LG به کمک سامسونگ می آید

در ابتدا چنین تصور می‌شد که علت آتش گرفتن واحدهای اولیه‌ی گلکسی نوت ۷، باتری‌های معیوبی بود که توسط واحد Samsung SDI کمپانی سامسونگ تولید شده‌ بودند، اما بعدها مشخص شد این‌گونه نبوده است؛ چرا که گوشی‌های نوت ۷ مجهز به باتری‌های تولید‌شده توسط تأمین‌کننده‌ای دیگر نیز، همانند نمونه‌های اولیه، دچار آتش‌‌سوزی شدند.

گزارش‌های جدید حاکی از آن هستند که سامسونگ، روند سفارش باتری‌ گوشی‌های هوشمند خود به تأمین‌کننده‌ی پیشین را متوقف کرده است و احتمالا تولید باتری را به کمپانی رقیب خود خواهد سپرد.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده توسط منابع کره‌ای؛ کمپانی سامسونگ در اندیشه‌ی برون‌سپاری پروژه‌ی تولید باتری برای گوشی‌های هوشمند خود به شرکت LG Chem‌ است؛ احتمالا این روند از سال آینده و با تولید باتری برای گلکسی نوت ۸ آغاز خواهد شد. گفته می‌شود سامسونگ پس از مشکلات به‌ وجود‌آمده برای گلکسی نوت ۷، مذاکرات خود را برای یافتن تأمین‌کننده‌ی باتری جدید آغاز کرده است. شایعاتی مبنی بر مذاکره‌ی این کمپانی با شرکت چینی ATL‌ نیز مطرح شده است؛ شرکتی که تأمین‌کننده‌ی دوم باتری‌های گلکسی نوت ۷ بود. همچنین گفته می‌شود سامسونگ در حال مذاکره با LG Chem، واحد سازنده‌ی باتری کمپانی کره‌ای ال‌جی است. 

یکی از منابع فعال در این حوزه می‌گوید:

مذاکره هنوز پایان نیافته است؛ اما احتمال آنکه این دو کمپانی قراردادی را به امضا برسانند، بسیار زیاد است.

با توجه به آنکه طراحی، تست و تولید باتری، فرایند زمان‌بری است؛ گزارش اخیر حکایت از آن دارد که LG Chem تأمین باتری برای گوشی‌‌های هوشمند سامسونگ را با گلکسی نوت ۸ آغاز خواهد کرد؛ فبلتی که سال‌ آینده عرضه خواهد شد. سامسونگ به‌ندرت تولید قطعات مورد نیاز محصولات خود را به ال‌جی سپرده‌ است؛ اما گفته می‌شود این کمپانی پس از فاجعه‌ی گلکسی نوت ۷، درصدد افزایش تعداد تأمین‌کننده‌های خود است. برخی بر این باورند که سامسونگ تولید پنل‌های LCD مورد نیاز برای تلویزیون‌های خود را نیز به LG Display سپرده است؛ چرا که شارپ پیش از این اعلام کرده بود دیگر پنل‌های LCD مورد نیاز سامسونگ را تأمین نخواهد کرد.

منبع SAMMOBILE

  نظرات

  اینستاگرام سلامت روانی را به خطر می‌اندازد
  کلینیک سلامت
  اینستاگرام سلامت روانی را به خطر می‌اندازد
  نتایج یک نظرسنجی در انگلیس نشان می‌دهد که کاربران جوانی که روزانه بیش از دو ساعت در شبکه‌های اجتماعی وقت می‌گذرانند، در معرض خطر مشکلات روانی قرار دارند و اینستاگرام در مقایسه با دیگر شبکه‌های اجتماعی بدترین تاثیر را بر سلامت روانی جوانان دارد.
    2017-05-23 12:09:08
  محبوبيت ویندوز 7 دردسر ساز شد
  شرکت ها و برندها
  محبوبيت ویندوز 7 دردسر ساز شد
  مایکروسافت قبلا برای مقابله با آسیب پذیری هایی که منجر به نفوذ باج افزار واناکرای شده، وصله هایی عرضه کرده بود، اما تعلل کاربران باعث موفقیت باج افزار واناكراي گردید.
    2017-05-22 11:36:35
  آينده فناوري دردولت دوازدهم
  جامعه
  آينده فناوري دردولت دوازدهم
  برنامه جامع دولت دوازدهم در حوزه علم، فناوری و نوآوری با هدف «جامعه نوآور» تقویت و حمایت توانمندی‌های داخلی و همکاری‌های بین‌المللی با پیشروها انتشار یافت.
    2017-05-21 13:21:14
  برخی از خانواده‌ها نمی‌خواهند آب در دل فرزندشان تکان بخورد
  تجربه های موفق
  برخی از خانواده‌ها نمی‌خواهند آب در دل فرزندشان تکان بخورد
  متأسفانه امروز خانواده‌هایی را می‌بینم که وقت و هزینه‌های گزافی را صرف کلاس‌هایی با نام‌های تجاری می‌کنند تا اعتماد به نفس و خلاقیت را در فرزندانشان به وجود بیاورند غافل از اینکه افراد موفق هیچ وقت در این کلاس‌ها شرکت نداشته‌اند و...
    2017-05-20 13:19:37
  جايگزيني مناسب براي نفت در خاورميانه
  رایانش ابری
  جايگزيني مناسب براي نفت در خاورميانه
  خاورمیانه بر خلاف آنچه که در افکار عمومی نقش بسته است، دیگر صرفاً به دنبال نفت و منابع زیرزمینی نیست و با سقوط قیمت نفت و افزایش نیاز به منابع جایگزین انرژی، کشورهای تولید کننده نفت مثل عربستان سعودی، خواهان توسعه سایر صنایع هستند.
    2017-05-20 11:53:30
  چرا از موفقیت می ترسید؟
  خانواده
  چرا از موفقیت می ترسید؟
  تمامی والدین خواهان موفقیت فرزندانشان هستند، اما آن‌چه را که خود از موفقیت آموختند و اینک برای فرزندانشان ترسیم می‌کنند بسیار ترسناک است.
    2017-05-19 10:28:42
  نه تنها مشاغل سنتی بلکه نسل اول مشاغل و مهارت‌های دیجیتالی نیز رو به زوال و نابودی هستند
  جامعه
  نه تنها مشاغل سنتی بلکه نسل اول مشاغل و مهارت‌های دیجیتالی نیز رو به زوال و نابودی هستند
  آنچه‌ مسلم است، نسل جدیدی از مشاغل و مهارت‌ها در حال تولد و پدید آمدن هستند و اگر امروز به فکر فردا و سازگاری و فراگیری آن‌ها نباشیم، شغل‌ خود را از دست خواهیم داد و مهارتمان بی‌خریدار خواهد ماند.
    2017-05-19 08:22:52