کاوشگر چین بر مدار سیاره سرخ

 

 فضاپیمای چینی «تیان ون -۱»(Tianwv-1) عکسی سیاه و سفید از فاصله ۲.۲ میلیون کیلومتری مریخ ثبت کرده است.

این فضا پیما که برای نخستین بار از مریخ عکس گرفت، کمتر از یک هفته دیگر وارد مدار سیاره سرخ می‌شود.

سازمان ملی فضایی چین این تصویر را منتشر کرده که نشان می‌دهد دوربین‌های قدرتمند و پر وضوح تیان ون -۱ به درستی کار می‌کنند. تصویر سیاه و سفید مذکور از فاصله ۲.۲ میلیون کیلومتری مریخ ثبت شده است.

تیان ون -۱ در حقیقت یک مدارگرد و کاوشگر مریخ است که اکنون در فاصله ۱.۱ میلیون کیلومتری سیاره قرار دارد و قرار است چهارشنبه وارد مدار آن شود. سازمان ملی فضایی چین اعلام کرد این فضاپیمای ۵ تنی، چهارمین مانور اصلاح مسیر حرکت را انجام داده تا به این ترتیب در مسیر ورود به مدار مریخ قرار گیرد.

اکنون این کاوشگر با زمین فاصله زیادی دارد و این بدان معنا است که ارتباطات با آن حدود ۱۰ دقیقه تأخیر دارد.

منبع:خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس

  نظرات

  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02
  هدیه‌ای به جهانیان
  گوناگون
  هدیه‌ای به جهانیان
  دیدن زمین از فضا تجربه‌ای فوق‌العاده‌ است. تجربه‌ای به نام "اثر نگاه اجمالی"(overview effect) وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند و بیشتر کسانی که به مدار زمین می‌روند آن را تجربه می‌کنند. من هم آن را تجربه کردم.
    2021-02-14 10:48:08
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  فناوریهای برتر
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  یافته‌های شرکت تِرا کوانتوم تصوری که از غیرقابل شکسته شدن رمزنگاری وجود دارد را بهم می‌ریزد و می تواند پیامدهای بزرگی برای شرکت‌های فناوری مطرح دنیا نظیر گوگل، مایکروسافت و آی.بی.ام داشته باشد.
    2021-02-11 09:32:35
  ارزآوری با ضایعات میوه
  تجربه های موفق
  ارزآوری با ضایعات میوه
  یک گروه از متخصصان جوان و باانگیزه در این مجموعه جمع شده‌اند و مواد دورریز و کم اهمیت مانند ضایعات و هسته میوه را به محصولات ارزشمند صادراتی تبدیل می‌کنند.
    2021-02-10 11:07:43