چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست

کشور چین به دنبال ایجاد ارتباط اینترنت سریع‌تر، امن‌تر، پاسخگوتر و انعطاف‌پذیر است و بر همین اساس به کمک کمپانی‌های بزرگ نظیر هواوی پیشنهادی را در این زمینه عرضه کرده است.

 کمپانی چینی در پی ایجاد شبکه اینترنت جدیدی است که:

 • سرعت آن به حدی باشد که بتوان یک هولوگرام زنده را در ویدیو چت نمایش داد.
 • به حدی امن باشد که حملات سیل داده که موجب تخریب وب‌سایت‌ها می‌شود را مسدود کند
 •  به حدی پاسخگو باشد که کاربر بتواند یک خودرو را از راه دور هدایت کند.

پیشنهاد New IP در جلسه 2019 اتحادیه بین‌المللی ارتباطات از راه دور به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از سازمان ملل متحد برای گفتگوی کشورها بر سر اینترنت و فناوری‌های از راه دور ، ظاهر شد. پشتیبانان این طرح کمپانی چینی هواوی، بازوی تحقیقاتی هواوی در امریکا به نام Futurewei Technologies ،وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین و سه اپراتور اصلی این کشور به نام‌های China Mobile، China Unicom و China Telecom هستند.
هواوی در ارائه خود اظهار کرد که نرخ داده‌های بالاتر و تأخیر در ارتباطات کوتاه‌تر ارمغانی است که استاندارد جدید New IP به همراه خواهد داشت.بااین‌حال یک مشکل بزرگ بر سر راه این برنامه‌هایی که تحت عنوان New IP توسط هواوی و سه کمپانی قدرتمند دولتی دیگر عرضه شده است وجود دارد و آن هم تأثیرات سیاسی و فناورانه این برنامه است که بر سر راه موفقیت همه‌جانبه آن قرار گرفته است.
این برنامه کنترل، توسعه و بهره‌برداری از اینترنت را به دست کشورها و قدرت‌هایمرکزی می‌سپارد که اغلب به دست دولت‌های سیاسی اداره می‌شود. به همین دلیل برخی نگران هستند که فناوری New IP برای محافظت در برابر سوءاستفاده باعث خدشه‌دار شدن حریم خصوصی و آزادی بیان ‌شود. همچنین امتحان کردن ایده‌های شبکه جدید و افزودن ساختار شبکه جدید بدون دریافت اجاره دولتی ممکن نخواهد بود.
به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که حتی می‌تواند بدون اجرای این برنامه و با اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد. بر همین اساس ترامپ ترجیح داده است که استفاده از تجهیزات گران‌قیمت 5G کمپانی‌های دیگر را جایگزین تجهیزات ارزان و با کیفیت چین بکند.  به این ترتیب شاید آمریکا برای قدرت طلبی خود و ترس از چین، یک جنگ تجاری و دیجیتالی جدید را آغاز کند.

منبع:ایتنابه نقل از  cnet

  نظرات

  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  بازاریابی و بازارسازی
  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  وانگ چنگ‌لو؛ رئیس دپارتمان نرم‌افزاری هواوی:امروزه ما برای پیشی گرفتن در زمینه ساخت اکوسیستم مبتنی بر تلفن‌همراه و حوزه صنعت ارتباطات به فرصتی فوق‌العاده دست یافته‌ایم وچشم‌اندازهای بسیار بزرگی پیش روی ما قرار دارند.”
    2020-09-14 12:15:05
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  تازه های فناوری
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  این پوست مصنوعی با استفاده از یک لایه الکترونیکی نازک تولید شده است. این لایه مجهز به سنسورهای سنجش فشار، پوشش‌های واکنش‌دهنده به دما و یک سلول حافظه شبه مغز است.
    2020-09-07 10:54:54
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  شرکت ها و برندها
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  این فناوری جدید نه‌تنها موجب برتری سامسونگ نسبت به سایر رقبای خود در این صنعت می‌شود بلکه "مانع اصلی توسعه" در مقیاس‌گذاری رم را نیز برطرف می‌کند
    2020-09-06 13:14:51
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  تازه های کسب و کار
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  ما برای تشویق کسب و کارها و استارتاپ‌ها به جهت ورود به حوزه خدمات و محتوای آموزشی، اعطای وام را در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین اختصاص فضای کاری مشترک نیز برای رشد و شکوفایی شرکت‌های نوپا در دستور کار قرار گرفته است.
    2020-09-04 11:23:36
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  فناوریهای برتر
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  باتوسعه پروژه‌هایی که با مفهوم اینترنت بدون مرز توسط اسپیس ایکس، آمازون و گوگل طراحی شده و نیز سرویس‌های جدید نسل‌های آینده تلفن همراه، دیگرامکان "رگولاتوری" روی اینترنت وجود نخواهد داشت.
    2020-09-01 15:13:53
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  فناوریهای برتر
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  آمریکا مدعی ساخت اینترنت کوانتومی و تبدیل شدن به یک ابرقدرت فنی است. بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا نیزدر سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری خواهد داشت.
    2020-08-26 09:54:00
  دانشمندان علیه دانشمندان
  دانش روز
  دانشمندان علیه دانشمندان
  همین نگرانی‌ها ۲۳۰ دانشمند از ۴۰ کشور جهان را بر آن داشت که بیانیه‌ای مشترک در مورد تبعات انسانی و زیست محیطی توسعه این تکنولوژی منتشر کنند.
    2020-08-24 10:17:23
  نسل جدید نمایشگرها
  نوآوری
  نسل جدید نمایشگرها
  این نمایشگرها را می‌توان در بخش‌های تجاری مختلف مانند پنجره‌های بزرگ مغازه‌ها یا نمای خارجی ساختمان و همچنین نمایشگاه‌ها استفاده کرد.
    2020-08-23 11:09:18