رویکرد جدید تامین غذا در جهان

شرکت X در صدد است تا عصر کشاورزی کامپیوتری را محقق نماید. هدف این شرکت افزایش قابل توجه تولید غذا در طی 50 سال آینده برای تغذیه جمعیت رو به افزایش جهان است.

این شرکت می‌گوید که تیم آن با نام جدید Mineral در حال حاضر مشغول کار بر روی آزمایشهایی شده است که موجب آوردن ابزارهای جدید به کشاورزی به منظور مدیریت پیچیدگی کشاورزی و رشد قابل توجه غذا در مقیاس جهانی می‌شود.   
این شرکت در حال کار بر روی انواع مختلفی از محصولات کشاورزی، از جمله مزرعه‌های توت فرنگی در کالیفرنیا و مزرعه‌های سویا در ایلینویز، است تا درباره محصولات کشاورزی و نحوه رشد آنها از زمان کاشت تا برداشت اطلاعات کسب کنند. نام مینرال با توجه به نقش اساسی که مواد معدنی در کمک به حفظ حیات بر روی زمین ایفا می‌کنند انتخاب شده است.

این شرکت می‌گوید که مواد معدنی مانند روی، آهن و منیزیوم برای سلامت ما ضروری هستند و بدن انسان قادر به ساخت آنها نیست. این دسته از مواد معدنی با خوردن گیاهان یا حیواناتی که گیاه می‌خورند به بدن می‌رسند.
مینرال می‌گوید که برای تغذیه جمعیت فزاینده جهان، کشاورزی باید بتواند در 50 سال آینده بیش از 10000 سال گذشته غذا تولید کند. این شرکت می‌گوید که تغییرات اقلیمی باعث کاهش بهره وری محصولات کشاورزی شده‌اند در حالی که ما برای افزایش جهانی جمعیت نیاز به افزایش تولید داریم. قبلا رویکرد کشاورزی در نقاط مختلف جهان استانداردسازی نحوه پرورش محصولات بود.
مینرال بر این باور است که پرورش تنها تعداد اندکی از گیاهان باعث می‌شود تا تامین مواد غذایی در قبال آفتها، بیماری‌ها و تغییرات اقلیمی آسیب پذیر شود. کمتر از یک درصد از 30000 گونه گیاهی که برای انسان شناخته شده هستند برای غذا کشت می‌شوند. برنج، گندم و ذرت خوراکی در حال حاضر تقریبا نیمی از کالری نشات گرفته از گیاهان را تامین می‌کنند.
پرورش تعداد محدودی از گیاهان به مرور زمان باعث خالی شدن خاک از مواد مغذی و معدنی و متعاقبا کاهش تنوع میکروبیوم خاک و کاهش قابلیت آن برای ذخیره‌سازی کربن می‌شود.

مینرال نرم افزار و سخت افزار جدیدی ساخته است که منابع متنوع اطلاعاتی را که قبلا بیش از حد پیچیده یا سردرگم‌کننده بودند را روشن می نماید. داده‌های برگرفته از این ابزارها در ترکیب با اطلاعاتی مانند تصاویر ماهواره‌ای، اطلاعات آب و هوایی، و اطلاعات خاک تصویری کامل از آنچه در مزرعه می‌گذرد ارائه می‌کنند و بینشهای جدیدی درباره بهره‌وری محصولات کشاورزی در اختیار قرار می‌دهند.

منبع:ایتنا به نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  خانه‌های هوشمندِ پایدار وبه‌هم پیوسته
  اینترنت اشیاء و پوشیدنی
  خانه‌های هوشمندِ پایدار وبه‌هم پیوسته
  کیلومترها دورتر از سیلیکون ولی "خانه‌های هوشمند پایدار" در دستور کار شرکت‌هایی مانند خودروساز ژاپنی هوندا قرارگرفته‌اند.دو مدل از این خانه‌ها، یکی در کالیفرنیای آمریکا و دیگری در سایتامای ژاپن ساخته شده‌اند.
    2020-11-29 10:14:36
  غول های فناوری چگونه درآمد کسب می کنند
  بازاریابی و بازارسازی
  غول های فناوری چگونه درآمد کسب می کنند
  شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایالات متحده آمریکا موسوم به آگفام (آمازون، گوگل، فیس بوک، اپل و مایکروسافت) در عرصه فضای مجازی داخلی و بین المللی، الگوهای تجاری مختلفی را برای درآمدزایی، مد نظر قرار داده اند.
    2020-11-28 09:59:15
  فناوری NFC،ویژگی ها وکاربردها
  دانش روز
  فناوری NFC،ویژگی ها وکاربردها
  از جمله کاربردهای NFC می توان به تلفن های همراه، PDA ها، رایانه‌های شخصی، پایانه‌های فروش نقدی (POS)، پارکو متر، دستگاه‌های خودپرداز، انتقال داده در فواصل نزدیک بین دستگاه‌هایی نظیر دوربین‌های دیجیتال و تلفن‌های همراه و غیره اشاره کرد.
    2020-11-25 10:24:27
  تراشه‌ی اپل سیلیکون (M1)،بالاتر از انتظار اپل
  تازه های فناوری
  تراشه‌ی اپل سیلیکون (M1)،بالاتر از انتظار اپل
  معاون بخش سخت افزاراپل:در طی فرآیند توسعه‌ مشخص شد که تراشه بیش از آنچه انتظارش را داشتیم، کارایی دارد. تیم‌های توسعه پرشور و باهیجان به کار روی تراشه ادامه می دادند و دائم با فشار بیشتری به دنبال بهینه کردن هرچه بیشتر آن بودند.
    2020-11-19 09:26:11
  سرمایه گذاری استراتژیکی چین
  اقتصاد
  سرمایه گذاری استراتژیکی چین
  شبکه اینترنت نسل پنجم نقش مهمی در زمینه تثبیت سرمایه گذاری، ارتقاء بخش مصرف و افزایش نیروهای محرکه جدید در مسیر رشد و توسعه اقتصادی ایفا می کند.
    2020-11-18 10:00:57
  چالش مطلوبیت در فضای مجازی
  فضای مجازی
  چالش مطلوبیت در فضای مجازی
  شبکه ملی اطلاعات که ازالزامات قانونی در حوزه فضای مجازی کشور به شمار می رود،بستری است امن، پیشرفته و متکی به جدیدترین فناوری های نوین و بومی برای تحقق فضای مجازی براساس ارزش های والای اسلامی-ایرانی جهت رسیدن به اهداف چشم انداز ایران 1404.
    2020-11-17 10:39:01
  دوستداران عکاسی بخوانند
  تازه های فناوری
  دوستداران عکاسی بخوانند
  این ابزار جدید که به‌صورت رسمی توسط کمپانی نیکون عرضه شده است، برای شمار گسترده‌تری از دوربین‌های پیشرفته این برند مورداستفاده قرار خواهد گرفت.
    2020-11-15 09:30:44
  قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل
  شرکت ها و برندها
  قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل
  البته گمانه‌زنی در رابطه با آیفون 13 بسیار زود است اما اطلاعاتی که هم‌اکنون به دست آمده است حاکی از آن است که احتمالا فناوری تاپ آی‌دی دوباره به آیفون‌ها بازخواهد گشت و این بار این سنسور با صفحه‌نمایش ادغام خواهد شد.
    2020-11-12 09:29:27
  واتس‌اپ تان را خلوت کنید
  دانش روز
  واتس‌اپ تان را خلوت کنید
  باابزار جدید واتس‌اپ شما می‌توانید با انتخاب چندین آیتم به‌صورت یکجا، فایل‌های زاید را با سرعت هرچه‌تمام‌تر از همراه هوشمند خود حذف کرده و حافظه داخلی آن را آزاد کنید.
    2020-11-07 13:09:09