دررسانه‌های اجتماعی حضور سالمی داشته باشیم

 استفاده کسب و کارها برای افزایش کمک‌های خیریه و آگاهی مردم از یک مراسم خیریه و یا بلای طبیعیابتکار بزرگی است ، اما گاهی سوءاستفاده کردن از این حوادث باعث بدنامی و کاهش اعتماد مشتریان می‌شود.

شبکه های اجتماعی ابزار فوق العاده‌ای برای بیزنس‌ها هستند تا بتوانند به راحتی با مشتریان خود در سراسر کره خاکی در ارتباط باشند. با این حال سوءاستفاده از این رسانه‌ها می‌تواند عواقبی چون از دست دادن مشتری یا فالورها، بدنامی، کاهش فروش، بسته شدن حساب کاربری و یا حتی پیگیری قانونی را به همراه داشته باشد. در ادامه به چهار عمل که در استفاده از رسانه‌های اجتماعی باید از آنها دوری نمود اشاره می‌گردد.

خرید فالور

بسیاری از کسب و کارها به خرید هزاران فالور جدید توییتری متوسل می‌شوند تا در مدت کوتاهی معروف و محبوب به نظر برسند. اگرچه در شبکه‌ای مانند توییتر کیفیت بر کمیت و تعداد فالورها مقدم است. خرید فالور به چند دلیل عملی نادرست محسوب می‌شود.

1-فالورهای خریداری شده مردم واقعی نیستند در نتیجه هرگز مشتری و طرفدار برند شما محسوب نمی‌شوند.

2-فالورهای خریداری شده معمولاً حساب‌های کاربری ساختگی‌ای هستند که نمی‌توانند در مکالمات و ارتباط با دیگران نقشی داشته باشند که علت اصلی داشتن یک حساب کاربری در توییتر را زیر سؤال می‌برد.

3-شرکت‌های تجاری هزاران دلار بابت فالورهای هدفمند و واقعی از شما می‌طلبند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که فالورهای فروخته شده به کسب و کار شما علاقمند باشند و بعد از مدتی شما را آنفالو نکنند.

بهترین راه کسب فالورهای توییتری از طریق اشتراک گذاری اطلاعات جذاب و مفید، مکالمات آنلاین، ارزش بخشیدن به زندگی فالورها و دنبال کردن نفوذگرانی(افرادی که در شبکه‌های مجازی بر روی تصمیمات و زندگی افراد تاثیرگذارند، مانند بازیگران و افراد مشهور) که صنعت و یا خط مشی مشابه شما دارند.

پرداخت پول در قبال نظرات در رسانه‌های اجتماعی

 کاری که معمولاً کسب و کارها انجام می‌دهند اینست که در قبال توییت و یا پستی در مورد کیفیت سرویس و یا محصولشان هزینه‌ای می‌پردازند. اگرچه بسیاری از افراد که کار تبلیغات شرکتی را انجام می‌دهند با شما در مورد تبلیغاتی بودن پستشان صادق هستند، اما همه آن‌ها این کار را نمی‌کنند. قوانین افشاگری به دنبال محافظت از منافع مخاطبان هرگونه نقض آشکار این قوانین را مجازات می‌کند. افراد مشهور و سازمان‌ها هم آگاهند که هرگونه تبلیغات بدون فاش ماهیت تبلیغاتی، پس از آشکار شدن منظورشان به شدت با واکنش منفی روبرو می‌شوند.

اگر کسب و کارها به نفوذگران برای پست و یا توییت کردن مطلبی برای تبلیغ محصول خود مبلغی پرداخت کنند، فالورها باید از این مورد مطلع باشند. بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، در غیر اینصورت، این موارد می‌توانند باعث بدنامی کسب و کار و از دست دادن مشتریان آن شوند.

سرمایه گذاری در خیریه یا کمک به خسارت دیدگان یک بلای طبیعی برای گرفتن "لایک"های بیشتر

 همچنین فالورها از اینکه کسب و کاری از خبرهای مهم برای بالا بردن برند خود استفاده کند، بیزار و خسته می‌شوند. این عمل ممکن است باعث شود خیریه کمک‌های ارزشمندی را از دست بدهد. بنابراین حتماً قبل از اشتراک گذاری هر مطلبی در فضای مجازی از درستی کار خود اطمینان کافی داشته باشید.

نظرات جعلی

بسیاری از مشتریان اکنون از وب سایت‌های بررسی آنلاین مانند تریپ ادوایزر و آیت ابیلیتی برای ابراز نظرات خود در مورد محصولات یا کسب و کارها استفاده می‌کنند. به دلیل نگرانی از گرفتن نظرات منفی، برخی اقدام به پست کردن نظرات مثبت تحت نام‌های جعلی می‌کنند. عواقب زیادی در مورد وضع قانونی به منظور ممنوعیت انتشار نظرسنجی جعلی وجود دارد.

شرکت‌ها و افراد جریمه می‌شوند و از سایت‌ها اخراج خواهند شد. جالب است بدانید، آمازون در حال حاضر اقدام قانونی برای جلوگیری از بررسی جعلی، ادعای دعوی علیه 1000 کاربر متهم به خرید و فروش بررسی‌های جعلی را آغاز کرده است.

ارسال نظرات و بررسی‌های جعلی اخلاقاً اشتباه است و فرضیه‌های دروغین درباره یک نام تجاری را ایجاد می‌کند. اگر این قانون شکنی در مورد کسب و کار شما فاش شود، شهرت شما آسیب خواهد دید و می‌تواند باعث کاهش فروش شود.

منبع:اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا

  نظرات

  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00
  بیل گیتس در نگاه زاکربرگ
  شخصیت ها
  بیل گیتس در نگاه زاکربرگ
  "بنیاد بیل و ملیندا گیتس" (BMGF) و موسسه "چان زاکربرگ" (CZI)، به منظور کمک به کودکانی که مشکل یادگیری دارند طرح مشترکی در دستور کار دارند.
    2018-05-11 16:46:00
  چشم‌انداز اقتصادی چین
  اقتصاد
  چشم‌انداز اقتصادی چین
  در ۳ تا ۴ سال آتی،اقتصاد دیجیتال ، چشم‌انداز اقتصادی چین را دگرگون خواهد کرد و اساسا شیوه کاری شرکت‌های جهان متحول خواهد شد.
    2018-05-10 09:28:38