رونق کسب و کارها در بستر "شتاک"

 

 «شِتاک» یا شبکه تبادل امتیازی کشور، زیرساختی با فعالیت در حوزه تراکنش‌های غیر بانکی و امتیازی کشور در آینده نزدیک کار خود را آغاز می‌کند. ناصر حجازیان رئیس هیات مدیره هلدینگ انیاک، با اعلام این مطلب گفت: با پیوستن کسب و کارها و پذیرندگان به این شبکه، چرخه‌ وفادارسازی مشتری تکمیل و افزایش فروش برای صاحبان کسب و کار‌ها رخ می‌دهد.

شبکه تبادل امتیازی کشور «شتاک» زیرساختی است که از طریق آن می‌توان نظام امتیازات مشتریان را که این روزها از سوی فروشندگان و برندهای مختلف برای بالا بردن میزان رضایت، حس تعلق و وفادارسازی مشتریان به آنها داده ‌می‌شود تجمیع کرد تا از این طریق مشتریان و فروشندگان به یک شبکه گسترده‌تر از نظام خرید و فروش متصل شوند.

رئیس هیات مدیره هلدینگ انیاک با اشاره به تاریخچه و زمینه فعالیت‌های این شرکت گفت: انیاک در سال ۱۳۷۸ به‌عنوان شرکتی تجاری در حوزه فناوری، به منظور پاسخ به نیاز خدمات پرداخت الکترونیک، برنامه‌ریزی و مدیریت سازمانی و تجارت الکترونیک تاسیس شد. در ابتدا بیشتر فعالیت‌های شرکت بر تامین نیاز شبکه بانکی به کارت‌های بانکی معطوف بود. تامین ۱۴۰ میلیون کارت بانکی برای شبکه بانکی ایران گوشه‌ای از اقدامات این مجموعه است.

حجازیان ادامه داد: پس از راه‌اندازی اداره نظام‌های پرداخت در بانک مرکزی، شرکت انیاک جزو نخستین مجموعه‌های ایجاد‌کننده زیرساخت‌های پرداخت الکترونیک در ایران شد.عصاره دو دهه فعالیت در حوزه پرداخت الکترونیک، تبدیل به پشتوانه‌ای برای نیل به هدف اصلی انیاک، یعنی ایجاد و توسعه زیرساخت های سیستم غیربانکی از جمله شِتاک شد.

وی درباره پروژه محوری این شرکت با نام «شِتاک» افزود: شتاک در نمایشگاه ترانش به بازار معرفی شد اما ورود تخصصی شتاک به بازار برای ۶ ماه اول سال بعد پیش‌بینی شده و در حال حاضر حدود ۸ هزار پذیرنده در این شبکه حضور دارند. بازار هدف شتاک دو ماهیت دارد: اول ماهیت پذیرندگان و فروشگاه‌ها است که در قالب یک واحد صنفی سیستم تبادل امتیازی داشته باشند و ماهیت دوم آن مجموعه‌ها و سازمان‌هایی هستند که به نحوی امتیاز در باشگاه وفاداری آنها شکل گرفته است و علاقه‌مند به «خرج‌کرد» این امتیازها در مجموعه‌های دیگر از سوی مشتریان خود هستند و شتاک این امکان را برای آنها فراهم می‌کند.

رئیس هیات مدیره هلدینگ انیاک در ادامه گفت: امتیازهای کسب شده در شبکه شتاک توسط صاحبان کسب و کار ارزش‌گذاری می‌شود تا مشتری بتواند مکانی را برای خرج کردن آن بیابد. پذیرندگان با پیوستن به شتاک می‌توانند از امکان خرج‌کرد امتیازها نزد آنها بهره‌مند شوند. همچنین با امکاناتی که شتاک ارائه می‌دهد، پذیرندگان می‌توانند به مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی خود در داخل شبکه شتاک بپردازند.  حجازیان در پایان افزود: علاوه بر زیرساخت‌های شتاک و ابزارهای پرداخت و پذیرش، یک اپلیکیشن موبایلی که ماهیت پوشش تمام عملیات بانکی را دارد و اکثر پارامترهای اپلیکیشن‌های موجود در این حوزه را در خود جای داده، به‌عنوان مکمل شتاک عمل می‌کند. اپلیکیشن شتاک جایگزین کارت فیزیکی می‌شود و کاربران را بی‌نیاز از کارت وفاداری می‌کند. همچنین از طریق اپلیکیشن شتاک، کاربر می‌تواند به موقعیت پذیرندگان عضو شتاک روی نقشه دسترسی یابد.

منبع:دنیای اقتصاد(گروه بنگاه‌ها)

  نظرات

  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38