عرض اندام سامسونگ در برابر رقبای سرسخت

 

سامسونگ در ماه اکتبر گذشته اعلام کرد که قصد دارد در آینده نزدیک یک اسپیکر هوشمندGalaxy Home را روانه بازار کند که مجهز به دستیار هوشمند و قدرتمند Bixby است و می‌تواند رقبای خوبی برای محصولات مشابه موجود در بازار مثل HomePod کمپانی اپل وEcho Plus کمپانی آمازون باشد. 

اگرچه تا به امروز مشخص نشده است که این اسپیکر هوشمند در چه زمانی و با چه قیمتی روانه بازارهای جهانی می‌شود، اما سایت SamMobileروزگذشته در گزارشی اعلام کرد که سامسونگ در پی آن است که علاوه بر این اسپیکر جدید و قدرتمند، یک اسپیکر ارزان قیمت نیز تولید و عرضه کند. به نظر می‌رسد هدف سامسونگ از این کار ایجاد یک رقابت نزدیک با اسپیکرهای هوشمند ارزان قیمت موجود در بازار است.

در این گزارش سایت SamMobile آمده است که این اسپیکر جدید و ارزان قیمت دارای شماره مدل SM-V310 است. این در حالی است که برای اسپیکر قدرتمند و بالارده که قرار است در سری محصولات Galaxy Home روانه بازار شود شماره مدل SM-V510 در نظر گرفته شده است. هنوز اطلاعاتی از ویژگی‌های سخت افزاری این اسپیکر جدید در دسترس قرار نگرفته اما با توجه اینکه قرار است به عنوان یک محصول ارزان قیمت روانه بازار شود انتظار داریم قابلیت‌های آن ساده‌تر از اسپیکر قدرتمند Galaxy Home باشد.‌ سامسونگ پیش از این اعلام کرده بود که این اسپیکر دارای شش بلندگوی داخلی و یکپارچه، یک Subwoofer و هشت میکروفون است.

بازار اسپیکرهای هوشمند در طی یکی دو سال اخیر با عرضه انبوهی از محصولات جدید همراه بوده که به زعم کارشناسان موجب شده است این بازار در حالت اشباع قرار بگیرد. سامسونگ با ایده عرضه این اسپیکر ارزان قیمت حتی می‌تواند در این بازار نیز وضعیت مناسبی را برای محصولات Galaxy Home خود فراهم کند. در حال حاضر دو کمپانی گوگل و آمازون به لطف دستیارهای قدرتمند و قابل اعتماد خود توانسته‌اند در این بازار جایگاه مناسبی را برای خود دست و پا کنند. به نظر می‌رسد سامسونگ نسبت به رقبای خود همراه با تعلل زیادی برای حضور در این بازار پرسود تصمیماتی را گرفته است.

سامسونگ برای آخرین بار در ماه آگوست گذشته اطلاعاتی را در مورد اسپیکرهای گلکسیHome خود منتشر کرد و دیگر تاکنون جزییات جدیدی در مورد این محصولات منتشر نشده است. انتظار می‌رود در نمایشگاه CES 2019 که تا چند هفته دیگر آغاز به کار می‌کند اطلاعات جدیدی از این محصولات جذاب سامسونگ در اختیار قرار بگیرد.

منبع:شهر سخت افزار

  نظرات

  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00
  اینترنت دو تکه شده است
  فضای مجازی
  اینترنت دو تکه شده است
  در چین استفاده از گوگل به یک درصد نیز نمی‌رسد و این در حالی است که در اروپا ۹۵ درصد و در آمریکا ۸۷ درصد از کاربران از گوگل استفاده می‌کنند.
    2019-03-11 09:24:04
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  دانش روز
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  این روش، یکی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است که با فریب دادن کاربران موردنظر ،اطلاعات محرمانه و خصوصی آنهاتوسط خودشان در اختیارعامل نفوذی قرار می گیرد.
    2019-03-09 16:06:00
  چالش مرموز
  خانواده
  چالش مرموز
  بهتر است پیش از هرگونه پیش داوری، خطرات موجود در فضای مجازی را بدرستی ارزیابی کرده و درباره خطراتی که هنوز تأیید نشده است اظهارنظر نکنیم.
    2019-03-05 10:15:00