الگوی شیوع کرونا تهیه می شود

شرکت گوگل با همکاری مجموعه بهداشت و سلامت جهانی هاروارد قصد دارند مدل‌های پیش‌بینی بیماری کووید-19 را در اختیار عموم مردم قرار دهند. این مدل‌های پیش‌بینی در واقع، مجموعه‌ای از مدل‌ها است که نقشه کلی موارد ابتلا به کرونا، مرگ و میر، استفاده از بخش مراقبت‌های ویژه یا آی.سی.یو، قابلیت دسترسی به دستگاه تنفس مصنوعی و معیارهای دیگر در آن ترسیم شده است.

این مدل‌ها بر اساس اطلاعات عمومی موجود در مراکز معتبر مانند دانشگاه جانز هاپکینز، شرکت آمریکایی دسکارتس لبز، اداره سرشماری ایالات متحده آمریکا ترسیم شده است. گوگل اعلام کرده است که این داده‌ها به صورت مرتب توسط همکاران هاروارد به‌روزرسانی می‌شود.
مدل‌های پیش‌بینی عمومی کووید-19 به عنوان یک منبع پاسخ‌دهنده در مورد کرونا برای مراقبتگرهای بهداشتی، بخش بهداشت و درمان، بخش عمومی و سایر سازمان‌های مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل‌ها علاوه بر پاسخ‌گویی به سازمان‌های مذکور کمک می‌کند که برای آسیب‌های احتمالی آماده شوند.
در صورت انتشار مدل‌های پیش‌بینی بخش‌های تخصصی می‌توانند خیلی سریع‌تر به ابتلا در مناطق مختلف واکنش نشان دهند. با این روند کنترل بیماری همه‌گیر کرونا خیلی سریع‌تر و آسان‌تر می‌شود. اگر در یک کشور الگوی شیوع کرونا مشخص باشد، همه تجهیزات و منابع برای جلوگیری از شیوع بیماری بسیج می‌شود و قطعاً آسیب‌های کرونا در مناطق مختلف کمتر می‌شود. 
گوگل اعلام کرد که متخصصان از یک روش یادگیری ماشینی سری زمانی جدید استفاده کرده‌اند. این روش هوش مصنوعی را با یک بنیاد اپیدمولوژیک هوشمند ترکیب می‌کند و با اطلاعات عمومی معتبر تغذیه می‌شود ،معماری آن به شکلی است که محققان بتوانند روابط بین مدل‎ها را تشخیص دهند و دلیل به وجود آمدن یک سری از پیش‌بینی‌های خاص را تفسیر کنند.

منبع:ایتنا به نقل از ونچربیت

  نظرات

  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  بازاریابی و بازارسازی
  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  وانگ چنگ‌لو؛ رئیس دپارتمان نرم‌افزاری هواوی:امروزه ما برای پیشی گرفتن در زمینه ساخت اکوسیستم مبتنی بر تلفن‌همراه و حوزه صنعت ارتباطات به فرصتی فوق‌العاده دست یافته‌ایم وچشم‌اندازهای بسیار بزرگی پیش روی ما قرار دارند.”
    2020-09-14 12:15:05
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  تازه های فناوری
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  این پوست مصنوعی با استفاده از یک لایه الکترونیکی نازک تولید شده است. این لایه مجهز به سنسورهای سنجش فشار، پوشش‌های واکنش‌دهنده به دما و یک سلول حافظه شبه مغز است.
    2020-09-07 10:54:54
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  شرکت ها و برندها
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  این فناوری جدید نه‌تنها موجب برتری سامسونگ نسبت به سایر رقبای خود در این صنعت می‌شود بلکه "مانع اصلی توسعه" در مقیاس‌گذاری رم را نیز برطرف می‌کند
    2020-09-06 13:14:51
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  تازه های کسب و کار
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  ما برای تشویق کسب و کارها و استارتاپ‌ها به جهت ورود به حوزه خدمات و محتوای آموزشی، اعطای وام را در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین اختصاص فضای کاری مشترک نیز برای رشد و شکوفایی شرکت‌های نوپا در دستور کار قرار گرفته است.
    2020-09-04 11:23:36
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  فناوریهای برتر
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  باتوسعه پروژه‌هایی که با مفهوم اینترنت بدون مرز توسط اسپیس ایکس، آمازون و گوگل طراحی شده و نیز سرویس‌های جدید نسل‌های آینده تلفن همراه، دیگرامکان "رگولاتوری" روی اینترنت وجود نخواهد داشت.
    2020-09-01 15:13:53
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  فناوریهای برتر
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  آمریکا مدعی ساخت اینترنت کوانتومی و تبدیل شدن به یک ابرقدرت فنی است. بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا نیزدر سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری خواهد داشت.
    2020-08-26 09:54:00
  دانشمندان علیه دانشمندان
  دانش روز
  دانشمندان علیه دانشمندان
  همین نگرانی‌ها ۲۳۰ دانشمند از ۴۰ کشور جهان را بر آن داشت که بیانیه‌ای مشترک در مورد تبعات انسانی و زیست محیطی توسعه این تکنولوژی منتشر کنند.
    2020-08-24 10:17:23
  نسل جدید نمایشگرها
  نوآوری
  نسل جدید نمایشگرها
  این نمایشگرها را می‌توان در بخش‌های تجاری مختلف مانند پنجره‌های بزرگ مغازه‌ها یا نمای خارجی ساختمان و همچنین نمایشگاه‌ها استفاده کرد.
    2020-08-23 11:09:18