چرخش اولویت ها در صنعتIT

بر پایه یک پیش‌بینی جدید از سوی موسسه معتبر گارتنر، هزینه‌کردهای جهانی در صنعت it در سال 2020، به خاطر مشکلات ناشی از پاندمی کروناویروس، با کاهش 8 درصدی مواجه خواهد شد.

همچنین پیش‌بینی شده که هزینه‌کرد IT امسال به 3.4 تریلیون دلار برسد، که نسبت به 3.7 تریلیون دلار در سال 2019 کاهش نشان می‌دهد.
 گارتنر پیشبینی کرده است که اولویت‌های آی‌تی از پروژه‌هایی که هدف آنها رشد یا تحول است به سمت تکنولوژی متمرکز بر ماموریت که از عملیات‌ها پشتیبانی می‌کند سوق یابند.
طبق این پیش‌بینی، در حالی که شرکت‌ها ممکن است فعلا پروژه‌های ابری مقیاس وسیع را به حال تعلیق در آورند، ولی انتظار می‌رود که خدمات ابر عمومی امسال 19% رشد یابد.
گارتنر در ادامه می‌گوید که در صنایعی که شدیدا از این پاندمی متاثر شده‌اند، از جمله سرگرمی و سفر، بازیابی به سطوح هزینه‌کردی پیش از پاندمی در حوزه آی‌تی ممکن است تا سه سال طول بکشد.
با اینکه بسیاری از صنایع با یک ذهنیت رشد وارد سال 2020 شدند، ولی ادامه اثرات قرنطینه سبب شده تا مدیران آی‌تی سریعا تغییر رویه بدهند.
این اختلال بر همه چیز از تحویل PC تا بهره‌وری توسعه دهنده نرم افزار تاثیرگذار بوده است.
با اینکه گارتنر این سال را با انتظار رشد 3.4 درصدی سال به سال آغاز کرده است، ولی آمارهای جدید حکایت از آن دارند که هزینه‌کرد در IT کاهش یابد، چرا که اولویت‌های شرکت‌ها تقریبا به صورت آنی بازطراحی می‌شوند.
از دیدگاه جان-دیوید لاولاک، نایب رییس برجسته امور تحقیقات در موسسه گارتنر، دلیل مستقیم پشت این کاهش مستقیما به خود پاندمی کرونا مربوط نمی‌شود، بلکه به مقررات سلامت عمومی پس از آن ارتباط پیدا می‌کند.
لاولاک در این خصوص گفته: «این قرنطینه‌ها موجب نامعلومی درآمدها در سطوح تصمیم‌گیری شرکت‌ها شده است. مدیران ارشد مالی نمی‌دانند شرکت امسال چقدر پول در خواهد آورد».
همچنین گارتنر پیش‌بینی کرده است که تحول دیجیتالی بیشتر از گذشته مورد استقبال قرار بگیرد، چرا که استفاده از اکوسیستم‌های کسب و کار دیجیتال، اتوماسیون (از جمله هوش مصنوعی و RPA)، و کار بدون وابستگی مکانی به سرعت در حال رونق گرفتن است.
لاولاک گفت: «ما نمی‌توانیم به شیوه آنالوگ انجام کارها برگردیم. ما در آینده نمی‌توانیم تعداد کارکنان سابق را برای دستیابی به همان مقدار عایدی داشته باشیم».

منبع:ایتنا از شماران سیستم به نقل از سیودایو

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00