قابلیت جدیدپیام‌رسان اپل

آیا تاکنون پس از نگارش و ارسال یک پیام متوجه وجود اشتباه در متن آن شده‌اید؟ بسیاری از کاربران احتمالا تجربه مواجهه با چنین مشکلی را دارند و معمولا بسیاری از پلتفرم ‌های پیام‌رسانی نیز به آن‌ها امکان می‌دهند تا ارسال پیام را لغو نموده و پس از اصلاح نسبت به ارسال مجدد آن اقدام کنند. با این‌حال اکنون به‌نظر می‌رسد که شرکت اپل نیز در آینده‌ای نزدیک به کاربران خود امکان خواهد داد تا در عوض حذف پیام‌های ارسالی نادرست، آن‌ها را ویرایش نمایند.

این گمانه‌زنی بر اساس پتنت اخیرا کشف شده توسط وبسایت AppleInsider مطرح می‌شود. در پتنت مذکور، شیوه فعالیت اپل روی سیستمی با امکان ویرایش پیام‌ها توسط کاربران به معرض نمایش گذاشته شده است. بدین‌ترتیب برای نخستین بار امکان ویرایش پیام‌های ارسال شده از طریق شبکه موبایل فراهم می‌شود؛ قابلیتی که بسیار جالب و در عین‌حال کاربردی است. پلتفرم‌های دیگری نظیر Discord و Slack نیز امکان ویرایش پیام‌های ارسال شده را در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ اما دلیل وجود چنین قابلیتی این است که پیام‌ها از طریق یک سرور مرکزی ارسال می‌شوند. این پدیده بدان معناست که اصلاحات ویراستاری به سرعت اعمال شده و نتایج آن برای کلیه مخاطبان حاضر در چت قابل مشاهده خواهد بود. این در حالیست که هنگام ارسال پیام‌های مستقیم نظیر انواع متنی معمول در شبکه موبایل از سازوکاری کاملا متفاوت استفاده می‌شود.

همچنین پتنت فوق نشان می‌دهد که کاربران با استفاده از روشی خاص قادر به مشاهده سوابق پیام‌های ویرایش شده خواهند بود؛ قابلیتی که مانع از بیان یک موضوع توسط کاربر و سپس ویرایش آن جهت بیان موضوعی دیگر می‌شود. با این‌حال مطابق روال معمول برای اکثر پتنت‌ها این‌بار نیز به سختی می‌توان در خصوص احتمال یا زمان عملیاتی شدن پتنت فوق اظهارنظر کرد. اما چنان‌چه اپل مایل به ارتقاء توان رقابتی سرویس پیام‌رسان iMessage خود در برابر سایر رقبا باشد؛ در این‌صورت می‌توان امیدوار بود که افزوده شدن قابلیت ویرایش پیام‌های ارسالی به تقویت جایگاه پیام‌رسان اپل کمک کند.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  بحران پساکرونا
  اقتصاد
  بحران پساکرونا
  فکر می‌کنم که شرایط بسیار خطرناک است و نگران هستم که چه مدلی قرار است در میان کشورها مورد استفاده قرار بگیرد.
    2020-06-01 09:37:32
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  فناوریهای برتر
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  آندراس کارسای معتقد است:نتایج آزمایش بسیار دلگرم‌کننده بودند و پژوهشگران آنها را در قالب یک مطالعهٔ جدید که امروز در مجلهٔ «پیشرفت علوم» منتشر شد به انجام رساندند.
    2020-05-30 11:52:53
  نسخه میراث استیو جابز
  فناوریهای برتر
  نسخه میراث استیو جابز
  پیش‌بینی می‌شود این محصول در پایان ۲۰۲۰ میلادی یا اوایل ۲۰۲۱ عرضه شود اما هنوز مشخص نیست چالش های به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا روی زمان عرضه آن تاثیر می‌گذارد یا خیر.
    2020-05-28 10:49:00
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  شرکت ها و برندها
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه هواوی، این شرکت را مجبور به انتقال کل زنجیره تامین‌ خودش به داخل چین خواهد کرد و در نتیجه مشاغل بسیار زیادی را به خارج از آمریکا انتقال خواهد داد.
    2020-05-26 15:03:51
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  فناوریهای برتر
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  در حقیقت DGX A100 از جمله سوپرکامپیوترهای هوش مصنوعی محسوب می‌شود که امید می رود،سال‌ها تحقیقات دانشمندان را در یک ماه یا حتی چند روز انجام بدهد.
    2020-05-24 10:18:00
  درسی برای فردا
  جامعه
  درسی برای فردا
  ناسا احتمال می‌دهد که پولی که برای پشتیبانی از این مطالعات پرداخت شده است در دهه‌های آینده بازخواهد گشت.
    2020-05-23 09:03:00
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  اینترنت
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که بر اساس افشاگری‌های ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا، سیا و اف بی آی از جمله بزرگترین راهزنان دنیای مجازی محسوب می‌شوند
    2020-05-21 07:30:00
  هواوی در مسیر توسعه
  شرکت ها و برندها
  هواوی در مسیر توسعه
  جدا از اطلاعاتی که از چیپ‌ست کایرین 1000 منتشر شده، گفته می‌شود چیپ‌ست پرچمدار بعدی هواوی نیز کایرین 1100 نام دارد که برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شده است
    2020-05-20 08:46:00
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  اینترنت
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  طبق این فهرست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه گذشته میلادی ۲۵.۲۴ مگابیت برثانیه بوده است.براین اساس ایران در رده ۷۱ فهرست سرعت ماهانه اینترنت موبایل کشورهای جهان قرار دارد.
    2020-05-19 06:03:00
  آی پد ارزان می شود
  بازاریابی و بازارسازی
  آی پد ارزان می شود
  اپل تا به حال در زمینه اجرای برنامه‌های واقعیت افزوده و بازی‌های پیچیده در برابر رقبای خود ضعف داشته و نتوانسته سهمی از بازارهای در حال رونق مذکور را به دست آورد.
    2020-05-18 13:52:00
  پایان یک عصر
  شخصیت ها
  پایان یک عصر
  سرگی برین و لری پیچ موسسان گوگل از شم تجاری وی برای پیشرفت گوگل به خوبی استفاده کردند.
    2020-05-12 06:22:00