مخاطرات کتاب‌خوان‌های کیندل

 

کتاب‌خوان‌های الکترونیکی آمازون کیندل از زمان عرضه شان در سال 2007 به یک ابزار مفید برای علاقه مندان به کتاب‌خوانی تبدیل شده‌اند. با این حال مشکل دیجیتالی کردن فرایند کتاب خوانی این است که حتی کتابخانه‌ها نیز از گزند حملات سایبری در امان نیستند.
 گزارش‌های به دست آمده از مرکز امنیتی Realmode Labs حاکی از آن است که زنجیزه ای از آسیب پذیری‌های موجود در کتاب‌خوان‌های کیندل موقعیتی را برای هکرها ایجاد کرده است که با استفاده از آن می‌توانند حساب کاربری و دستگاه کاربران را به خطر بیندازند.
یوگف بار- آن به عنوان یک محقق امنیتی در پستی توضیح داده است که آسیب پذیری جدیدی در قابلیت محبوب Send to Kindle (که به کاربران اجازه می‌دهد که از طریق ایمیل کتاب‌های الکترونیکی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند) کشف شده است. بر همین اساس هکر با در اختیار داشتن ادرس دستگاه می‌تواند یک کتاب الکترونیکی مخرب را برای فرد ارسال کند که با کلیک روی آن امکان اجرای کد‌های مورد نظر هکر برای او فراهم می‌شود.
بار-آن اعلام کرده است که هکر با استفاده از این روش در دستگاه‌های کتاب خوان کیندل می‌تواند به اطلاعات شخصی، خرید‌های انجام شده با استفاده از کارت اعتباری دارنده دستگاه و کتاب‌های فروخته شده او در بازار کیندل دست پیدا کند. همچنین او می‌تواند در آمد حاصل از فروش کتاب‌ها را نیز به حساب مورد نظر خود واریز کند.
 اگرچه کاربران ممکن است تصور کنند که دستگاه کندل در انتهای فهرست مورد علاقه هکر‌ها برای حمله قرار خواهد گرفت اما این اطلاعات را می‌توان به عنوان هشداری مبنی بر این نکته در نظر گرفت که تمامی فناوری‌های متصل به اینترنت می‌تواند برای دزدی اطلاعات خصوصی به کار برود.
به همین ترتیب مهم است که دارندگان آمازون کیندل در مورد کلیک کردن روی پیوندهای وب ارسال شده از منابع نامعتبر، پیوست‌های ایمیل‌های ناخواسته و کتابهای الکترونیکی که به طور غیرمنتظره در دستگاه‌های آنها ظاهر می‌شود محتاط باشند. آمازون در ماه اکتبر از آسیب پذیری‌های کیندل مطلع شد و از آن زمان مشکل یاد شده را در برخی از مدل‌ها برطرف کرده است.

منبع:ایتنا به نقل از  techradar

  نظرات

  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02
  هدیه‌ای به جهانیان
  گوناگون
  هدیه‌ای به جهانیان
  دیدن زمین از فضا تجربه‌ای فوق‌العاده‌ است. تجربه‌ای به نام "اثر نگاه اجمالی"(overview effect) وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند و بیشتر کسانی که به مدار زمین می‌روند آن را تجربه می‌کنند. من هم آن را تجربه کردم.
    2021-02-14 10:48:08
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  فناوریهای برتر
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  یافته‌های شرکت تِرا کوانتوم تصوری که از غیرقابل شکسته شدن رمزنگاری وجود دارد را بهم می‌ریزد و می تواند پیامدهای بزرگی برای شرکت‌های فناوری مطرح دنیا نظیر گوگل، مایکروسافت و آی.بی.ام داشته باشد.
    2021-02-11 09:32:35
  ارزآوری با ضایعات میوه
  تجربه های موفق
  ارزآوری با ضایعات میوه
  یک گروه از متخصصان جوان و باانگیزه در این مجموعه جمع شده‌اند و مواد دورریز و کم اهمیت مانند ضایعات و هسته میوه را به محصولات ارزشمند صادراتی تبدیل می‌کنند.
    2021-02-10 11:07:43