رونق کسب و کارها در بستر "شتاک"

 

 «شِتاک» یا شبکه تبادل امتیازی کشور، زیرساختی با فعالیت در حوزه تراکنش‌های غیر بانکی و امتیازی کشور در آینده نزدیک کار خود را آغاز می‌کند. ناصر حجازیان رئیس هیات مدیره هلدینگ انیاک، با اعلام این مطلب گفت: با پیوستن کسب و کارها و پذیرندگان به این شبکه، چرخه‌ وفادارسازی مشتری تکمیل و افزایش فروش برای صاحبان کسب و کار‌ها رخ می‌دهد.

شبکه تبادل امتیازی کشور «شتاک» زیرساختی است که از طریق آن می‌توان نظام امتیازات مشتریان را که این روزها از سوی فروشندگان و برندهای مختلف برای بالا بردن میزان رضایت، حس تعلق و وفادارسازی مشتریان به آنها داده ‌می‌شود تجمیع کرد تا از این طریق مشتریان و فروشندگان به یک شبکه گسترده‌تر از نظام خرید و فروش متصل شوند.

رئیس هیات مدیره هلدینگ انیاک با اشاره به تاریخچه و زمینه فعالیت‌های این شرکت گفت: انیاک در سال ۱۳۷۸ به‌عنوان شرکتی تجاری در حوزه فناوری، به منظور پاسخ به نیاز خدمات پرداخت الکترونیک، برنامه‌ریزی و مدیریت سازمانی و تجارت الکترونیک تاسیس شد. در ابتدا بیشتر فعالیت‌های شرکت بر تامین نیاز شبکه بانکی به کارت‌های بانکی معطوف بود. تامین ۱۴۰ میلیون کارت بانکی برای شبکه بانکی ایران گوشه‌ای از اقدامات این مجموعه است.

حجازیان ادامه داد: پس از راه‌اندازی اداره نظام‌های پرداخت در بانک مرکزی، شرکت انیاک جزو نخستین مجموعه‌های ایجاد‌کننده زیرساخت‌های پرداخت الکترونیک در ایران شد.عصاره دو دهه فعالیت در حوزه پرداخت الکترونیک، تبدیل به پشتوانه‌ای برای نیل به هدف اصلی انیاک، یعنی ایجاد و توسعه زیرساخت های سیستم غیربانکی از جمله شِتاک شد.

وی درباره پروژه محوری این شرکت با نام «شِتاک» افزود: شتاک در نمایشگاه ترانش به بازار معرفی شد اما ورود تخصصی شتاک به بازار برای ۶ ماه اول سال بعد پیش‌بینی شده و در حال حاضر حدود ۸ هزار پذیرنده در این شبکه حضور دارند. بازار هدف شتاک دو ماهیت دارد: اول ماهیت پذیرندگان و فروشگاه‌ها است که در قالب یک واحد صنفی سیستم تبادل امتیازی داشته باشند و ماهیت دوم آن مجموعه‌ها و سازمان‌هایی هستند که به نحوی امتیاز در باشگاه وفاداری آنها شکل گرفته است و علاقه‌مند به «خرج‌کرد» این امتیازها در مجموعه‌های دیگر از سوی مشتریان خود هستند و شتاک این امکان را برای آنها فراهم می‌کند.

رئیس هیات مدیره هلدینگ انیاک در ادامه گفت: امتیازهای کسب شده در شبکه شتاک توسط صاحبان کسب و کار ارزش‌گذاری می‌شود تا مشتری بتواند مکانی را برای خرج کردن آن بیابد. پذیرندگان با پیوستن به شتاک می‌توانند از امکان خرج‌کرد امتیازها نزد آنها بهره‌مند شوند. همچنین با امکاناتی که شتاک ارائه می‌دهد، پذیرندگان می‌توانند به مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی خود در داخل شبکه شتاک بپردازند.  حجازیان در پایان افزود: علاوه بر زیرساخت‌های شتاک و ابزارهای پرداخت و پذیرش، یک اپلیکیشن موبایلی که ماهیت پوشش تمام عملیات بانکی را دارد و اکثر پارامترهای اپلیکیشن‌های موجود در این حوزه را در خود جای داده، به‌عنوان مکمل شتاک عمل می‌کند. اپلیکیشن شتاک جایگزین کارت فیزیکی می‌شود و کاربران را بی‌نیاز از کارت وفاداری می‌کند. همچنین از طریق اپلیکیشن شتاک، کاربر می‌تواند به موقعیت پذیرندگان عضو شتاک روی نقشه دسترسی یابد.

منبع:دنیای اقتصاد(گروه بنگاه‌ها)

  نظرات

  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  ژاپن از سایر کشورها می‌خواهد که گرد هم آیند و یک چارچوب مدون و مشخص برای حاکمیت داده تدوین کنند تا در اثر این محدودسازی‌ها، آسیبی به حریم خصوصی، امنیت و توسعه وارد نشود
    2019-04-23 06:51:13
  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05