تلاش گوگل در فضای "گیمینگ"

 

زمانی که مایکروسافت برای جذب گیمرها نتوانست بازی‌های انحصاری کافی برای ایکس‌باکس ارایه کند، روش دیگری را در پیش گرفت و آن چیزی نبود جز خرید پشت‌سرهم توسعه‌دهندگان بازی برای آماده شدن برای جنگ بعدی کنسول‌ها. حالا شنیده می‌شود که گوگل هم ممکن است به نحو مشابهی پلت‌فرم گیمینگ ابری استادیا (Stadia) خود را با ساخت چندین استودیو ساخت بازی پشتیبانی کند.

در ماه مارس امسال، گوگل با به استخدام گرفتن Jade Raymond، یکی از اعضای کهنه‌کار Ubisoft و EA industry، برای سرپرستی استودیویی به نام Stadia Games and Entertainment، برنامه‌های خود را برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بازی آشکار کرد. اما Raymond در مصاحبه جدید خود با GamesIndustry.biz افشا کرده است که گوگل تنها به این استودیو اکتفا نخواهد کرد.

او گفته که: ما برنامه‌هایی برای ساخت چند استودیوی first-party مختلف داریم، با این‌حال، شرکت تصمیم دارد که هر سال یک سری عناوین انحصاری استادیا، شامل بازی هایی که اجرای آنها با کنسول‌های بازی موجود در بازار امکان‌پذیر نیست، عرضه کند.

این بازی‌ها احتمالا به خاطر معماری ابری استادیا که اجازه ترکیب قدرت سرورهای چند‌گانه گیمینگ را می‌دهد، امکان‌پذیر خواهد شد.

Raymond گفته که: البته نباید انتظار چنین بازی‌هایی را در همان زمان شروع‌به‌کار استودیوها داشت و در ابتدا بیشتر شاهد مجموعه‌ای از باز‌ی‌های فعلی منتشرکنندگان شخص ثالث خواهیم بود.

با این‌حال، او بر این نکته تاکید کرده که گوگل در حال کار بر روی چند بازی انحصاری است که از فضای ابری بهره خواهند برد و مدت زمان عرضه آنها بیش از چهار سال طول نخواهد کشید و بعد از آن نیز هر سال به تعداد آنها افزوده خواهد شد.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45
  اینتل درالمپیک 2020
  تازه های فناوری
  اینتل درالمپیک 2020
  اینتل زمان زیادی برای کار بر روی واقعیت مجازی گذاشته و نتایج آن در ماه جولای سال 2020 ،همزمان با آغاز بازی‌های المپیک دیده خواهد شد.
    2019-09-27 13:07:35
  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  زندگی شهری
  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  شبکه های هوشمند، کنترل از راه دور، استفاده از GIS که اغلب مربوط به شهرهای حاضر در موقعیت ساحلی است، استفاده از SCADA و مدل ها و ابزارهای بهینه سازی، از شاخص های اصلی مورد بررسی در نمونه های اجرا شده شهر هوشمند هستند.
    2019-09-03 12:05:24
  پاییز امسال با وای فای6
  تازه های فناوری
  پاییز امسال با وای فای6
  دستگاه‌هایی که از این فناوری تازه پشتیبانی می‌کنند، قیمت بالایی خواهند داشت و روترهای نسل جدید وای‌فای نیز بسیار گران قیمت خواهند بود.
    2019-09-01 10:35:36