رویکرد جدید تامین غذا در جهان

شرکت X در صدد است تا عصر کشاورزی کامپیوتری را محقق نماید. هدف این شرکت افزایش قابل توجه تولید غذا در طی 50 سال آینده برای تغذیه جمعیت رو به افزایش جهان است.

این شرکت می‌گوید که تیم آن با نام جدید Mineral در حال حاضر مشغول کار بر روی آزمایشهایی شده است که موجب آوردن ابزارهای جدید به کشاورزی به منظور مدیریت پیچیدگی کشاورزی و رشد قابل توجه غذا در مقیاس جهانی می‌شود.   
این شرکت در حال کار بر روی انواع مختلفی از محصولات کشاورزی، از جمله مزرعه‌های توت فرنگی در کالیفرنیا و مزرعه‌های سویا در ایلینویز، است تا درباره محصولات کشاورزی و نحوه رشد آنها از زمان کاشت تا برداشت اطلاعات کسب کنند. نام مینرال با توجه به نقش اساسی که مواد معدنی در کمک به حفظ حیات بر روی زمین ایفا می‌کنند انتخاب شده است.

این شرکت می‌گوید که مواد معدنی مانند روی، آهن و منیزیوم برای سلامت ما ضروری هستند و بدن انسان قادر به ساخت آنها نیست. این دسته از مواد معدنی با خوردن گیاهان یا حیواناتی که گیاه می‌خورند به بدن می‌رسند.
مینرال می‌گوید که برای تغذیه جمعیت فزاینده جهان، کشاورزی باید بتواند در 50 سال آینده بیش از 10000 سال گذشته غذا تولید کند. این شرکت می‌گوید که تغییرات اقلیمی باعث کاهش بهره وری محصولات کشاورزی شده‌اند در حالی که ما برای افزایش جهانی جمعیت نیاز به افزایش تولید داریم. قبلا رویکرد کشاورزی در نقاط مختلف جهان استانداردسازی نحوه پرورش محصولات بود.
مینرال بر این باور است که پرورش تنها تعداد اندکی از گیاهان باعث می‌شود تا تامین مواد غذایی در قبال آفتها، بیماری‌ها و تغییرات اقلیمی آسیب پذیر شود. کمتر از یک درصد از 30000 گونه گیاهی که برای انسان شناخته شده هستند برای غذا کشت می‌شوند. برنج، گندم و ذرت خوراکی در حال حاضر تقریبا نیمی از کالری نشات گرفته از گیاهان را تامین می‌کنند.
پرورش تعداد محدودی از گیاهان به مرور زمان باعث خالی شدن خاک از مواد مغذی و معدنی و متعاقبا کاهش تنوع میکروبیوم خاک و کاهش قابلیت آن برای ذخیره‌سازی کربن می‌شود.

مینرال نرم افزار و سخت افزار جدیدی ساخته است که منابع متنوع اطلاعاتی را که قبلا بیش از حد پیچیده یا سردرگم‌کننده بودند را روشن می نماید. داده‌های برگرفته از این ابزارها در ترکیب با اطلاعاتی مانند تصاویر ماهواره‌ای، اطلاعات آب و هوایی، و اطلاعات خاک تصویری کامل از آنچه در مزرعه می‌گذرد ارائه می‌کنند و بینشهای جدیدی درباره بهره‌وری محصولات کشاورزی در اختیار قرار می‌دهند.

منبع:ایتنا به نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51
  فرصت سازی کمپانی سونی
  بازی و سرگرمی
  فرصت سازی کمپانی سونی
  2021 سال بسیار هیجان انگیزی برای کنسول پلی استیشن 5 و دارندگان آن خواهد بود و به نظر می‌رسد که مسئولان کمپانی سونی، خود را برای روزهایی درخشان آماده می‌کنند.
    2020-12-30 09:12:38