رویکرد جدید تامین غذا در جهان

شرکت X در صدد است تا عصر کشاورزی کامپیوتری را محقق نماید. هدف این شرکت افزایش قابل توجه تولید غذا در طی 50 سال آینده برای تغذیه جمعیت رو به افزایش جهان است.

این شرکت می‌گوید که تیم آن با نام جدید Mineral در حال حاضر مشغول کار بر روی آزمایشهایی شده است که موجب آوردن ابزارهای جدید به کشاورزی به منظور مدیریت پیچیدگی کشاورزی و رشد قابل توجه غذا در مقیاس جهانی می‌شود.   
این شرکت در حال کار بر روی انواع مختلفی از محصولات کشاورزی، از جمله مزرعه‌های توت فرنگی در کالیفرنیا و مزرعه‌های سویا در ایلینویز، است تا درباره محصولات کشاورزی و نحوه رشد آنها از زمان کاشت تا برداشت اطلاعات کسب کنند. نام مینرال با توجه به نقش اساسی که مواد معدنی در کمک به حفظ حیات بر روی زمین ایفا می‌کنند انتخاب شده است.

این شرکت می‌گوید که مواد معدنی مانند روی، آهن و منیزیوم برای سلامت ما ضروری هستند و بدن انسان قادر به ساخت آنها نیست. این دسته از مواد معدنی با خوردن گیاهان یا حیواناتی که گیاه می‌خورند به بدن می‌رسند.
مینرال می‌گوید که برای تغذیه جمعیت فزاینده جهان، کشاورزی باید بتواند در 50 سال آینده بیش از 10000 سال گذشته غذا تولید کند. این شرکت می‌گوید که تغییرات اقلیمی باعث کاهش بهره وری محصولات کشاورزی شده‌اند در حالی که ما برای افزایش جهانی جمعیت نیاز به افزایش تولید داریم. قبلا رویکرد کشاورزی در نقاط مختلف جهان استانداردسازی نحوه پرورش محصولات بود.
مینرال بر این باور است که پرورش تنها تعداد اندکی از گیاهان باعث می‌شود تا تامین مواد غذایی در قبال آفتها، بیماری‌ها و تغییرات اقلیمی آسیب پذیر شود. کمتر از یک درصد از 30000 گونه گیاهی که برای انسان شناخته شده هستند برای غذا کشت می‌شوند. برنج، گندم و ذرت خوراکی در حال حاضر تقریبا نیمی از کالری نشات گرفته از گیاهان را تامین می‌کنند.
پرورش تعداد محدودی از گیاهان به مرور زمان باعث خالی شدن خاک از مواد مغذی و معدنی و متعاقبا کاهش تنوع میکروبیوم خاک و کاهش قابلیت آن برای ذخیره‌سازی کربن می‌شود.

مینرال نرم افزار و سخت افزار جدیدی ساخته است که منابع متنوع اطلاعاتی را که قبلا بیش از حد پیچیده یا سردرگم‌کننده بودند را روشن می نماید. داده‌های برگرفته از این ابزارها در ترکیب با اطلاعاتی مانند تصاویر ماهواره‌ای، اطلاعات آب و هوایی، و اطلاعات خاک تصویری کامل از آنچه در مزرعه می‌گذرد ارائه می‌کنند و بینشهای جدیدی درباره بهره‌وری محصولات کشاورزی در اختیار قرار می‌دهند.

منبع:ایتنا به نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  دانش روز
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  علاوه برتلاش مداوم افراد سودجو برای دسترسی به داده‌‌های ما، گاهی خودمان هم با انجام اشتباه‌‌هایی داده‌‌هایمان را در معرض خطر قرار می‌دهیم.
    2021-03-03 10:46:00
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  انرژی های نو
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  هنوز هیچ تاریخی مشخص نشده است که چه زمانی می‌توانیم نمونه اولیه چنین سفینه‌هایی را ببینیم، اما باز هم خبر خوبی است که شرکت‌ها برای رسیدن به این اهداف تلاش می‌کنند.
    2021-03-02 09:46:00
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02