شالوده لرزان نوکیا

 

در صورت صحت شایعات اخیرا مطرح شده، صنعت ارتباطات احتمالا در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد یکی از بزرگ‌ترین همکاری‌های دهه جاری خواهد بود. بر اساس گزارش نشریه بلومبرگ، شرکت فنلاندی نوکیا و کمپانی سوئدی اریکسون احتمالا کسب‌وکارهایشان را در یکدیگر ادغام خواهند کرد.

گزارش مذکور به منابع خبری خود هیچ‌گونه اشاره‌ای نکرده است. با این‌حال بر اساس اعلام گزارش، فضای رقابتی حاکم بر درآمدهای نوکیا تاثیر گذاشته و کمپانی را برای گردآوری تیمی از مشاوران جهت یافتن راه‌حل‌های سودمند مجاب نموده است. فروش برخی دارایی‌ها یا ادغام شرکت بخشی از راه‌حل‌های ممکن به‌شمار می‌روند. همچنین بر اساس گزارش مخابره شده، جابه‌جایی سرمایه و تعدیل ترازنامه نیز سایر گزینه‌های مورد بررسی را تشکیل می‌دهند.

ادغام صرفا یکی از گزینه‌های پیش روی نوکیا است و لزوما بیانگر تصمیم نهایی غول فنلاندی نخواهد بود. با این‌حال در صورت تحقق سناریوی مذکور، رقابت شرکت‌های نوکیا و اریکسون با کمپانی‌های چینی هوآوی و ZTE در زمینه فناوری 5G تسهیل شده و نهایتا عرصه رقابت نیز داغ‌تر خواهد شد. در حال حاضر نوکیا دوران دشواری را پشت سر می‌گذارد. ارزش سهام این شرکت طی سال گذشته حدودا یک‌سوم کاهش یافت؛ اما به‌دنبال انتشار خبر ادغام احتمالی نوکیا با اریکسون، ارزش سهام غول فنلاندی 3 درصد افزایش یافت.

بلومبرگ می‌افزاید: حتی در صورت انتخاب گزینه ادغام نیز این فرآیند با چنین مقیاس بزرگی یقینا چالش‌های قابل‌توجهی را به‌دنبال خواهد داشت. نوکیا در کادر مدیریتی خود نیز تغییراتی را اعمال نموده است. در اوایل دسامبر 2019 گزارش شد که ریستو سیلاسما؛ رئیس نوکیا پس از 8 سال ریاست در آوریل سال 2020 از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد. ساری بالدوف؛ جانشین وی، ریاست پیشین واحد شبکه کمپانی است.

نوکیا چشم‌انداز مالی خود را تعدیل نموده و سوددهی سهامش را متوقف کرده است. این کمپانی اعلام کرده که به منظور مقابله با رقبای خود سرمایه‌گذاری سنگینی را در حوزه فناوری 5G انجام خواهد داد. این تصمیم بر درآمدهای کمپانی تاثیر می‌گذارد. بر اساس اعلام نوکیا، تحقق سوددهی عمده تا پیش از سال 2021 امری بعید به‌نظر می‌رسد.

نوکیا در اواخر سال 2016 اقدام به خریداری شرکت Alcatel-Lucent کرد. این فرآیند 19 ماه پس از اعلام خبر آن در آوریل سال 2015 عملیاتی شد و فرصت‌های داخلی و خارجی بیش‌تری را در حوزه صنعت ارتباطات به کمپانی فنلاندی اعطا کرد.

منبع:https://itresan.com

 

  نظرات

  شنیدنی های 2020
  فناوریهای برتر
  شنیدنی های 2020
  فناوری‌های برتر سال ۲۰۲۰ را که انتظار می‌رود تأثیر به سزایی در حل مسائل و مشکلات مهم مربوط به کار و زندگی افراد داشته باشند معرفی شد.
    2020-04-04 09:26:59
  تفریحات کرونایی
  بازی و سرگرمی
  تفریحات کرونایی
  کاربرانی که گوشی هوشمندشان قابلیت پشتیبانی از واقعیت افزوده را دارد امکان بهره بردن از این امکان را خواهند داشت.
    2020-04-02 12:23:15
  دیدارهای کرونایی
  تازه های فناوری
  دیدارهای کرونایی
  این تغییر در زمانی به اجرا در می‌آید که تعداد زیادی از جمعیت اروپا و آمریکا به خاطر شیوع کرونا ویروس در خانه محبوس شده‌اند.
    2020-03-31 09:00:16
  فناوری"داده ها"،تهدید یافرصت
  فناوریهای برتر
  فناوری"داده ها"،تهدید یافرصت
  برخی از کشورها و سازمان‌ها بر این باور هستند که استفاده از این فناوری ها به دلیل خطراتی که دارد باید ممنوع شود.در حالی که این دو فناوری می‌تواند کمک زیادی به بشر بکند.
    2020-03-29 13:31:28
  ایده جدید اپل
  نوآوری
  ایده جدید اپل
  البته هنوز مشخص نیست اپل این فناوری را به آیفون محدود می‌کند یا قصد دارد آن را در مورد دیگر تولیدات خود مانند نمایشگرهای لپ تاپ ها، تبلت‌ها و غیره به کار گیرد.
    2020-03-27 10:04:39
  LiFi،راهگشای اتصال عصر دیجیتال
  فناوریهای برتر
  LiFi،راهگشای اتصال عصر دیجیتال
  گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های آینده از این روش‌های اتصال چندگانه برخوردار خواهند بود و به کاربران این امکان را می‌دهند تا در بین شبکه‌های LiFi، WiFi و 5Gجابجا شوند تا از بهترین سیگنال موجود در آن زمان استفاده کنند.
    2020-03-24 12:09:44
  بیل گیتس در مسیر آینده
  شخصیت ها
  بیل گیتس در مسیر آینده
  بیل ما را مشتاق به حل جدی‌ترین چالش‌های جامعه‌ی کنونی می‌کرد. شرکت مایکروسافت و همچنین جهان با وجود او جای بهتری خواهد بود.
    2020-03-17 10:52:09
  ادعای فیس بوک در دنیای عکاسی
  تازه های فناوری
  ادعای فیس بوک در دنیای عکاسی
  فیس‌بوک می‌گوید که همچنین در صدد است تا از این تکنولوژی‌ها برای تولید برآوردهای عمق باکیفیتی از ویدئوهای تهیه شده با استفاده از اسمارتفون‌ها و تبلت‌ها استفاده کند.
    2020-03-05 09:53:34
  شالوده لرزان نوکیا
  شرکت ها و برندها
  شالوده لرزان نوکیا
  در صورت صحت شایعات اخیر، صنعت ارتباطات احتمالا در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد یکی از بزرگ‌ترین همکاری‌های دهه جاری خواهد بود.
    2020-03-03 10:45:23
  راز فیلم های رازآلود
  شرکت ها و برندها
  راز فیلم های رازآلود
  رایان جانسون:هر فیلم‌سازی که در فیلم‌هایش یک شخصیت منفی داشته باشد و قرار باشد که این شخصیت مخفی بماند، به خاطر این افشاگری قصد کشتن مرا خواهد کرد.
    2020-02-29 08:33:04
  اوج گیری اینترنت
  اینترنت
  اوج گیری اینترنت
  شرکت های HAPS موبایل، لون، آئرو ویرونمنت، ایرباس دینفس اند اسپیس، بهارتی آیرتل لیمیتد، چاینا تله کام، دویچ تله کام، اریکسون، اینتل ست، نوکیا، سافت بنک و تلفونیکا در این اتحادیه شرکت کرده اند.
    2020-02-24 10:15:42