آزمایش موفق هواگردهای خودران

بوئینگ اعلام کرد که با موفقیت تست‌های پروازی را با استفاده از هواگردهای جت عملکردبالا به اجرا در آورده است. این هواگردها در قالب یک تیم بدون نیاز به هرگونه مداخله انسانها عملیاتشان را انجام دادند. این تست در مجموعه تست پروازی کوئینزلند در کلانکری استرالیا انجام شد.

در این آزمایش‌ها توانائی این هواگردها برای استفاده از فرماندهی و کنترل آنبورد در کنار قابلیت‌های اشتراک‌گذاری داده ها به نمایش در آمد.هر یک از این جت‌های کوچک کمتر از 3 و نیم متر درازا دارند و از تکنولوژی خودرانی استفاده می‌کنند که فراتر از سیستم‌های ناوبری اتوپایلوت است.

بوئینگ می‌گوید که این سیستم خودران قابل برنامه‌ریزی است، ولی خودش هم می‌تواند با استفاده از سنسورهای پیشرفته، پردازنده‌های بی‌درنگ و قابلیت لینک‌داده‌ها یادگیری و آموزش را انجام دهد. این قابلیت‌ها برای این هواگرد امکان ارتباط برقرار کردن مستقیم با هواگرد دیگر، پلتفرم‌ها و کنترل زمینی را بدون نیاز به انسان‌ها فراهم می‌آورند.
این سیستم خودران امکان نپذیرفتن فرمان‌هایی که می‌توانند آن را به خارج از پارامترهای عملیاتیش انتقال دهند دارد. یک مثال آن این است که کسی نمی‌توند آن را وادار به سقوط کند. تست کردن بر روی این هواگرد در یک دوره ده روزه انجام شد که در آن این اسکادران به صورت تیمی پنج تایی با سرعت تا 268 کیلومتر در ساعت فعالیت کرد. این هواگردها میان خودشان داده‌ها را به اشتراک گذاشتند و تعیین کردند که چگونه ماموریت‌های تخصیص‌یافته‌شان را تکمیل نمایند.
پروژه تکنولوژی پلتفرم سیستمهای خودران بوئینگ با همکاری دولت کوئینزلند در حال اجرا است. هدف از آن توسعه تکنولوژی فرماندهی و کنترل خودران آنبوردی است که بتواند داده‌ها را جمع‌آوری و پردازش نموده و برای انجام ماموریتها با ماشینهای دیگر ارتباط برقرار کند. این سیستم همچنین می‌تواند در کوادکوپترهای رباتیک و هواگردهای جت بزرگتر نیز مورد استفاده قرار گیرد.
هواگردهای آزمایشی نشان داده شده در ویدئوی منتشر شده توسط این نهاد تقریبا شبیه یک هواگرد عظیم‌الجثه کنترل از راه دور به نظر می‌رسد. قطعا به نظر می‌رسد که این تکنولوژی در آینده سر از هواگردهای پهپادی نظامی در خواهد آورد.

منبع:ایتنا به نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51
  فرصت سازی کمپانی سونی
  بازی و سرگرمی
  فرصت سازی کمپانی سونی
  2021 سال بسیار هیجان انگیزی برای کنسول پلی استیشن 5 و دارندگان آن خواهد بود و به نظر می‌رسد که مسئولان کمپانی سونی، خود را برای روزهایی درخشان آماده می‌کنند.
    2020-12-30 09:12:38
  چشم رایانه‌ای
  تازه های فناوری
  چشم رایانه‌ای
  این حسگر جدید می‌تواند برای اتومبیل‌های خودران، (برای مثال) با کمک ربات‌ها برای ردیابی اشیاء در حال حرکت مناسب باشد.
    2020-12-29 09:48:22