همکاری ناسا با برنامه آب و هوایی دولت بایدن

 

در حالی که چشم همه به مأموریت مریخی جدید آژانس فضایی آمریکا(ناسا-NASA) دوخته شده است،ناسا در کنار آن به شدت در تلاش است تا پروازهای هوایی در زمین را برقی و با محیط زیست سازگارتر کند.این آژانس درنظر دارد سیستم‌های الکتریکی را تا سال ۲۰۳۵ به پروازها بیاورد.

ناسا می‌خواهد با همکاری جدید خود با صنعت هواپیمایی، ابزارهای طراحی و مدل سازی هواپیماهای آینده را که از سیستم پیشران الکتریکی(EAP) استفاده می‌کنند، توسعه دهد. همچنین به دنبال انجام پروازها با هواپیماهای سابسونیک (پروازهایی که سرعتشان کمتر ازسرعت صوت است) و سیستم‌های انتقال قدرت در کلاس مگاوات است.

هدف ناسا به طور خاص، استفاده از EAP در هواپیماهای کوچکتر (از جمله پروازهای تجاری) است.ناسا می‌گوید که مطالعات آن نشان داده است که الکتریکی شدن پیشرانه هواپیماها می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی و انتشار کربن دی اکسید و نیتروژن داشته باشد، چرا که موتورهای الکتریکی میزان انتشار کمتری دارند که به کاهش تغییرات آب و هوایی کمک می‌کند.

فشار برای رسیدن به سفرهای هوایی پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست به یک موضوع داغ برای تولیدکنندگان و تنظیم کنندگان قانون تبدیل شده است. طبق گزارشات، حمل و نقل هوایی در سال ۲۰۱۹، قبل از اینکه بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ این صنعت را زمین‌گیر کند، منجر به انتشار ۹۱۵ میلیون تن CO۲ شده است که معادل با ۲ درصد از انتشار کل CO۲ توسط انسان در زمین است.

حالا این تغییر می‌تواند مؤثر باشد. در ماه ژانویه شرکت "بوئینگ" متعهد شد که تا سال ۲۰۳۰ تمام هواپیماهای خود را با ۱۰۰ درصد سوخت پایدار (ساخته شده از روغن‌های گیاهی، چربی‌های حیوانی و ضایعات کشاورزی) به پرواز دربیاورد. در عین حال، آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد برچسب‌های درجه بندی محیط زیستی برای پروازها است.

ناسا نیز اولین مشاور ارشد خود را در اوایل ماه جاری منصوب کرد که وظیفه دارد در برنامه آب و هوایی دولت بایدن همکاری کند.

منبع:ایسنا به نقل از انگجت

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08