کاوشگر چین بر مدار سیاره سرخ

 

 فضاپیمای چینی «تیان ون -۱»(Tianwv-1) عکسی سیاه و سفید از فاصله ۲.۲ میلیون کیلومتری مریخ ثبت کرده است.

این فضا پیما که برای نخستین بار از مریخ عکس گرفت، کمتر از یک هفته دیگر وارد مدار سیاره سرخ می‌شود.

سازمان ملی فضایی چین این تصویر را منتشر کرده که نشان می‌دهد دوربین‌های قدرتمند و پر وضوح تیان ون -۱ به درستی کار می‌کنند. تصویر سیاه و سفید مذکور از فاصله ۲.۲ میلیون کیلومتری مریخ ثبت شده است.

تیان ون -۱ در حقیقت یک مدارگرد و کاوشگر مریخ است که اکنون در فاصله ۱.۱ میلیون کیلومتری سیاره قرار دارد و قرار است چهارشنبه وارد مدار آن شود. سازمان ملی فضایی چین اعلام کرد این فضاپیمای ۵ تنی، چهارمین مانور اصلاح مسیر حرکت را انجام داده تا به این ترتیب در مسیر ورود به مدار مریخ قرار گیرد.

اکنون این کاوشگر با زمین فاصله زیادی دارد و این بدان معنا است که ارتباطات با آن حدود ۱۰ دقیقه تأخیر دارد.

منبع:خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08