تعجیل درحاکمیت فناوری های نوین

با ماندن مردم جهان در خانه‌هایشان به منظور جلوگیری از گسترش کروناویروس، فعالیت‌ها از مدرسه تا جلسات کاری، معاشرت، ورزش کردن، نیایش، فعالیت‌های روزمره و موارد دیگر اکنون به صورت آنلاین انجام می‌شوند.

در این گزارش تصویری ،تصاویری از نقاط مختلف جهان که، بیش از حالت معمول، به دنیای فعالیت‌های آنلاین وارد شده‌اند را خواهیم دید.

 
آموزگاری به نام خانم متلسکایا در حال تدریس آنلاین برای بچه‌های کلاس اولی در مینسک بلاروس است.
کشیشی به نام پاتریک استاوب سرویسی را در یک کلیسای کاتولیک خالی در وینترباخ آلمان به اجرا در می‌آورد. به علت شیوع کروناویروس، عبادتگران نمی‌توانند شخصا در کلیسا حضور یابند، ولی می‌توانند اجرای این سرویسها را به صورت پخش زنده اینترنتی از یوتیوب تماشا کنند.
از آنجا که دولت اتریش موقتا تمام تجمعات بیش از 5 نفر را با هدف کند کردن گسترش کروناویروس ممنوع کرده است، متصدیان کفن و دفن سرویسهای پخش زنده اینترنتی برای سوگواران ارائه می‌کنند.
یکی از همراهان داماد در هنگ‌کنگ در حال پخش زنده کردن اینترنتی یک جشن عروسی است. هنگ‌کنگ تمهیدات جدید فاصله‌گذاری اجتماعی را به اجرا در آورده است که تجمعات عمومی را به چهار نفر محدود نموده است، البته با برخی استثناها.
سناتورهای برزیلی برای اعلام وضعیت فاجعه در طی شیوع کرونا رای خود را اعلام می‌کنند. این نخستین بار در تاریخ 196 ساله سنا بود که رای‌گیری با استفاده از سیستم از راه دور انجام شد. اخیرا تست کروناویروس رییس سنای برزیل مثبت اعلام شد.
یک زندانی در زندانی در بلیتار اندونزی با اعضای خانواده‌اش از طریق چت ویدئویی با اسمارت فون گپ می‌زند. ملاقاتهای حضوری موقتا به علت شیوع کروناویروس ممنوع شده است.
اریک چوآت، مدیر هنری گروه کر سان‌فرانسیسکو بویز، جلسه تمرین آنلاین یکی از آثار گابریل فورِه را از خانه‌اش راهبری می‌کند.
پخش زنده اینترنتی نمازجمعه در مسجد جامع مسکو.
یک نمایشگر ویدئویی عظیم اعضای مسجد سفلای کنگره در فیلیپین را در حال مشارکت از طریق یک ویدئو کنفرانس نشان می‌دهد. در این جلسه آنها درباره اعطای اختیارات ویژه به رییس‌جمهور رودریگو دوتره برای مقابله با شیوع COVID-19 تصمیمگیری کردند، تا قوانین منع رفت و آمد برای ماه آینده وضع گردد.
یک اسمارتفون در حال فیلمبرداری از یک مربی در حال فعالیت در یک سالن آمادگی جسمانی در هامبورگ آلمان است. این سالن در این زمان که به خاطر شیوع کروناویروس بسته شده است کلاسهای آنلاین برگزار می‌کند.
جنیفر بولر، مدیر مدرسه‌ای در بوستون، از طریق یک ویدئو کنفرانس یک داستان برای خواب شبانگاهی برای دانش‌آموزانش می‌خواند. بولر، پیش و پس از داستان تعریف کردن، به دانش‌آموزانش زمان کوتاهی را برای دیدن دوستانشان و سلام گفتن می‌دهد.
در فاصله بیش از دو ماه از شیوع COVID-19، یک معلم علوم به صورت اینترنتی از مزرعه به دانش‌آموزانش در هانگژوی چین آموزش می‌دهد.
با ادامه قرنطینه در ایتالیا، یک مرد در شهر تورین از خانه مشغول به کار است. ویدئو کنفرانس به سرعت در حال تبدیل شدن به روشی استاندارد برای کارکنان در نقاط مختلف دنیاست.
منبع:ایتنا به نقل از cnet 

  نظرات

  بحران پساکرونا
  اقتصاد
  بحران پساکرونا
  فکر می‌کنم که شرایط بسیار خطرناک است و نگران هستم که چه مدلی قرار است در میان کشورها مورد استفاده قرار بگیرد.
    2020-06-01 09:37:32
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  فناوریهای برتر
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  آندراس کارسای معتقد است:نتایج آزمایش بسیار دلگرم‌کننده بودند و پژوهشگران آنها را در قالب یک مطالعهٔ جدید که امروز در مجلهٔ «پیشرفت علوم» منتشر شد به انجام رساندند.
    2020-05-30 11:52:53
  نسخه میراث استیو جابز
  فناوریهای برتر
  نسخه میراث استیو جابز
  پیش‌بینی می‌شود این محصول در پایان ۲۰۲۰ میلادی یا اوایل ۲۰۲۱ عرضه شود اما هنوز مشخص نیست چالش های به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا روی زمان عرضه آن تاثیر می‌گذارد یا خیر.
    2020-05-28 10:49:00
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  شرکت ها و برندها
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه هواوی، این شرکت را مجبور به انتقال کل زنجیره تامین‌ خودش به داخل چین خواهد کرد و در نتیجه مشاغل بسیار زیادی را به خارج از آمریکا انتقال خواهد داد.
    2020-05-26 15:03:51
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  فناوریهای برتر
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  در حقیقت DGX A100 از جمله سوپرکامپیوترهای هوش مصنوعی محسوب می‌شود که امید می رود،سال‌ها تحقیقات دانشمندان را در یک ماه یا حتی چند روز انجام بدهد.
    2020-05-24 10:18:00
  درسی برای فردا
  جامعه
  درسی برای فردا
  ناسا احتمال می‌دهد که پولی که برای پشتیبانی از این مطالعات پرداخت شده است در دهه‌های آینده بازخواهد گشت.
    2020-05-23 09:03:00
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  اینترنت
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که بر اساس افشاگری‌های ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا، سیا و اف بی آی از جمله بزرگترین راهزنان دنیای مجازی محسوب می‌شوند
    2020-05-21 07:30:00
  هواوی در مسیر توسعه
  شرکت ها و برندها
  هواوی در مسیر توسعه
  جدا از اطلاعاتی که از چیپ‌ست کایرین 1000 منتشر شده، گفته می‌شود چیپ‌ست پرچمدار بعدی هواوی نیز کایرین 1100 نام دارد که برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شده است
    2020-05-20 08:46:00
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  اینترنت
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  طبق این فهرست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه گذشته میلادی ۲۵.۲۴ مگابیت برثانیه بوده است.براین اساس ایران در رده ۷۱ فهرست سرعت ماهانه اینترنت موبایل کشورهای جهان قرار دارد.
    2020-05-19 06:03:00
  آی پد ارزان می شود
  بازاریابی و بازارسازی
  آی پد ارزان می شود
  اپل تا به حال در زمینه اجرای برنامه‌های واقعیت افزوده و بازی‌های پیچیده در برابر رقبای خود ضعف داشته و نتوانسته سهمی از بازارهای در حال رونق مذکور را به دست آورد.
    2020-05-18 13:52:00
  پایان یک عصر
  شخصیت ها
  پایان یک عصر
  سرگی برین و لری پیچ موسسان گوگل از شم تجاری وی برای پیشرفت گوگل به خوبی استفاده کردند.
    2020-05-12 06:22:00