الگوی شیوع کرونا تهیه می شود

شرکت گوگل با همکاری مجموعه بهداشت و سلامت جهانی هاروارد قصد دارند مدل‌های پیش‌بینی بیماری کووید-19 را در اختیار عموم مردم قرار دهند. این مدل‌های پیش‌بینی در واقع، مجموعه‌ای از مدل‌ها است که نقشه کلی موارد ابتلا به کرونا، مرگ و میر، استفاده از بخش مراقبت‌های ویژه یا آی.سی.یو، قابلیت دسترسی به دستگاه تنفس مصنوعی و معیارهای دیگر در آن ترسیم شده است.

این مدل‌ها بر اساس اطلاعات عمومی موجود در مراکز معتبر مانند دانشگاه جانز هاپکینز، شرکت آمریکایی دسکارتس لبز، اداره سرشماری ایالات متحده آمریکا ترسیم شده است. گوگل اعلام کرده است که این داده‌ها به صورت مرتب توسط همکاران هاروارد به‌روزرسانی می‌شود.
مدل‌های پیش‌بینی عمومی کووید-19 به عنوان یک منبع پاسخ‌دهنده در مورد کرونا برای مراقبتگرهای بهداشتی، بخش بهداشت و درمان، بخش عمومی و سایر سازمان‌های مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل‌ها علاوه بر پاسخ‌گویی به سازمان‌های مذکور کمک می‌کند که برای آسیب‌های احتمالی آماده شوند.
در صورت انتشار مدل‌های پیش‌بینی بخش‌های تخصصی می‌توانند خیلی سریع‌تر به ابتلا در مناطق مختلف واکنش نشان دهند. با این روند کنترل بیماری همه‌گیر کرونا خیلی سریع‌تر و آسان‌تر می‌شود. اگر در یک کشور الگوی شیوع کرونا مشخص باشد، همه تجهیزات و منابع برای جلوگیری از شیوع بیماری بسیج می‌شود و قطعاً آسیب‌های کرونا در مناطق مختلف کمتر می‌شود. 
گوگل اعلام کرد که متخصصان از یک روش یادگیری ماشینی سری زمانی جدید استفاده کرده‌اند. این روش هوش مصنوعی را با یک بنیاد اپیدمولوژیک هوشمند ترکیب می‌کند و با اطلاعات عمومی معتبر تغذیه می‌شود ،معماری آن به شکلی است که محققان بتوانند روابط بین مدل‎ها را تشخیص دهند و دلیل به وجود آمدن یک سری از پیش‌بینی‌های خاص را تفسیر کنند.

منبع:ایتنا به نقل از ونچربیت

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12