سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک چین به سرعت در حال افزایش است

 در سال‌های اخیر تکنولوژی بلاک چین و راهکارهای متنوع آن در بخش‌های مختلف به ویژه بانکداری و موسسات مالی رونق خوبی گرفته است و انتظار می‌رود با سرعت چشمگیری به رشد خودش ادامه بدهد. در همین راستا موسسه تحقیقاتی IDC هم بررسی‌هایی انجام داده است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک چین به سرعت در حال افزایش است.

بر اساس این بررسی‌ها، انتظار می‌رود میزان سرمایه‌گذاری جهانی در راهکارهای بلاک چین تا سال ۲۰۲۲ به ۷/ ۱۱میلیارد دلار برسد. به این ترتیب کارشناسان معتقدند سرمایه‌گذاری در تکنولوژی بلاک چین در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ با سرعت قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده و متوسط نرخ رشد سالانه آن ۲/ ۷۳‌درصد خواهد بود. در نهایت این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک چین و راهکارهای آن تا پایان سال ۲۰۱۸ با رشد سالانه دو برابری به ۵/ ۱میلیارد دلار خواهد رسید. «استیسی سوهو» یکی از کارشناسان و تحلیلگران موسسه IDC در این مورد می‌گوید: «اشتیاق برای استفاده از بلاک چین همچنان در سال‌های آینده در مناطق مختلف جهان، بنگاه‌های تجاری و سازمان‌ها ادامه خواهد داشت تا به این ترتیب راهکارهای جدیدی در آن بررسی و کشف شود.

دغدغه‌های قانونی و استانداردهای صنعتی همچنان گسترش عمومی این راهکارها را به تاخیر می‌اندازند و همزمان دولت‌ها در سراسر دنیا با کسب و کارها برای تنظیم سیاست‌ها و قوانین همکاری می‌کنند. در واقع همکاری کسب‌و‌کارها و بنگاه‌های تجاری با یکدیگر از یک‌طرف و همکاری آنها با دولت‌ها از طرف دیگر به توسعه تکنولوژی‌های زیرساختی برای بلاک‌چین، کمک زیادی می‌کند».

ایالات‌متحده آمریکا با بیش از ۳۶‌درصد، بیشترین سهم از سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک‌چین را در اختیار دارد. اروپای‌غربی در این زمینه دومین جایگاه را داشته و بعد از آن به ترتیب چین و آسیای پاسیفیک (به جز ژاپن) بیشترین سهم‌ها را دارند. تمام ۹ منطقه جهانی در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲، رشد فوق‌العاده‌ای را در سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک چین تجربه خواهند کرد. در این میان اما کانادا و ژاپن به ترتیب با متوسط نرخ رشد سالانه ۷/ ۱۰۸ و ۷/ ۸۶‌درصدی بیشترین میزان رشد سالانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خودشان اختصاص خواهند داد.

در میان بخش‌ها و صنایع مختلف همان‌طور که انتظار می‌رفت بخش مالی با سرمایه‌گذاری ۵۵۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ بیشترین حجم سرمایه‌گذاری در این تکنولوژی را دارد که این اتفاق به دلیل به‌کارگیری سریع این تکنولوژی در صنعت بانکداری رخ خواهد داد. بخش خدمات و توزیع با سرمایه‌گذاری ۳۷۹ میلیون دلار در سال جاری میلادی جایگاه دوم را خواهد داشت که بیشتر به خاطر افزایش تمایل صنایع خدماتی و خرده‌فروشی به استفاده از این تکنولوژی است.بخش تولید و منابع هم با ۳۳۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در بلاک چین جایگاه بعدی را دارد. در این بخش صنایع مربوط به فرآیند تولید بیشترین تقاضا برای استفاده از بلاک چین را دارند. بخش خدمات مالی در اروپای‌غربی، خاورمیانه و آفریقا، چین و آسیای پاسیفیک در سال ۲۰۱۸ بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در تکنولوژی بلاک چین را به خود اختصاص می‌دهد. صنایعی که بیشترین میزان رشد سرمایه‌گذاری در بلاک چین را در این دوره زمانی در اختیار خواهند داشت به ترتیب فرآیند تولید با متوسط نرخ رشد سالانه ۸/ ۷۸‌درصدی، خدمات حرفه‌ای با متوسط نرخ رشد سالانه ۷/ ۷۷‌درصدی و بانکداری با متوسط نرخ رشد سالانه ۷/ ۷۴‌درصدی خواهند بود.

منبع:دنیای اقتصاد

  نظرات

  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00