه سنی از سوی بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های آنلاین به عنوان یک بازار بزرگ و به طور بالقوه سودده لحاظ می‌شوند و جای شگفتی نیست که بشنویم شرکت فیس‌بوکی اینستاگرام به دنبال آن است که نسخه‌ای از شبکه خود را اختصاصا برای کاربران بسیار کم و سن سال تهیه کند.
 در روزهای اخیر اینستاگرام جزئیات آنچه برای حفاظت از کم‌سن‌وسالترین کاربرانش در برابر کاربران مسنتر مضر در حال انجام آن است اعلام کرد ولی خط مشی‌های آن درباره اینکه چه کسی از جنبه قانونی می‌تواند از این شبکه استفاده کند بدون تغییر می‌ماند. استفاده افراد کمتر از 13 ساله از اینستاگرام ممنوع است ولی دور نگه داشتن آنها برای این پلتفرم دشوار است، و ابزارهای مناسبی هم برای ارائه محتوای مناسب سنی نداشته اند.
آنچه اینستاگرام به دنبال آن است این است که به جای منع کردن کامل این افراد، ورژن مخصوصی برای کودکان ایجاد کند، مانند آنچه در YouTube Kids و Messenger for Kids دیده‌ایم، تا بدین ترتیب والدین کنترل بیشتری بر ایمنی و حریم خصوصی فرزندانشان، جدای از کنترل‌های نسبتا ضعیفی که برای نسخه بزرگسالان وجود دارد، داشته باشند.
البته این ایده نیز مخالفانی دارد. برخی معتقدند که چنین اقدامی را می‌توان ترغیب مضاعف به استفاده از شبکه‌های اجتماعی دید، به ویژه در یک مرحله فوق‌العاده حساس رشد و شکل‌گیری شخصیت کودکان. همچنین این ریسک وجود دارد که کودکان با اعتیاد به چنین سرویس‌ها و پلتفرم‌هایی پرورش پیدا کنند که البته یک پیروزی برای مالکان این پلتفرم‌هاست، و نه کاربران.و همچنین موارد متعددی در گذشته مشاهده شده که باگ‌ها و قابلیت‌های ویژه منتج به نقض حریم خصوصی کودکان و چه بسا قوانین مختلف شده است.
با همه اینها، اینستاگرام هنوز تاریخ مشخصی برای عرضه چنین پلتفرمی برای خردسالان اعلام نکرده است.

منبع:ایتنا به نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08