تولید محتوا کلید حضور در بازاربین المللی

 

پس از انقلاب دیجیتال و ارائه شبکه جهانی وب، تولید محتوا به شکل فزاینده‌ای مورد توجه همگان به‌خصوص برند‌ها و نام‌های تجاری موفق دنیا قرار گرفت؛ چراکه شرکت‌ها می‌توانستند محتوای خود را به سادگی از طریق شبکه‌های اجتماعی نشر و توسعه دهند و از طرفی مخاطبان نیز به علت نیاز به اطلاعات به روز، بدون هیچ هزینه‌ای وبا استفاده بهینه از وقت خود پذیرای این روش کاربردی و نوین بودند.
محتوا شامل تمامی محصولات، خدمات، ایده‌ها، نوآوری‌ها و اطلاعات جامع از طرف برند‌ها و نام‌های تجاری بود که مشتریان برای خرید‌های خود به آن نیاز داشتند.
امروز برند‌ها و نام‌های تجاری موفق دنیا با هوشیاری فهمیده‌اند که تولید و ارائه محتوای مناسب می‌تواند نیاز‌های بی‌وقفه مشتریان را نسبت به اطلاعات مورد نیاز رفع کنند. یکی از ویژگی‌ها و محاسن تولید محتوای هدفمند این است که از تبلیغات بیش از حد ، در زمان نامناسب جلوگیری می‌کند و اطلاعات و محتوای جامع و ارزشمندی را در زمان مناسب به مخاطبان ارائه می‌دهد.
باتوسعه وسیع این روش ارتباطی مؤثر در جذب مخاطب و مشتری و با وجود برند‌های مطرح دنیا در بازار‌های بین‌المللی، برند‌ها و نام‌های تجاری ایرانی نیز باید از راهبرد‌های آگاهانه و هدفمند در جهت تولید محتوا برای آگاهی بیشتر و مرتفع شدن نیاز‌های مخاطبان داخلی و خارجی خود استفاده کنند. رسیدن به این هدف نیاز به ارتباط بیشتر با مخاطبان، احصا و تحلیل نظرات و خواسته‌های آنها، مطالعه مستمر، آموزش مناسب و بالابردن سطح آگاهی و مهارت در این حوزه تخصصی دارد.
امروزه این روش ارتباطی دغدغه‌های مالی نام‌های تجاری را نسبت به فرایند‌های چاپ و توزیع برطرف کرده‌است و تمامی برندها، نام‌های تجاری، صاحبان کسب و کار‌ها و کارآفرینان ایرانی می‌توانند با مناسب‌ترین سرمایه گذاری، محتوای مورد نظر خود را در شبکه جهانی وب منتشر کنند. برند‌های ایرانی باید با برنامه‌ریزی اصولی و هوشمندی در طراحی سایت‌های به روز، خود را به یک منبع اطلاعاتی کامل و جامع تبدیل کنند و از طریق سایت‌ها، مقاله‌ها و پژوهش‌ها، ویدئو‌ها، پادکست‌ها و تمامی شبکه‌های مجازی البته با ایجاد برنامه‌ای منطقی و هدفمند به مخاطبان خود محتوا ارائه دهند.
اکثر افراد تمایل دارند تا برند‌های مورد علاقه خود را به شکل آنلاین نیز مورد بررسی قرار دهند، لذا تمام برند‌های ایرانی می‌توانند با مشتریان از طریق شبکه‌های اجتماعی در ارتباط باشند و لازمه تحقق، آن به شکلی اثر بخش تولید و ارائه محتوای ارزشمند است. بدون ایجاد محتوای مناسب نمی‌توان از شبکه‌های اجتماعی در راستای ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل استفاده کرد. اینکه افراد به شکل مداوم لینک صفحه اصلی سایت شما را ببینند، جذابیت و فایده آنچنانی برای آن‌ها نخواهد داشت. برای موفقیت هر چه بیشتر در رسانه‌های اجتماعی و توسعه بازار‌های خود، برند‌ها و نام‌های تجاری باید محتوای به روز و ارزشمندی را ارائه دهند.
نکته مهمی که در فضای دیجیتال و طراحی سایت‌ها برای تمامی برند‌ها باید حائز اهمیت باشد، این است که حفظ حریم شخصی افراد یکی از مؤثرترین راه‌های کسب اعتماد مشتریان است.
مشتریان و مصرف‌کنندگان امروز انتظار دارند تا نام‌های تجاری مورد علاقه‌شان، خود قابلیت دسترسی مناسب و سرعت بیشتری در پاسخ به سؤالات و خواسته‌های آن‌ها داشته باشند، لذا امروز فضای دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی به عرصه‌ای مناسب برای مبادلات بزرگ‌تر، هدفمندتر و موفق‌تر تبدیل شده است و عامل مهم در موفقیت هرچه بیشتر برندها، تولید محتوای مناسب و هدف محور است.
با استفاده از سایت‌های به روز و شبکه‌های اجتماعی، روابط نوآورانه‌ای بین مشتریان و مصرف‌کنندگان با تولیدکنندگان ایجاد می‌شود که از این طریق شرکت‌ها می‌توانند محصولات خود را بر اساس نظرات، خواسته‌ها و علایق مخاطبان خود در تمامی دنیا ارائه کنند.
تغییرات تکنولوژیک، پیشرفت‌های زیست محیطی، جوامع آگاه تر، افزایش رقابت و نیاز‌ها و خواسته‌های متنوع مشتریان موجب شده است تا ماهیت بازار در تمامی دنیا با پیشرفت‌های فناوری اطلاعات همواره در حال تغییر باشد؛ لذا راهبرد تولید محتوا به برند‌ها و تولیدکنندگان ایرانی کمک می‌کند تا بتوانند نوعی از محتوا را که مخاطب هدف آن‌ها در هر جای دنیا به آن نیاز دارند شناسایی و تولید کنند و شرایطی را برای کسب و کار‌ها به وجود می‌آورد تا برنامه‌های خلاقانه، واقع‌گرایانه و با قابلیت اجرایی مناسب را توسعه دهند.
منبع: https://www.javanonline.ir

  نظرات

  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51
  فرصت سازی کمپانی سونی
  بازی و سرگرمی
  فرصت سازی کمپانی سونی
  2021 سال بسیار هیجان انگیزی برای کنسول پلی استیشن 5 و دارندگان آن خواهد بود و به نظر می‌رسد که مسئولان کمپانی سونی، خود را برای روزهایی درخشان آماده می‌کنند.
    2020-12-30 09:12:38
  چشم رایانه‌ای
  تازه های فناوری
  چشم رایانه‌ای
  این حسگر جدید می‌تواند برای اتومبیل‌های خودران، (برای مثال) با کمک ربات‌ها برای ردیابی اشیاء در حال حرکت مناسب باشد.
    2020-12-29 09:48:22