شالوده لرزان نوکیا

 

در صورت صحت شایعات اخیرا مطرح شده، صنعت ارتباطات احتمالا در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد یکی از بزرگ‌ترین همکاری‌های دهه جاری خواهد بود. بر اساس گزارش نشریه بلومبرگ، شرکت فنلاندی نوکیا و کمپانی سوئدی اریکسون احتمالا کسب‌وکارهایشان را در یکدیگر ادغام خواهند کرد.

گزارش مذکور به منابع خبری خود هیچ‌گونه اشاره‌ای نکرده است. با این‌حال بر اساس اعلام گزارش، فضای رقابتی حاکم بر درآمدهای نوکیا تاثیر گذاشته و کمپانی را برای گردآوری تیمی از مشاوران جهت یافتن راه‌حل‌های سودمند مجاب نموده است. فروش برخی دارایی‌ها یا ادغام شرکت بخشی از راه‌حل‌های ممکن به‌شمار می‌روند. همچنین بر اساس گزارش مخابره شده، جابه‌جایی سرمایه و تعدیل ترازنامه نیز سایر گزینه‌های مورد بررسی را تشکیل می‌دهند.

ادغام صرفا یکی از گزینه‌های پیش روی نوکیا است و لزوما بیانگر تصمیم نهایی غول فنلاندی نخواهد بود. با این‌حال در صورت تحقق سناریوی مذکور، رقابت شرکت‌های نوکیا و اریکسون با کمپانی‌های چینی هوآوی و ZTE در زمینه فناوری 5G تسهیل شده و نهایتا عرصه رقابت نیز داغ‌تر خواهد شد. در حال حاضر نوکیا دوران دشواری را پشت سر می‌گذارد. ارزش سهام این شرکت طی سال گذشته حدودا یک‌سوم کاهش یافت؛ اما به‌دنبال انتشار خبر ادغام احتمالی نوکیا با اریکسون، ارزش سهام غول فنلاندی 3 درصد افزایش یافت.

بلومبرگ می‌افزاید: حتی در صورت انتخاب گزینه ادغام نیز این فرآیند با چنین مقیاس بزرگی یقینا چالش‌های قابل‌توجهی را به‌دنبال خواهد داشت. نوکیا در کادر مدیریتی خود نیز تغییراتی را اعمال نموده است. در اوایل دسامبر 2019 گزارش شد که ریستو سیلاسما؛ رئیس نوکیا پس از 8 سال ریاست در آوریل سال 2020 از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد. ساری بالدوف؛ جانشین وی، ریاست پیشین واحد شبکه کمپانی است.

نوکیا چشم‌انداز مالی خود را تعدیل نموده و سوددهی سهامش را متوقف کرده است. این کمپانی اعلام کرده که به منظور مقابله با رقبای خود سرمایه‌گذاری سنگینی را در حوزه فناوری 5G انجام خواهد داد. این تصمیم بر درآمدهای کمپانی تاثیر می‌گذارد. بر اساس اعلام نوکیا، تحقق سوددهی عمده تا پیش از سال 2021 امری بعید به‌نظر می‌رسد.

نوکیا در اواخر سال 2016 اقدام به خریداری شرکت Alcatel-Lucent کرد. این فرآیند 19 ماه پس از اعلام خبر آن در آوریل سال 2015 عملیاتی شد و فرصت‌های داخلی و خارجی بیش‌تری را در حوزه صنعت ارتباطات به کمپانی فنلاندی اعطا کرد.

منبع:https://itresan.com

 

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00