تحولات بنیادین درصنایع هوایی آینده

دانشمندان و مهندسان به فناوری هایی مربوط به آینده دست یافتند که می تواند در ساخت هواپیماهای نظامی یا فضایی تا سال ۲۰۴۰ یا قبل از آن کاربرد داشته باشد.

چاپ سه بعدی

هواپیماهای بدون سرنشین کوچک و یا هواپیماهای بدون سرنشین توسط تکنولوژی فوق العاده مدرن و پیشرفته چاپ ۳D، از طریق لایه های افزودنی و تکنیک های مونتاژ رباتیک ایجاد خواهند شد. پرینتر ۳D به داده های یک اتاق کنترل از راه دور که در آن یک فرمانده انسان تصمیم می گیرد چه باید تولید شود تا آن ها را تغذیه کند، پاسخ می دهد.

UAVها (هواپیماهای بدون سرنشین) به بهترین وجه برای هر سناریویی مناسب هستند. می شود از آن ها برای نظارت های پایدار و طولانی مدت، حمل کالا، نجات شهروندان و یا کمک به سربازان در موقعیت های جنگی خطرناک استفاده نمود. پس از استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در یک مورد خاص، می توان آن ها را تغییر دارد و در کاری دیگر از آن استفاده نمود. بنابراین استفاده مجدد از آن ها هم بسیار آسان و ساده می باشد. این کار باعث ایجاد نیروی کار سازگار دائمی و تولید مجموعه ای موثر برای انجام هر کار با یک هواپیمای بدون سرنشین می شود، که قادر است به هر کار ناشناخته ای بدون سناریوی از پیش تعریف شده وارد شود.

ترانسفورماتور

ترانسفورماتور یک سیستم انعطاف پذیر هواپیمایی است که ترکیبی از جت های کوچک تر برای انجام سفرهای کارآمد تر، قبل از سازگار سازی آن ها با شرایط دیگر است. این مفهوم می تواند برای هر طرحی عملیاتی شود. به عنوان مثال، می توان از هواپیماهای کوچک برای سفرهای طولانی استفاده کرد. این کار باعث افزایش استفاده از طیف گسترده ای از جت ها در جا به جایی و صرفه جویی در مصرف سوخت می شود.

هنگامی که جت ها به هدف خود رسیدند و نهایت خدمت خود را در این زمینه انجام دادند، می توانند برای انجام وظایفی دیگر، مانند نظارت و باربری مورد استفاده قرار گیرند.

سیستم های انرژی هدایت شده

یک سلاح آینده نگرانه مربوط به هواپیماها است که قادر به شلیک یک پرتو متمرکز از انرژی با سرعت نور می باشد. در آینده می توان این سلاح را به عنوان عضوی جدایی ناپذیر برای تمام هواپیماها در نظر گرفت. این سلاح به هواپیما اجازه می دهد که در حال حرکت با سرعت بالا، اهداف را با دقت باور نکردنی نابود کند. گفته می شود که هزینه عملیاتی شدن این سلاح هم بسیار کم می باشد.

بازمانده

این تکنولوژی به جت ها این امکان را می دهد که به سرعت آسیب های وارد شده در هنگام پرواز را برطرف نمایند. این فناوری یک مایع بسیار سبک وزن است، که در داخل یک الگو از نانو لوله های کربنی که هواپیما از آن ها ساخته شده است، منتشر می شود تا آسیب های وارده را در کوتاه ترین زمان ممکن ترمیم نماید.

استفاده از این تکنولوژی های پیشرفته هرگونه هواپیمایی را قادر می سازد که به راحتی وارد هرگونه سناریویی، حتی خطرناک شود و یا ماموریت هایی حیاتی را به انجام برساند.

منبع: کلیک

  نظرات

  تولید برق با دستشویی عمومی
  فرادانش
  تولید برق با دستشویی عمومی
  محققان دانشگاه UWE انگلستان در حال ساخت یک توالت عمومی هستند که می‌تواند با کمک متابولیسم باکتریایی، ادرار را به برق تبدیل کند.
    2017-04-26 12:34:28
  لباسشویی جدید ال جی از کهکشان می آید
  تازه های فناوری
  لباسشویی جدید ال جی از کهکشان می آید
  وقتی پای شست‌وشو به میان می‌آید مقوله سلامت و بهداشت هم ناخودآگاه مطرح می‌شود، وقتی درباره ماشین لباسشویی حرف می‌زنیم، داستان صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب پررنگ می‌شود، وقتی درباره شست‌وشو می‌گوییم یعنی درباره قسمتی از روزمره‌مان بحث می‌کنیم، قسمتی از روزمره‌مان که باید باصرفه جویی در وقت،انرژی و آب، و در عین حال لحاظ کردن سلامت و بهداشت خانواده همراه باشد.
    2017-04-26 11:26:00
  چگونه یک استارتاپ دانش بنیان داشته باشیم
  استارتاپ ها
  چگونه یک استارتاپ دانش بنیان داشته باشیم
  معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري براي حمايت از استارت‌آپ‌ها دو مسير تعريف کرده است؛ استارت‌آپ‌هايي که تازه مي‌خواهند شروع به کار کنند با استفاده از خدمات مرکز شتابدهي نوآوري معاونت علمي (زير نظر پارک فناوري پرديس) حمايت مي‌شوند. استارت‌آپ‌هايي که کمي جلوتر رفته و ثبات پيدا کرده‌اند و شخصيت حقوقي خود را شکل داده‌اند هم مي‌توانند به‌عنوان يک شرکت دانش‌بنيان نوپا شناخته شوند و از «قانون حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان» استفاده کنند.
    2017-04-26 11:10:03
  تنها راهکار مقابله با رمزنگاری کوانتومی، خود رمزنگاری کوانتومی است
  فناوریهای برتر
  تنها راهکار مقابله با رمزنگاری کوانتومی، خود رمزنگاری کوانتومی است
  به‌محض اینکه اولین کامپیوتر کوانتومی واقعی در جهان ساخته شود، نیاز داریم که به‌سرعت یک میلیون کامپیوتر کوانتومی دیگر ساخته شود تا برای مقابله با همان اولین کامپیوتر کوانتومی به‌کار گرفته شوند.
    2017-04-26 08:41:20
  ناگهان همه آرزوهایم با آب رفت؛ دیگر در کوچه هایمان صدای بازی بچه ها نمی آید
  جامعه
  ناگهان همه آرزوهایم با آب رفت؛ دیگر در کوچه هایمان صدای بازی بچه ها نمی آید
  جعفر جوان ۲۲ ساله‌ یکی از روستاییانی است که رخت سال نو را با رخت عزا عوض کرده، او در حادثه سیل آذربایجان که ۶ روز از آمدنش می‌گذرد؛ پدر، مادر، دو برادر، دو برادرزاده و برادر زن خود را از دست داده است و تنها بازمانده خانواده ۸ نفره است.
    2017-04-26 08:10:07
  چرا ايده ام تجاري نمي شود؟
  تازه های کسب و کار
  چرا ايده ام تجاري نمي شود؟
  اما یک کسب‌وکار مبتنی بر ایده‌محور بودن تنها زمانی به پایداری می‌رسد که بتواند مشتری را متقاعد سازد که بگوید: "ایده خوبی است، حاضر هستم برای خرید آن هزینه مربوطه را پرداخت کنم. آیا محصولات دیگری نیز دارید؟"
    2017-04-26 08:08:24
  مشتری شناسی ،ضرورت مشتری مداری؟
  بازاریابی و بازارسازی
  مشتری شناسی ،ضرورت مشتری مداری؟
  آنچه که مشتری می خواهد را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد: نیازها، خواسته ها و تقاضاها. اما برای تصمیم گیری روی این موارد ابتدا باید بخش بندی را انجام دهید، و اولین گام در بخش بندی این است که مشخص کنید که کدام دسته از مشتریان محصولات شما را ترجیح می دهند.
    2017-04-25 10:53:54
  ابرهای مجازی باریدن گرفته است،ذخیره سازی نامحدود برای همه چیز
  رایانش ابری
  ابرهای مجازی باریدن گرفته است،ذخیره سازی نامحدود برای همه چیز
  اگر روش پیدا کردن آن را بلد باشید، کلاود پر از فضای ذخيره‌سازی رایگان است. از باکس و دراپ‌باکس تا گوگل و اپل انواع مختلفی از فضای ذخيره‌سازی رایگان وجود دارد که در فضای ابری در اختیار کاربران قرار گرفته است. اما قبل از استفاده از آنها باید...
    2017-04-25 10:33:47
  امکان درمان پوکی استخوان با پای مرغ
  کسب و کار
  امکان درمان پوکی استخوان با پای مرغ
  پای مرغ این روزها از اقلامی است که در ویترین پروتئینی‌ها فراوان دیده می‌شود.گرچه این عضو مرغ، ظاهر ناخوشایندی دارد اما پزشکان خوردن آن را به‌شدت توصیه می‌کنند و معتقدند این غذا که سرشار از ژلاتین است می‌تواند جایگزین سالم و ارزان‌قیمتی به جای قرص‌های گران قیمت غضروف‌سازی باشد که این روزها با نام‌های مختلف و در شمار بالا در داروخانه‌ها عرضه می‌شود.
    2017-04-24 15:28:46
  دسترسی به فیبر نوری افتتاح شد
  اینترنت
  دسترسی به فیبر نوری افتتاح شد
  تانوما سرویس FTTB/H به معنی فیبر نوری تا ساختمان یا خانه است. این سرویس به فناوری جدیدی گفته می‌شود به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات استفاده می‌شود
    2017-04-24 13:40:05
  لذت بردن را فراموش نکنید
  تازه های کسب و کار
  لذت بردن را فراموش نکنید
  سخت ترین و مهم ترین بخش از رسیدگی به زندگی شغلی این است که کاری را انجام دهید که با زندگی شخصی تان در تضاد نباشد. برای شروع کار بايد سه نكته اساسي را مد نظر قرار دهيد.
    2017-04-24 08:33:09