«کچ‌آپ»، برنامه جدید فیس‌بوک

شرکت فیس‌بوک قصد دارد یک اپلیکیشن جدید روانه بازار کند. نام این اپلیکیشن «کچ‌آپ» است و قرار است که بین کاربران تماس صوتی برقرار کند.

فیس‌بوک اپلیکیشن جدید تماس صوتی خود را روانه بازار می‌کند
آیا از پیام‌رسان فیس‌بوک مسنجر استفاده می‌کنید؟ این پیام‌رسان امکان برقراری تماس صوتی بین کاربران را فراهم می‌کند ولی به نظر می‌رسد که فیس‌بوک تنها به این پیام‌رسان قانع نیست و می‌خواهد یک اپلیکیشن جدید را آزمایش کند. قرار است که این اپلیکیشن کار تماس صوتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. توجه داشته باشید که برنامه مورد بحث تنها برای تماس صوتی طراحی می‌شود و کاربرد دیگری ندارد.
نامی که شرکت فیس‌بوک برای این برنامه جدید انتخاب کرده، «کچ‌آپ» که به صورت “CatchUp” نوشته می‌شود. سوالی که برای بسیاری از متخصصان و تحلیلگران به وجود آمده این است که این برنامه چه تفاوتی با قابلیت تماس صوتی مسنجر دارد؟ چه دلیل و توجیهی برای وجود یک برنامه تماس صوتی مجزا وجود دارد؟
از دیدگاه متخصصان فیسبوک یک تفاوت اساسی بین کچ‌آپ و سایر قابلیت‌ها وجود دارد و آن، نمایش قابلیت دسترسی است. پیش از این وقتی یک کاربر با کاربر دیگر تماس تلفنی می‌گرفت، طرف مقابل ممکن بود پاسخ ندهد. این پاسخ ندادن گاهی به خاطر عدم حضور مخاطب در کنار تلفن و گاهی به خاطر در دسترس نبودن او بود.
 

مزیت استفاده از برنامه کچ‌آپ این است که کاربران می‌توانند وضعیت پاسخگویی خودشان را برای دیگران تعیین کنند. به عنوان مثال می‌توانند به مخاطب خود اعلام کنند که در دسترس نیستند یا به هر دلیل توان پاسخگویی به تماس را ندارند.
از دیدگاه متخصصان فیس‌بوک اپلیکیشن “CatchUp” برخی از محدودیت‌های تماس تلفنی را از میان برداشته است. به عنوان مثال کاربران بدون تماس گرفتن با کاربر دیگر می‌توانند متوجه شوند که مشغول است و فعلاً نباید تماس بگیرند تا اختلالی در تماس او ایجاد نشود. کچ‌آپ به همه این امکان را می‌دهد که در دسترس بودن یا عدم دسترسی به مخاطب دیگر را تشخیص دهند.
فیس‌بوک ادعا کرد که این برنامه مدتی است که در حال توسعه قرار دارد و متخصصان این شرکت دارند با تمام توان روی این برنامه کار می‌کنند. در حال حاضر این برنامه در آمریکا در دسترس و قابل استفاده است و کاربران دستگاه‌های اندروید و آی.اُ.اس می‌توانند از آن استفاده کنند.

منبع:ایتنابه نقل از اوبرگیزمو

  نظرات

  معمای هستی
  دانش روز
  معمای هستی
  هر شب که به آسمان می نگریم و ستارگان بی‌شمار را در آن می‌بینیم ،بزرگی هستی را حس می‌کنیم و از خودمان می‌پرسیم در این عظمت آیا جایی برای دیگری هم هست؟
    2021-01-27 10:18:00
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51