«کچ‌آپ»، برنامه جدید فیس‌بوک

شرکت فیس‌بوک قصد دارد یک اپلیکیشن جدید روانه بازار کند. نام این اپلیکیشن «کچ‌آپ» است و قرار است که بین کاربران تماس صوتی برقرار کند.

فیس‌بوک اپلیکیشن جدید تماس صوتی خود را روانه بازار می‌کند
آیا از پیام‌رسان فیس‌بوک مسنجر استفاده می‌کنید؟ این پیام‌رسان امکان برقراری تماس صوتی بین کاربران را فراهم می‌کند ولی به نظر می‌رسد که فیس‌بوک تنها به این پیام‌رسان قانع نیست و می‌خواهد یک اپلیکیشن جدید را آزمایش کند. قرار است که این اپلیکیشن کار تماس صوتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. توجه داشته باشید که برنامه مورد بحث تنها برای تماس صوتی طراحی می‌شود و کاربرد دیگری ندارد.
نامی که شرکت فیس‌بوک برای این برنامه جدید انتخاب کرده، «کچ‌آپ» که به صورت “CatchUp” نوشته می‌شود. سوالی که برای بسیاری از متخصصان و تحلیلگران به وجود آمده این است که این برنامه چه تفاوتی با قابلیت تماس صوتی مسنجر دارد؟ چه دلیل و توجیهی برای وجود یک برنامه تماس صوتی مجزا وجود دارد؟
از دیدگاه متخصصان فیسبوک یک تفاوت اساسی بین کچ‌آپ و سایر قابلیت‌ها وجود دارد و آن، نمایش قابلیت دسترسی است. پیش از این وقتی یک کاربر با کاربر دیگر تماس تلفنی می‌گرفت، طرف مقابل ممکن بود پاسخ ندهد. این پاسخ ندادن گاهی به خاطر عدم حضور مخاطب در کنار تلفن و گاهی به خاطر در دسترس نبودن او بود.
 

مزیت استفاده از برنامه کچ‌آپ این است که کاربران می‌توانند وضعیت پاسخگویی خودشان را برای دیگران تعیین کنند. به عنوان مثال می‌توانند به مخاطب خود اعلام کنند که در دسترس نیستند یا به هر دلیل توان پاسخگویی به تماس را ندارند.
از دیدگاه متخصصان فیس‌بوک اپلیکیشن “CatchUp” برخی از محدودیت‌های تماس تلفنی را از میان برداشته است. به عنوان مثال کاربران بدون تماس گرفتن با کاربر دیگر می‌توانند متوجه شوند که مشغول است و فعلاً نباید تماس بگیرند تا اختلالی در تماس او ایجاد نشود. کچ‌آپ به همه این امکان را می‌دهد که در دسترس بودن یا عدم دسترسی به مخاطب دیگر را تشخیص دهند.
فیس‌بوک ادعا کرد که این برنامه مدتی است که در حال توسعه قرار دارد و متخصصان این شرکت دارند با تمام توان روی این برنامه کار می‌کنند. در حال حاضر این برنامه در آمریکا در دسترس و قابل استفاده است و کاربران دستگاه‌های اندروید و آی.اُ.اس می‌توانند از آن استفاده کنند.

منبع:ایتنابه نقل از اوبرگیزمو

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00